Звернення про скасування постанови НКРЕП

   Депутатами районної ради на сесії 3 квітня 2020 року було схвалено звернення доПрезидента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів Українипроскасування постанови НКРЕП щодо оплати послуг за постачання та розподіл природного газунаступного змісту:

   «Ми, депутати Тальнівської районної ради Черкаської області,  від імені територіальних громад Тальнівщини, висловлюємо стурбованість з приводу змін в оплаті послуг з постачання та розподілу природного газу, що були запроваджені постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 7 жовтня 2019 року № 2080 «Про затвердження Змін до деяких постанов НКРЕКП» (далі – Постанова НКРЕКП), які викликали обурення жителів району, негативні наслідки в соціальній, бюджетній сферах та в секторі реальної економіки.

    Громадянам надходять дві квитанції: перша - за спожитий газ від ТОВ «Черкасигаз Збут» та друга - за транспортування газу від ПАТ «Черкасигаз».  Обидві вищевказані організації розміщені за однією поштовою адресою та мають однакові коди своєї діяльності. Подвійна оплата на ринку газопостачання, узаконена Постановою НКРЕКП, є на нашу думку необґрунтованою та антинародною. Надійшли квитанції на оплату за транспортування газу навіть тим особам, які по кілька років не використовують газ, крім цього оплата за транспортування вимагається не по факту спожитого газу, а на місяць наперед.Поради газових служб тим споживачам, які мають намір тривалий час не користуватися газом, написати заяву про від’єднання від мережі є м’яко кажучи знущанням, адже ми ж добре знаємо, що від’єднання і приєднання коштує чималих грошей.Також вважаємо, що люди не мають платити за неспожите – це неправильно.

   Газові магістралі збудовані за особисті кошти громадян або за кошти бюджетів різних рівнів. На даний час структури, які знаходяться на ринку газу є приватними та намагаються паразитувати, використовуючи народне майно та загальнонаціональні надра.

   Зміна механізму нарахування плати за розподіл газу є несправедливою, дестимулюючою та по суті протиправною. У людей, що мають лише газову плиту, вартість доставки може бути менша за комісію, що беруть банки. Виходить, хоча тариф на газ знизився, громадяни цього не відчули, адже додалися рахунки за транспортування, яке після відокремлення одразу підскочило в ціні.

   Вважаємо, що споживач має сплачувати цілісну ціну за використаний газ згідно показників лічильника, а питання обслуговування та транспортування повинні урегульовуватись за допомогою алгоритму від цілісної ціни.

   Враховуючи викладене вище, з метою недопущення зростання соціальної напруги серед населення, а також усунення негативного впливу на діяльність споживачів природного газу (суб’єктів господарювання, установ, організацій), просимотерміново вжити заходів щодоскасування Постанови НКРЕКП № 2080.

  З надією на розуміння і позитивне реагування».

   Уповноважено голову районної ради Валентину Любомську надіслати дане звернення Президенту України, Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України, народним депутатам України Нагорняку С.В., Стріхарському А.П., Яценку А.В.

 

                                                     Виконавчий апарат районної ради.

Повернутись