Звернення депутатів Тальнівської районної ради

  Депутатами районної ради на черговій сесії 23 серпня 2019 року було схвалено звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Державного агентства автомобільних доріг України, Черкаської обласної державної адміністрації та обласної ради щодо незадовільного стану автомобільних доріг державного значення в адмінмежах  Тальнівського районунаступного змісту:

  «Ми, депутати Тальнівської районної ради Черкаської області, вкрай стурбовані незадовільним станом автомобільних доріг державного значення в адмінмежах Тальнівського району. Через район проходить автомобільна дорога  державного значення Н-16 Золотоноша - Черкаси - Сміла – Умань протяжністю 36,6 км, та 2 територіальні дороги: Т24-15-Тальне-Кам’янече-Нерубайка-Голованівськ-Благовіщенське, протяжністю 11,4 км і Т24-11-Звенигородка-Катеринопіль-Тальне-Маньківка, протяжністю 27,3 км. Балансоутримувачем цих доріг є Державне агентство автомобільних доріг України.

  Незважаючи на неодноразові звернення в 2018 і 2019 роках Тальнівської районної ради, районної  державної адміністрації, Мошурівської та Потаської сільських рад району, депутатів обласного та районного рівня, жителів району до Кабінету Міністрів України, Міністерства інфраструктури України, Державного агентства автомобільних доріг України, Черкаської обласної державної адміністрації, Черкаської обласної ради, Служби автомобільних доріг у Черкаській області щодо вирішення нагальної проблеми ремонту автомобільних доріг району, дороги територіального значення перебувають в катастрофічному стані.Дорожнє покриття має суттєві дефекти – колійність, вибоїни, просідання, тріщини та руйнування країв проїжджих частин, які поступово перетворюються на ями на дорогах. Це вже не просто вибоїни на дорозі – це ями фактично без дороги. Тому є дуже багато нарікань від громадян, постійно зростає соціальне невдоволення населення. Жителі району не мають можливості вчасно доїжджати до місця роботи, навчання та інших життєво важливих місць. Тривогу викликає й те, що за цієї ж причини стає неможливим своєчасне надання невідкладної медичної допомоги населенню, створюється реальна загроза для життя громадян

 В зв’язку з цим жителями с. Мошурів та с. Поташ було проведено попереджувальні мирні акції по перекриттю руху автотранспорту на дорозі Т24-11-Звенигородка-Катеринопіль-Тальне-Маньківка. Ними призупинено перекриття руху автотранспорту при умові проведення ремонту дороги в 2019 році та попереджено, що в разі не реагування, акція буде відновлена з можливим її продовженням на автодорозі М-05 Київ – Одеса.

  В даний час ця дорога не ремонтується, алише частково і неякісно  проведено ямковий  ремонт дороги державного значення Н-16 Золотоноша - Черкаси - Сміла – Умань.

  Тальнівською райдержадміністрацією спільно з органами місцевого самоврядування організовано виготовлення проектно-кошторисної документації на капітальний ремонт автомобільних доріг територіального значення.

  Також в зимовий період можливе виникнення проблеми утримання в належному стані доріг загального користування державного і місцевого значення.

  Зважаючи на вищевикладене, враховуючи соціальну значимість порушеного питання, з метою захисту законних прав та інтересів жителів Тальнівського району забезпечення виконання державної політики щодо експлуатаційного утримання автомобільних доріг, просимо:

- першочергово провести ремонти доріг - Т24-11-Звенигородка-Катеринопіль-Тальне-Маньківка та Т24-15-Тальне-Кам’янече-Нерубайка-Голованівськ-Благовіщенське;

- якісно звершити ямковий ремонт дороги Н-16 Золотоноша - Черкаси - Сміла – Умань, що проходять територією Тальнівського району;

- сприяти виділенню коштів з бюджетів вищих рівнів для проведення ремонтних робіт на дорогах місцевого значення, по яких виготовлено проектно-кошторисні документації на капітальний та поточний ремонти.

 З надією на розуміння і позитивне вирішення депутати Тальнівської районної ради Черкаської області».

 Дане звернення вже надіслане Президенту України, Верховній Раді України, народним депутатам України – Нагорняку С.В., Стріхарському А.П., Яценку А.В.,  Кабінету Міністрів України, Державному агентству автомобільних доріг України, Черкаській обласній державній адміністрації та обласній раді.

 

                                                               Виконавчий апарат районної ради.

Повернутись