ЗУСТРІЧ ІЗ НАРОДНИМ ДЕПУТАТОМ УКРАЇНИ СТРІХАРСЬКИМ АНДРІЄМ ПЕТРОВИЧЕМ

 26 лютого 2020 року народний депутат України Андрій Стріхарський зустрівся з виборцями Тальнівського району.

  У зустрічі, в якій взяли участь голова райдержадміністрації Олександр Цимбал, голова районної ради Валентина Любомська, депутат обласної ради Володимир Копійченко, сільські голови, депутати районної, міської і сільських рад, представники громадських організацій і місцевих ЗМІ,  жителі району, було обговорено цілий ряд проблемних питань, які турбують виборців.

 Зокрема, Валентина  Любомська проінформувала про проблемні питання, які мають місце при здійсненні медичної реформи, особливо щодо  фінансового, кадрового, матеріально-технічного забезпечення лікарень, другого її етапу, який має розпочатись з 1 квітня 2020 року. Вона також висловила стурбованість щодо виділення коштів з державного бюджету на придбання інсуліну, адже останнім часом вирішення цієї проблеми потихенько перекладається на місцеві бюджети.

 Андрій Стріхарський пообіцяв посприяти у проведенні робочої зустрічі голови районної ради і представників району з Міністром охорони здоров’я України Зоряною Скалецькою для детального і професійного розгляду означеного питання.

 Валентина Любомська висловила також стурбованість тривалим невирішенням виділення усім учасникам АТО (ООС) району земельних ділянок державної власності сільськогосподарського призначення. За допомогою з цього питання вона особисто зверталася у жовтні минулого року до Міністерства у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій  та внутрішньо переміщених осіб України і Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України. Вона надала список учасників АТО району Андрію Стріхарському з проханням допомогти вирішити законні їх вимоги та, можливо, і в законодавчому плані врегулювати цю проблему, яка має місце в державі.

  Враховуючи тривале не вирішення нагальної потреби проведення в 2020 році ремонту автомобільних доріг територіального значення Т-24-15-Тальне-Кам’янече-Нерубайка-Голованівськ-Благовіщенське і місцевого значення – О241402 (Т-24-15-Тальне-Кам’янече-Нерубайка-Голованівськ-Благовіщенське) Майданецьке-Вишнопільголова районної ради звернулась до народного депутата з відпідним письмовим клопотанням про надання допомоги.

 Виникає багато проблем і при впровадженні реформ в освітній галузі. Зокрема, щодо забезпечення підвезення дітей до опорних закладів освіти. Адже для цього сьогодні необхідно, як мінімум 10 автобусів, для їх придбання, а це більше 10 мільйонів гривень, у місцевих бюджетах таких коштів немає.

 Тому Валентина Любомська звернулася з проханням до Андрія Стріхарського ініціювати у Верховній Раді України питання виділення з Державного бюджету коштів для придбання шкільних автобусів та вивчити, чому така велика їх вартість.

  Голова райдержадміністрації  Олександр Цимбал проінформував про цілий ряд проблем, вирішенням яких він за короткий час перебування на посаді займається. При цьому він зазначив, що нажаль, з обмеженим фінансуванням багато з них не можна буде вирішити.

  Діалог з жителями Тальнівщини проходив в режимі питання-відповідь.

 Зокрема, громадський діяч Олександр Овчаренко передав обурення жителів з приводу змін в оплаті послуг з постачання природного газу, кодування телеканалів.

 Голову спілки сільгоспвиробників Руслана Лисенка хвилюють земельні питання: закон про продаж землі та виділення земельних ділянок для атовців. А також він підтримав питання, яке озвучила Валентина Олександрівна щодо ремонту доріг у Тальнівському районі.

 Медичний директор комунального некомерційного підприємства «Тальнівська центральна районна лікарня» Валентина Калініченко проінформувала, що в районній лікарні вийшов з ладу ренгенапарат, якому понад 20 років, і він не підлягає ремонту. Новий такий апарат коштує більше 4 млн гривень. Кошти на придбання відсутні. Також вона звернула увагу народного депутата на закупівлі на державному рівні життєво необхідних  препаратів для інсулінозалежних людей.

  Жителі с. Зеленьків звернулися із питання не виплати орендної плати пайовикам. Питання відшкодування на державному рівні за придбану сільськогосподарську техніку, продаж земель, справедливе виділення земельних ділянок учасникам АТО, руйнування автодоріг важковаговим транспортом – всі ці питання озвучували  депутат Веселокутської сільської ради Ігор Стеценко та житель села Зеленьків Анатолій Кравчук.

 Колодистенський сільський голова Олексій Сарана вдруге звернувся до народного депутата з клопотанням щодо  сприяння у виділенні коштів для будівництва місцевого водогону  в с. Колодисте. На даний об’єкт сільською радою вже виготовлена проектно-кошторисна документація.

  Депутат районної ради Анатолій Ковальов також піднімав питання ремонту доріг у Тальнівському районі та приділення більшої уваги уряду до розвитку виробництва як в межах країни так і в межах району.

  В цілому прозвучало багато клопотань, запитів і пропозицій. Впродовж усієї зустрічі Андрій Стріхарський неодноразово висловлював свою позицію  з принципових питань, намагався бути причетним до висловлених проблем, з окремих питань надавав роз’яснення, з ряду обіцяв надати допомогу згідно повноважень і можливостей.

 По завершенню зустрічі її учасники домовилися, що лише спільними зусиллями влади, народних обранців і громадськості вдасться досягти покращення добробуту людей. Народний депутат пообіцяв мати постійний зв'язок з виборцями Тальнівщини, і для цього створить громадську приймальню в районі. В свою чергу голова районної ради Валентина Любомська та голова райдержадміністрації Олександр Цимбал зазначили, що спільно з депутатами районної ради вони вирішать питання виділення приміщення для розміщення громадської приймальні народного депутата і відповідно повноважень працюватимуть над вирішенням питань розвитку району.

                                                              Виконавчий апарат районної ради.

Фотозвіт

Повернутись