ЗУСТРІЧ ІЗ НАРОДНИМ ДЕПУТАТОМ УКРАЇНИ НАГОРНЯКОМ СЕРГІЄМ ВОЛОДИМИРОВИЧЕМ

 26 лютого 2020 року в приміщенні Комунального некомерційного підприємства «Тальнівський центр первинної медико-санітарної допомоги» відбулася зустріч народного депутата України Сергія Нагорняка із головою Тальнівської районної ради Валентиною Любомською, головою райдержадміністрації Олександром Цимбалом, головним лікарем Комунального некомерційного підприємства «Тальнівський центр первинної медико-санітарної допомоги» Тальнівської районної ради Ганною Данилюк, медичним директором комунального некомерційного підприємства «Тальнівська центральна районна лікарня» Валентиною Калініченко, депутатом районної ради, завідуючою педіатричним відділенням, головою первинної профспілкової організації КНП «Тальнівська ЦРЛ» Олександрою Назарук та представниками трудових колективів.

  Під час конструктивної розмови керівники зазначених установ підняли ряд проблемних питань, які стосуються галузі медицина не тільки нашого району, але й інших районів області та й країни в цілому.  

  З 01.04.2020 року відбудеться реформування вторинної ланки медичної галузі.  Учасники зустрічі чітко визначили можливості центру первинної медико-санітарної допомоги та центральної районної лікарні (ЦРЛ). Місцеві бюджети не можуть забезпечити сучасним спеціалізованим медичним обладнанням  установи охорони здоров’я району, які впродовж багатьох років не обновлювалися.

  Ганна Данилюк зазначила, що багато питань щодо реформування первинної ланки медицини і досі не врегульовані, а вже стартувала реформа вторинної ланки медичної галузі.

 Валентина Калініченко наголосила на проблемі щодо збільшення Національного переліку ліків, недосконалому ціноутворенні у самому переліку та необхідності внесення змін в даний перелік на рівні країни.

  Голова районної ради Валентина Любомська відмітила причини через які потрібно  відтермінувати реформування вторинної ланки. Серед основних – не наближення, а віддалення медичних послуг від людей, що призведе до погіршення їх медичного обслуговування, відсутність належного фінансового забезпечення реформи на початковому етапі, а також невизначеність у підпорядкуванні ЦРЛ після жовтня 2020 року, коли відбудеться децентралізація, недосконала вартість надання послуг, неналежний стан районних лікарень, незабезпеченість новим медичним обладнанням.

  В черговий раз голова районної ради звернулась до народного депутата України Сергія Нагорняка з проханням посприяти в ремонті автомобільних доріг територіального та місцевого значення в районі.

  Вона вручила депутату лист районної ради в якому зокрема зазначено, що незважаючи на неодноразові звернення в 2018 і 2019 роках Тальнівської районної ради, районної державної адміністрації, Мошурівської та Потаської сільських рад району, депутатів обласного та районного рівнів, жителів району до Кабінету Міністрів України, Міністерства інфраструктури України, Державного агентства автомобільних доріг України, Черкаської обласної державної адміністрації, Черкаської обласної ради, Служби автомобільних доріг у Черкаській області щодо вирішення нагальної проблеми ремонту автомобільних доріг в районі, на даний час дороги територіального значення Т-24-11-Звенигородка-Катеринопіль-Тальне-Маньківка та Т-24-15-Тальне-Кам’янече-Нерубайка-Голованівськ-Благовіщенське перебувають в катастрофічному стані. Тому, до районної ради продовжують надходити  звернення щодо необхідності невідкладного ремонту доріг, останнє з яких -вирішити питання ремонту відрізку державної дороги територіального значення Т-24-11 Тальне-Мошурів-Поташ-Подібна.Покриття даної дороги цілими пластами відсутнє, значна кількість великих ям, які не можливо ні об’їхати, ні переїхати. Тому викликає тривогу, що за цієї причини стає неможливим своєчасне надання невідкладної медичної допомоги населенню, реагування на надзвичайні ситуації, створюється реальна загроза для життя громадян. Для капітального ремонту даної автомобільної дороги протяжністю 27,3 км. за кошти районного бюджету ще в 2018 році було виготовлено проектну документацію, проте позитивних зрушень немає. Провести ремонт доріг за рахунок районного та сільських бюджетів неможливо із-за дефіциту на 2020 рік коштів для забезпечення виплат по захищених статтях.

 При цьому голова також проінформувала, що відповідні листи було також направлено до Міністерства інфраструктури України, Державного агентства автомобільних доріг України, Прем'єр-міністра України, народним депутатам України Стріхарському А. П. та Яценку А. В., голові Черкаської обласної державної адміністрації, голові Черкаської обласної ради, Службі автомобільних доріг у Черкаській області, депутатам Черкаської обласної ради Копійченку В. П. та Скіченку А. П.

 На зустрічі з депутатом всі присутні мали можливість задати Сергію Володимирову  запитання та отримати на них відповіді.

                                                        Виконавчий апарат районної ради.

Фотозвіт

Повернутись