Засідання постійної комісії з питань законності

   13 лютого 2018 року відбулося засідання постійної комісії районної ради з питань регламенту, депутатської діяльності та законності, яке проводив її голова Танцюра В.В.

 На засіданні члени комісії заслухали звіт голови районної ради Любомської В.О. про діяльність за 2017 рік. Головою було відмічено, що основними напрямами діяльності у 2017 році були забезпечення в діяльності ради законності, гласності, вільного колективного обговорення питань та прийняття рішень, дотримання депутатами та запрошеними на сесії Регламенту ради. На 2017 рік було розроблено та затвердженоплан заходів щодо запобігання корупційним правопорушенням у виконавчому апараті районної ради. На їх виконання було вжито організаційних заходів по дотриманню вимог статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», в результаті чого всіма суб’єктами декларування виконавчого апарату та депутатського корпусу було своєчасно подано декларації особи уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Під постійним контролем перебувало питання з дотримання вимог антикорупційного законодавства щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів. І як результат, районна рада, депутати, посадові особи, виконавчий апарат при вирішенні питань, які належать до їх компетенції, діяли виключно у правовому полі відповідно до вимог, викладених у статті 19 Конституції України, а саме - на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, та до відповідальності за здійснення корупційних правопорушень не притягувались. Звіт голови районної було підтримано членами комісії ради та винесено на розгляд президії та чергової сесії.

  Також заслуховувалися інші питання порядку денного комісії. Зокрема, про проект Програми проведення мобілізаційної підготовки та оборонної роботи у Тальнівському районі на 2018-2020 роки доповідав заступник військового комісара – начальник мобілізаційного відділення Закревський П.В. Членами комісії було вирішено підтримати проект рішення з данного питання та винести на розгляд президії та сесії районної ради. Керівник апарату райдержадміністрації Соловей Л.В. доповідала про проект рішення районної ради щодо визнання Програми правової освіти населення Тальнівського району такою, що втратила чинність. Проект рішення з даного питання членами комісії було підтримано. Крім того, депутатами було запропоновано центру безоплатної первинної правової допомоги активніше брати участь у наданні правової допомоги населенню Тальнівського району. Керуючий справами виконавчого апарату районної ради Карпук В.П. проінформував про проекти рішень щодо змін в складі постійних комісій та президії районної ради. З означеного питання членами комісії підтримано відповідні проекти рішень та запропоновано винести на розгляд президії та сесії районної ради.

 Голова комісії Танцюра В.В. проінформував депутатів про листи районного сектору управління ДСНС України у Черкаській області щодо посилення профілактичної роботи щодо зменшення кількості пожеж у будівлях житлового фонду та щодо покращення протипожежного захисту населених пунктів Тальнівського району і належне функціонування підрозділів місцевої пожежної охорони.

  Члени комісії розглянути пропозиції депутата районної ради Марченка В.Г. щодо передбачення коштів депутатського фонду на 2018 рік та запропонували райдержадміністрації і постійній комісії районної ради з питань бюджету та економічного розвитку передбачити на 2018 рік відповідні кошти в районному бюджеті.

  Керуючий справами виконавчого апарату районної ради Карпук В.П. проінформував про електронне декларування та звітування про депутатську діяльність перед виборцями. Відмічено, що в 2017 році декларування депутатами районної ради здійснено своєчасно та згідно чинного законодавства. Про необхідність декларування у 2018 році головою районної ради направлено листи депутатам районної ради та оприлюднено оголошення на офіційному сайті районної ради. Також відмічено, що звіти про депутатську діяльність за 2017 рік подано всіма депутатами та оприлюднено на офіційному сайті районної ради.

   Активну участь в обговоренні питань порядку денного взяли голова комісії Танцюра В.В. та члени комісії Глухенький В.С., Пилипенко О.Ф.

Виконавчий апарат районної ради

Повернутись