Засідання постійної комісії районної ради з питань агропромислового розвитку та природних ресурсів

  21 лютого 2020 року відбулося засідання постійної комісії районної ради з питань агропромислового розвитку та природних ресурсів, яке проводив голова комісії  Анатолій Ковальов.

  В роботі комісії взяли участь голова районної ради Валентина Любомська, керуючий справами виконавчого апарату районної ради Віталій Карпук, радник голови ради з питань юридичного забезпечення діяльності районної ради Лариса Белявська, головний лісничий, заступник директора ДП «Уманське лісове господарство» Анатолій Гусак, лісничий Потаського лісництва Ігор Крилов, голова постійної Тальнівської міської ради з питань агропромислового  комплексу, земельних відносин, будівництва, перспективного, перспективного розвитку та охорони навколишнього середовища, екології Олександр Гижко,  начальник відділу земельних ресурсів апарату управління Тальнівської міської ради та її виконавчого апарату Михайло Солошенко та представники від громадськості - Леонід Нестеренко і Олександр Овчаренко.

 Комісією було розглянуто листи громадської Тальнівської районної  екологічної організації «Зелений Світ» щодо уточнення меж землекористування  природно-заповідного фонду загальнодержавного значення парку «Тальнівський» та подальшого його збереження.

  Після детального обговорення з даного питання комісією взято до відома, що:

-  постановою колегії Держкомітету Ради Міністрів УРСР по охороні природи  від 26.07.1972 р. № 22 «Про  віднесення  пам’яток  природи  республіканського значення  до категорії  заповідних  парків-пам’яток  садово-паркового  мистецтва» парк «Тальнівський» віднесено до категорії  парків-пам’яток  садово-паркового мистецтва  загальнодержавного значення;

- наказом  міністерства екології та природних ресурсів України від  02.08.2012 № 387 затверджено  Положення про парк-пам’ятку  садово-паркового мистецтва  загальнодержавного значення «Тальнівський »;

- Положенням про парк передбачено, що він знаходиться у користуванні Потаського лісництва  ДП «Уманське лісове господарство» - 401,0 га та Тальнівської міської ради – 5 га;

- Охоронні зобов’язання від 29.10.2012 року за підписами  Директора ДП «Уманське лісове господарство» Назаревича І.В. та  Тальнівського міського голови Біленка О.Ф. зареєстровані  в Держуправлінні  охорони  навколишнього природного середовища  в Черкаській області;

- згідно охоронних  зобов’язань  землекористувач  несе повну відповідальність за охорону та збереження  території  парку – пам’ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Тальнівський», що перебуває у його користуванні.

  Доручено голові постійної комісії Ковальову А.К. надіслати запит до Кабінету Міністрів України та Держгеокадастру України  про надання  роз’яснення до повноважень якого органу державної влади  належить право замовити та провести оплату за розробку проекту землеустрою щодо організації  і встановлення  меж території природно-заповідного фонду парку – пам’ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Тальнівський» без  вилучення її у землекористувачів. При отримані відповіді звернутись до відповідного органу  про  замовлення   проекту землеустрою щодо організації  і встановлення  меж території природно-заповідного фонду парку – пам’ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Тальнівський».

  Також запропоновано міській раді вжити заходів щодо прискорення робіт з  розроблення Генерального плану міста Тальне, включивши в його межі   земельну ділянку площею 3,8 га на якій розміщується комплекс будівель Тальнівського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), що належить до спільної комунальної власності територіальних громад сіл та міста району і стадіон в лісопарковій зоні, який використовується Тальнівським будівельно-економічним коледжем Уманського національного університету садівництва.

 Члени комісії також ознайомилися із листами, які надійшли на розгляд постійної комісії. Зокрема, листом Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр) про наслідки розгляду листа Тальнівської районної ради стосовно сприяння у виділенні земельних ділянок державної власності сільськогосподарського призначення учасникам бойових дій. В ньому зазначено, що Держгеокадастром доручено Головному управлінню у разі надходження клопотань від учасників АТО району  про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства та про затвердження документації із землеустрою до Головного управління, розглянути їх відповідно до вимог чинного законодавства.

  Також розглянуто інформацію Веселокутського сільського голови Павла  Козаченка про проведену роботу щодо законсервування агрохімскладу та лист Тальнівського лабораторного відділення державної установи «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» щодо  належного питного водопостачання навчально-виховних закладів району та ряд інших листів.

  В роботі комісії взяли активну участь члени комісії  Коваль Валерій Дмитрович, Мельниченко Сергій Васильович, Слободяник Микола Архипович.   

Виконавчий апарат районної ради

Фотозвіт

Повернутись