Засідання постійних комісій районної ради

  24 травня 2018 року відбулося спільне засідання постійних комісій районної ради з соціальних та гуманітарних питань (голова – В.Сарана) і  з питань комунальної власності, промисловості та регуляторної політики   (голова – Л.Заверталюк).

  В роботі комісії взяли участь голова районної ради В.Любомська, голова райдержадміністрації В.Клименко, його перший заступник В.Гречка та заступник Т.Півторак, керуючий справами виконавчого апарату районної ради В.Карпук, керівник апарату райдержадміністрації Л.Соловей, представники структурних підрозділів райдержадміністрації, центральної районної лікарні, районного центру первинної медико-санітарної допомоги, сільські голови, директори шкіл та батьки учнів Павлівськопершого навчально-виховного комплексу.

  Перед початком розгляду питань порядку денного члени комісії і запрошені хвилиною мовчання вшанували пам'ять депутата районної ради, відомого тальнівського волонтера, громадського активіста Шевченка Миколи Володимировича, серце якого перестало битися 24 травня 2016 року, та нашого співвітчизника, загиблого в зоні проведення АТО, Мельниченка Віктора Васильовича, якому в цей день мало б виповнитися 46 років.

 Членами комсій розглянуто, підтримано та запропоновано внести на розгляд чергової сесії районної ради проекти рішень «Про затвердження Статуту Тальнівської центральної районної лікарні в новій  редакції», «Про внесення змін до рішення районної ради від 21.12.2017 №  20-7/VІІ «Про затвердження структури та граничної чисельності КЗ «Тальнівський районний центр первинної медико – санітарної допомоги», «Про зняття з контролю рішень районної ради».

 Крім того, на засідання комісій виносилися проекти рішень щодо реорганізації Романівського, Глибочківського та Павлівськопершого навчально-виховних комплексів в зв’язку із дефіцитом коштів на їх утримання із-за малої кількості учнів у цих школах. Місцеві громади і сільськогосподарські виробники сіл Глибочка і Романівки взяли на себе відповідальність та гарантували, що виділять додаткові кошти на утримання  навчальних закладів у цих населених пунтах. Тому постійними комісіями проекти рішень щодо Романівського і  Глибочківського  навчальних закладів було запропоновано зняти з розгляду.

 Складніше питання постало із Павлівськопершим НВК. За словами сільського голови місцева рада на даний час неспроможна додатково виділити необхідну суму коштів на його утримання. Директору НВК та батькам учнів, частина яких приїхала на засідання комісії, звичайно, хотілося б, щоб навчальний заклад було збережено у такому виді, як є тепер. Начальник відділу освіти райдержадміністрації Л.Коваль звернула увагу на те, що процес реорганізації тривалий, потребує часу, оскільки згідно трудового законодавства про вивільнення або зміну істотних умов праці за три місяці потрібно попередити профспілкову організацію, а за два місяці – працівників. Тому питання необхідно вирішувати вже зараз. В ході активного обговорення членами комісій внесено пропозицію, щоб в громаді зібралися депутати сільської ради, сільський голова, директор школи, керівники сільськогосподарських підприємств та підприємці-одноосібники  і спільно (до 31 травня 2018 року, коли відбудеться чергова сесія районної ради) вирішили питання щодо додаткового виділення коштів для утримання навчального закладу в  с.Павлівка Перша.

  Також депутатами було повторно розглянуто звернення депутата обласної ради А.Підгорного щодо скарги медичних працівників сіл Заліське, Кобринове, Лісове та звернення жителів с.Майданецьке щодо якості надання медичних послуг населенню. З цих питань з інформацією виступила головний лікар КЗ «Тальнівський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Г.Данилюк. За наслідками обговорення депутатами були внесені пропозиції щодо структури центру ПМСД, які головному лікарю запропоновано врахувати при наступній реорганізації закладів у селах. Також їй було рекомендовано вжити необхідних заходів для забезпечення належної якості медичного обслуговування  населення  та підвищити персональну відповідальність медичних працівників за виконання своїх посадових обов’язків.

  Окремо постійною комісією районної ради з соціальних та гуманітарних питань розглянуто та підтримано проекти рішень районної ради  «Про звіт Тальнівської райдержадміністрації про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку району, здійснення делегованих районною радою повноважень»; «Про внесення змін до рішення районної ради від 26.11.2012 № 17-5 «Про Програму  розвитку туризму в  Тальнівському  районі на  2012-2020 роки» із змінами»; «Про Програму розвитку футболу в Тальнівському районі на 2018-2020 роки»; «Про внесення змін до програми розвитку фізичної культури і спорту в районі на 2018-2020 роки».

  В порядку контролю розглянуто і обговорено хід виконання районної Програми розвитку туризму в Тальнівському районі на 2012-2020 роки.

  На завершення депутати обговорили проект звіту постійної комісії районної ради з соціальних та гуманітарних питань за період з листопада 2015 по квітень 2018 року, який запропоновано подати на розгляд чергової сесії районної ради. Активну участь в обговоренні питань взяли депутати Синьогуб В.М., Сарана В.П., Маринченко Т.І., Мельник В.Г.

  З усіх розглянутих питань порядку денного засідання комісій були прийняті відповідні висновки.

Виконавчий апарат районної ради

Фотозвіт

Повернутись