Заходи до Дня памяті Чорнобиля

   Заходи до Дня пам’яті Чорнобиля в  районі розпочалися із покладання вінків та квітів до пам’ятного знаку «Пам'ять Чорнобиля» в м. Тальне. Взяли участь – голова районної ради Валентина Любомська, перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Гречка, представники міської, сільських рад, ліквідатори, громадськість району, вихованці ліцею та дитячого садка №7 «Струмочок». Настоятель  храму  Первоапостольних святих Петра  і  Павла отець Михайло відправив поминальну панахиду.

  Далі заходи продовжилися в районному Будинку культури. У фойє було розгорнуто виставку фотографій ліквідаторів ЧАЕС із Тальнівщини, які уже відійшли у вічність.

  Відбувся реквіємі пам’яті до 30-ї річниці Чорнобильської трагедії «Чорнобиль: без права на забуття». Звучали пісні у виконанні творчих колективів та солістів РБК приурочені цій сумній даті. Перед присутніми виступив колишній ліквідатор, а нині Кобринівський сільський голова Юрій Книш, який поділився спогадами тих далеких днів 1986 року. Помічник народного депутата України Валентина Нечипоренка – Іван Кушніренко вручив вдовам ліквідаторів матеріальні допомоги. Від міської ради слово мала керуюча справами виконкому міської ради Оксана Марченко, яка вручила Почесні грамоти міської ради та матеріальні допомоги ліквідаторам на ЧАЕС – жителям м. Тального. Голова  районної громадської організації «Союз Чорнобиль» Микола Савчук у своєму виступі подякував керівникам органів влади та місцевого самоврядування  району за надану допомогу в соціальному захисті учасників аварії на Чорнобильській АЕСта нагородив переможців обласного дитячого конкурсу на кращий малюнок до Дня пам’яті Чорнобиля. Матеріальну допомогу дітям-інвалідам, інвалідність яких пов’язана із Чорнобилем надав депутат районної ради Володимир Мовчан.

  Перед присутніми виступили голова районної ради Валентина Любомська та перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Гречка. Вони вручили ліквідаторам аварії на ЧАЕС Почесні Грамоти райдержадміністрації та районної ради.

  Зі словами вдячності Валентина Любомська звернулася до ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС. Вона зазначила, що в історії нашого багатостраждального народу чимало скорботних дат, спогади про які пронизують серце гострим болем. Одна з них — 26 квітня 1986 року.

   В теплу квітневу ніч нічого не віщувало біди. Ніхто й не здогадувався, що ця ніч назавжди чорними літерами буде вписана в історію нашого народу і всього людства. Вибух атомного реактора на Чорнобильській АЕС відгукнувся болем у серці кожної людини. Він був настільки потужним, що забруднення розповсюдилося на значні ділянки території.

   У наших спільних силах, разом долати болючі наслідки аварії на ЧАЕС – взаємодопомогою, чуйністю, людяністю, турботою про здоров’я ліквідаторів, потерпілих, хворих. Валентина Олександрівна зазначила, що із кожної трагедії людство повинно винести урок на майбутнє, аби ніколи більше не зміг повторитись "Чорнобиль".

   Життя триває… І ним ми зобов’язані тим людям, які собою закривали нас від страшної біди. Ми, українці, повинні пам’ятати і шанувати героїв, завдяки яким сьогодні живемо. Подвиг цих людей назавжди записано до літопису людської мужності, він навічно залишиться у пам’яті українського народу.  Напередодні великого православного свята Великодня голова районної ради побажала, щоб світло Воскресіння Христового надавало силу перебороти всі труднощі, які випали на нашу долю та непохитну віру в кращий завтрашній день! Щоб у торжестві Великоднього вітання «Христос Воскрес!» життя було чистим, як Святий Благодатний вогонь, щедрим як запашна Великодня паска, яскравим, як колоритна українська писанка. Побажала всім миру, добра, злагоди, міцного здоров’я та довголіття. 

Повернутись