Загальні збори-конференція у с. Веселий Кут

Загальні збори-конференція у с. Веселий Кут

         25 вересня у селі Веселий Кут відбулися загальні збори жителів села.

         У роботі конференції взяли участь голова районної ради Валентина Любомська, начальник фінансового управління райдержадміністрації Наталя Шпичак, економіст Центру первинної медико-санітарної допомоги Тетяна Сандул.

         Перед початком зборів, керівники району відвідали місцеву амбулаторію та навчально-виховний комплекс. Поспілкувалися з працівниками закладів, обговорили нагальні проблеми. Голова районної ради Валентина Любомська наголосила, що варто переформатувати використання великого двох поверхового приміщення медамбулаторії. Адже для власне самої амбулаторії необхідно кілька кімнат. Решту, в умовах реформ децентралізації, перспективного плану об'єднання району в одну громаду, доцільно використати для розміщення  сільської ради, пошти, бібліотеки.

Функціонування цих установ, як і багато інших питань подальшої життєдіяльності села – звісно, постало і на конференції.

         Сільський голова Павло Козаченко прозвітував перед односельцями про виконану роботу сільської ради, її виконавчого комітету у минулому році, та звернув увагу на завдання і проблеми поточного.А їх у невеличкому селі чимало.

         Бюджет села – один з найменших у районі – вісімсот тисяч. Коли на утримання лише одного навчально-виховного комплексу у рік потрібно три млн. грн. На сьогодні  там навчається 90 учнів, двадцять з яких приїжджають із сусідніх Шаулихи, Лащової. У дошкільному підрозділі – 14 діток. Про перспективи закладу важко говорити, адже за минулий рік народилося троє діток, у цьому році – п’ятеро. Втім, педагоги надіються на зручне розташування свого закладу, у який будуть приїжджати дітки із сусідніх сіл.

Також на зборах було обговорено питання утримання центрального водогону, виділення землі учасникам бойових дій, самовільне захоплення окремими сільгоспвиробниками та селянами землі – несанкціоноване розорювання берегів та міжпольових шляхів, ремонт доріг тощо.

         Було піднято і питання ремонту покрівлібудинку культури. На що сільський голова запевнив, що вже виготовлений відповідний проект для залучення коштів із державного бюджету, вартістю у 400 тис. грн.

Проте, як виявилося, такий проект не зареєстрований у жодному реєстрі. Таке недопрацювання необхідно виправити.

         Щодо ремонту дороги у Веселому Куті пояснення надала голова районної ради Валентина Любомська. Замовникомробіт є державнепідприємство  «Служба місцевихавтомобільнихдоріг у Черкаськійобласті».   Виконавецьробіт, згіднопроведенихтендерних процедур- товариство з обмеженоювідповідальністю „Уманьдоррембуд“. Загальнавартістьробіт становить 2,281 млн. грн.Наразівлаштовується основа ізщебеневоїсуміші. У подальшому буде зроблено асфальтнепокриття. Повнезавершенняробіточікується до 01.10.2019 року.Валентина Олександрівна відзначила, що особисто проінспектує стан виконання цих робіт.

         Також голова районної ради звернула увагу на питання перспективи приєднання села до Тальнівської ОТГ. Тим паче, зважаючи на невеликий потенціал місцевого бюджету, проблеми з утриманням соціальної сфери, навчального закладу та інших установ села. Відзначила, що, перебуваючи на посаді голови райдержадміністрації та голови районної ради, доклала максимум зусиль для збереження району. Так, він залишиться у форматі ОТГ, але як єдине ціле: не подроблений, не розірваний між іншими районами. І як би не було складно, а в часи реформ завжди непросто, головне завдання – пройти ці зміни достойно і максимально комфортно для місцевих жителів.

Фотозвіт

Повернутись