Загальні збори (конференція) жителів с.Криві Коліна

  16 березня 2018 року відбулись загальні збори (конференція) жителів Кривоколінської громади, у яких взяли участь голова Тальнівської районної ради Валентина Любомська, заступник голови райдержадміністрації Тетяна Півторак, депутати Черкаської обласної ради Анатолій Скіченко та Володимир Копійченко, заступник головного лікаря комунального закладу «Тальнівський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Наталія Тимченко, представники управління соціального захисту населення райдержадміністрації, очільники сільськогосподарських підприємств, які здійснюють діяльність на території громади, зокрема – Ігор Новицький, депутат районної ради, директор з економіки ТОВ «Урочище Журавське».

  В ході зборів було заслухано та обговорено звіт сільського голови Ольги Дяченко. Найболючішими та найгострішими питаннями, які особливо турбували жителів громади – це стан доріг та транспортне сполучення з райцентром. Адже в зв’язку із підвищенням цін на пальне, запчастини Тальнівське АТП-17137 відмовилось від підвозу пасажирів із с. Чеснопіль. Вкрай гостре питання через наявність вантажних перевезень постало і по ремонту доріг, які з’єднують населені пункти громади, а їх є аж чотири – крім Кривих Колін до адміністративної одиниці входять ще й Добрянка, Чеснопіль і Нова Павлівка.

  Піднімали питання і по добровільному об’єднанню громад, функціонуванню бібліотеки у селі Чеснопіль, клубних закладів на території громади, медичному та фармацевтичному забезпеченню потреб жителів громади та з інших проблем.

  Голова районної ради Валентина Любомська у своєму виступі закликала присутніх відноситись до проблем громади та їх вирішення так, як вони відносяться до вирішення проблем у сім’ї. Адже ніхто вдома не чекає, що сміття у дворі та біля нього прибере сусід, чи скопає грядку, чи збере картоплю на городі? Так і територія громади, зауважила Валентина Олександрівна, є великим обійстям, а громада – єдиною сім’єю, яка проживає у ньому. І відповідальність за все, що відбувається (чи не відбувається) у цьому обійсті – відповідальність громади. Тому дрібніші питання можна і потрібно вирішувати самостійно. А такі питання, як сплата податків чи ремонт доріг – слід обговорювати і, вразі неможливості вирішення на місці, виносити на районний рівень. Адже, що заважає селянам запитати в одного чи другого землевласника – чому не на належному рівні сплачені податки за користування землею, чому один чи інший вирішив передати землю в суборенду, не питаючи дозволу в громади. Єдина громада – це сила, яка за правильного її застосування, здатна вирішити багато питань самостійно.

 По завершенню зборів голова районної ради Валентина Любомська спільно із заступником голови райдержадміністрації Тетяною Півторак та депутатом обласної ради Володимиром Копійченком завітали до Кривоколінської амбулаторії, де спільно із завідуючою Ольгою Грядюжкіною оглянули стан матеріально-технічного забезпечення та обговорили проблему відсутності стоматолога – при наявності сучасного стоматологічного крісла і обладнання, та окреслили можливі шляхи вирішення проблеми.

Повернутись