Вшанування жертв Голокосту

   Вже не один рік поспіль 27 січня світова спільнота відзначає Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту. Саме цього дня 70  років тому радянські війська звільнили нацистський табір смерті Аушвіц, що розташовувався на теренах Польщі й де було знищено близько мільйона євреїв із різних країн Європи.

  Жертвами переслідувань та масових знищень за часів нацизму та Другої світової війни стала третина єврейського народу, у тому числі 1,5 мільйона українських євреїв.

 Побудована на людиноненависницькій ідеології державна політика нацистського рейху призвела до знищення мільйонів євреїв у роки Другої світової війни – лише в Україні виявлено сотні місць масових розстрілів і поховань. Одне з таких місць є і на Тальнівщині, розташоване неподалік міста Тальне на трасі Золотоноша – Умань, території, де фашисти розстріляли близько  2800  євреїв.

  27 січня у рамках вшанування пам’яті жертв Голокосту у роки Великої Вітчизняної війни 1941 – 1945 років голови районної ради Наталія Руснак та райдержадміністрації Юрій Нечай поклали квіти до могил загиблим євреям, віддали шану та схилили голови у жалобі  жертвам фашизму.

  Цього дня ми не лише згадуємо жертв війни та Голокосту, але вшановуємо героїв опору нацизму, задля виховання молоді на прикладах взаємоповаги між народами, духовного подвигу заради врятування життя людей.

Повернутись