Вшанування жертв голодомору

   22  листопада  2014 року голова Тальнівської  районної  ради  Наталія Руснак, голова райдержадміністрації  Юрій  Нечай, міський голова Олександр Біленко, депутати районної та міської рад, громадськість району і свідки тих трагічних подій взяли участь у мітингу – реквіємі з нагоди вшанування жертв голодомору.  

   Керівники міста та  району, присутні поклали композиції з житніх і пшеничних колосків, траурні вінки та кошики квітів до Пам’ятника жертвам Голодомору й політичних репресій та запалили свічки в пам’ять про загиблих.

   У своєму виступі голова районної ради Наталія Руснак зазначила: Знову у листопадові дні стукає у наші серця трагічна дата – вшанування пам’яті жертв голодоморів, яких на теренах нашої країни довелося пережити аж тричі. Та наймасштабнішим і найжахливішим був голодомор 1932-1933 років, який забрав не один десяток мільйонів людей. В цей період перестали битися серця понад чверті усіх українців, жодну родину не минуло страшне лихо – втрата рідних від голодної смерті. Навесні 1933 року в Українській Радянській Соціалістичній республіці від голоду щохвилини вмирало 17 людей, 25 тисяч – щодня.  В нашому  районі від голоду загинуло більше 10 тисяч людей. Схилимо голови перед їх світлою пам’яттю.

   Тож спільний біль, спільна пам’ять, спільний обов’язок – ці слова стосуються не тільки нашого минулого, але й мають сенс у нашому сьогоденні.

     Хай священна пам’ять про невинно убієнних живе у наших серцях.

    Нехай ця пам’ять додає народу сили, мудрості і любові до своєї рідної землі, що спроможна прогодувати нас усіх і дати наснагу на розбудову сильної і могутньої держави – Україна!

   Учасники заходу хвилиною мовчання вшанували наших земляків, які  померли страшною голодною смертю.  

    На кінець благочинний  храму  Первоапостольних святих Петра  і  Павла отець Михайло відправив поминальну панахиду.

Фотозвіт

Повернутись