Всеукраїнський фестиваль-конкурс «Мамо рідна, ти моя молитва»

  Образ жінки-матері, берегині роду з прадавніх часів глибоко шанується, оспівується українським народом. Материнське благословення в українців вважається не лише умовою щастя на землі, а й умовою блаженства небесного.

 Щороку в другу неділю травня відзначається День матері. Це – свято любові і пошани. Але єдиною справжньою нагородою для матері є взаємна любов її дитини! Мами присвячують життя стоїм дітям, роблячи все заради їх щастя. Всі ми з дитинства і до останніх своїх днів несемо в своїй душі єдиний і неповторний образ своєї мами, рідної матусі, яка все розуміє, пробачить, пожаліє і завжди любитиме.

  Саме в цей день 13 травня 2018 року в Тальнівському районному будинку культури проходив щорічний Всеукраїнський фестиваль-конкурс на краще виконання пісні про матір «Мамо, рідна, ти моя молитва»-2018.  Материнство… Святе і прекрасне, оспіване поетами, увіковічнене художниками на полотнах. Через віки наш народ проніс глибоко шанобливе ставлення до матері.

  Про неї, берегиню домашнього вогнища, уособлення духу пам’яті, волі душі і наміру, написано й сказано багато, водночас, мало. У житті кожного з нас мама займає особливе місце. Перше, що ми бачимо з’явившись на світ – це мамині ласкаві очі, чуємо – мамин лагідний голос. Слово, яке вперше вимовляємо – мама…

  Всеукраїнський фестиваль – конкурс на краще виконання пісні про матір «Мамо, рідна, ти моя молитва» було засновано з метою піднесення ролі матері в суспільстві, розвитку і житті нації. Пошуку та підтримки талановитих молодих виконавців, авторів пісень, підвищення їх творчої активності, виховання почуття любові до найдорожчої людини на землі – Матері, та з нагоди свята - Дня матері.

  Засновник свята наш земляк Андрій Ілліч Поліщук – автор понад 20 книг публіцистики, художньої прози, поезії, казок, автор текстів до 170 пісень на музику місцевих композиторів. Лауреат обласної премії ім. Кошового, премії Державної прикордонної служби за патріотичне виховання молоді та за патріотичні поетичні твори.

   Андрій Ілліч привітав конкурсантів, викладачів, гостей, всіх жінок у залі з величним святом – Днем матері та побажав всім зберегти назавжди в серці велику любов до рідної мами. Ведучі фестивалю-конкурсу вручили Андрію Іллічу коровай.

 До вітального слова були запрошені заступник голови Тальнівської райдержадміністрації  Півторак Тетяна Олександрівна та директор районного будинку культури  Таран Володимир Леонідович.

  Даний конкурс проводиться за підтримки Міністерства культури України і Міністерства освіти та науки України, Тальнівської районної ради, сектору культури Тальнівської райдержадміністрації та  районного будинку культури, під патронатом депутата Черкаської обласної ради Анатолія Підгорного та голови  Тальнівської районної ради Валентини Любомської.

 Журі цьогорічного конкурсу було представлено в складі: Вовка Миколи Олександровича - автора 5 пісенних збірок, члена обласного об’єднання композиторів Черкащини, голови районного літературно-музичного об’єднання «Передзвони», лауреата обласної премії в номінації «Композитори» ім. Порфирія Демуцького, заслуженого працівника культури України; Семенчука  Василя Васильовича - доцента педагогічних наук, завідуючого кафедрою музикознавства та вокально-хорових дисциплін Уманського державного педагогічного університету ім. Павла Тичини, заслуженого працівника культури України - керівника тріо «Гонта»; Купчика Валентина Анатолійовича - викладача кафедри музикознавства та вокально-хорових дисциплін Уманського державного педагогічного університету ім. Павла Тичини, заслуженого працівника  культури України; Даценко Тетяни Автономівни - заступника директора з виховної роботи Тальнівського будівельно-економічного коледжу, відмінника освіти і науки; Столярської Людмили Степанівни - самодіяльного композитора, лауреата Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів,  викладача Тальнівської дитячої музичної школи з сольного співу та теоретичних дисциплін.

  Фестиваль – конкурс проводиться у 2-х номінаціях: естрадна пісня та народна пісня, а твори виконуються лише українською мовою.

   Близько 180 учасників змагалися на краще виконання пісні про маму у різних вікових категоріях. Це конкурсанти з м. Тального і Тальнівського району, м. Умані та Уманського району,  м. Ватутіного, м. Монастирища та  Монастирищенського району, м. Городища, смт Катеринопіль, із смт Теплик, сіл Бджільна і Веселівка Вінницької області, смт Верхнячка Христинівського району, Новоархангельського району Кіровоградської області. Були представлені окремі солісти, ансамблі, дуети, тріо. Вік учасників від 5 до 25 років.

 Після проведення конкурсу ведучі на сцену запросили всіх керівників-наставників конкурсантів, яких нагородили подяками. Побажали їм успіхів, наснаги, терпіння у нелегкій праці, подальших творчих злетів та вдячних вихованців.

  Всі учасники конкурсу були нагороджені Дипломами за участь та  символічною випічкою «Голубка». Переможці отримали Дипломи лауреата фестивалю-конкурсу «Мамо рідна, ти моя молитва», символічну випічку «Голубка» та пам’ятні статуетки.

Переможці конкурсу
Солісти.
Молодша вікова група (5-9 років)
І місце – Костенко Станіслав (м. Тальне)
ІІ місце – Чернега Анна (м. Тальне)
ІІІ місце - Баглай Софія (м. Тальне)

Середня вікова група ( 10-13 років)
І місце – Левченко Олександр (с. Ладижинка)
ІІ місце – Волянська Злата (м. Тальне)
ІІІ місце – Грінченко Юлія (м. Тальне)

Старша вікова група (14 – 16 років)
І місце – Погосян Діана (м. Тальне)
І місце – Шевцова Юлія (м. Ватутіне)
ІІ місце – Прудиус Вікторія (с. Сатанівка)
ІІІ місце – Шарова Юлія (м. Ватутіне)

Доросла вікова група (17 – 25 років)
І місце – Ткаченко Таміла (м. Тальне)
І місце - Карпушина Лада (м. Умань)
ІІ місце – Погребняк Альона (м. Умань)
ІІІ місце – Манько Олеся (м. Умань)

Ансамблі. 
Молодша вікова група (5-9 років)
І місце – «Співаночка» (м. Тальне)

Середня вікова група ( 10-13 років)
І місце – зразкова вокально-хорова студія «Свято» (м. Тальне)
ІІ місце – вокальний ансамбль «Ластівка» (м. Тальне)
ІІІ місце – вокальний ансамбль «Барвиста веселочка» (м. Городище)

Дуети.
І місце – дует «Перфект» (смт. Верхнячка)
ІІ місце –дует «Світанок» (м. Тальне)
ІІІ місце – дует «Мрія» (м. Тальне)

Ансамблі (14 – 16 років)
І місце – вокальний ансамбль «Bestfriends» (м. Тальне)
ІІ місце – тріо «Сестри» (с. Халаїдове)

  Глядачі зі сльозами на очах сприйняли виступ Кучера Віталія (12 років, м. Умань), дитини з інвалідністю, який виконав пісню «Мамо, ти молись»  та отримав приз глядацьких симпатій. 
  В годинній паузі радували своїми виступами вихованці танцювальної студії «Енергія», вокально-хорової студії «Свято» РБК та учасники конкурсу.

   На завершення Микола Вовк подарував всім членам журі дві останні збірки літературного об’єднання «Передзвони», а ведучі висловили щиру подяку за підтримку в організації і проведенні фестивалю-конкурсу депутату Черкаської обласної ради Анатолію Підгорному та голові Тальнівської районної ради Валентині Любомській.                                                                            

                                                               Виконавчий апарат районної ради.

Повернутись