Виступ голови  Тальнівської районної ради Любомської Валентини Олександрівни щодо звіту про діяльність з січня по грудень 2018 року

Шановні депутати!

  У моєму звіті ви не почуєте про мільйони валового виробництва продукції, обсяги вирощених зернових та надої корів, мільйони залучених інвестицій та значення інших економічних і соціальних показників по єдиній причині — це повноваження органів виконавчої влади. Ми з вами є представницьким органом місцевого самоврядування.

 Відповідно до законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про доступ до публічної інформації» мною, як головою районної ради, внесено на Ваш розгляд звіт про свою діяльність за період з січня по грудень 2018 року, адже повноважень я набула 1 грудня 2015 року, тому і звітний період маю відповідний.

 Звіт та проект рішення з даного питання було оприлюднено на сайті районної ради. Звіт заслуханий на всіх постійних комісіях. Тому сьогодні я хотіла би зробити короткий витяг із звіту про нашу з Вами колективну роботу.

 Перш за все, як голова районної ради я прагнула організувати роботу так, щоб рада діяла конструктивно і послідовно в межах Конституції, законів України, Регламенту, із врахуванням інтересів виборців. Вважаю, це вдалося.

Колеги!

   Звертаю Вашу увагу, що в своїй роботі я керуюсь статтею 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», якою чітко визначено повноваження голови районної ради. А саме - скликання сесій ради, інформування депутатів і доведення до відома населення інформації про час і місце проведення сесії ради, порядок денний та ведення пленарного засідання ради.

   Маю зазначити, що у звітному періоді ми працювали у досить щільному графіку. Відповідно до затвердженого плану роботи ради на 2018 рік передбачалось проведення 4-х сесій на рік, проте враховуючи пропозиції, внесені райдержадміністрацією та депутатами мною було скликано 9 сесій, з них З позачергових. Про дату, час і місце проведення сесій, проекти порядку денного своєчасно інформувались депутати та громадськість району через місцеві ЗМІ та мережу Інтернет, електронною поштою.

  Законодавством визначено, що голова ради також організовує роботу комісій та президії ради, надання депутатам допомоги у здійсненні ними своїх повноважень. Розуміючи значну роль постійних комісій у підготовці питань на сесії районної ради, я всі проекти рішень ради, інші документи, що надходили в раду завжди направляла на розгляд комісій згідно їх повноважень.

 У 2018 році заслухано звіти про роботу всіх 5 постійних комісій районної ради. Інформація про діяльність комісій постійно та оперативно оприлюднювалася на офіційному сайті районної ради. За звітний період проведено 9 засідань президії,на яких попередньо розглядались проекти рішень, узгоджувались порядки денні сесій, що виносились на пленарні засідання.

  Вважаю, що я спільно з виконавчим апаратом ради забезпечувала належну підготовку сесій ради і питань, що вносилися на її розгляд, вживала заходів, щоб рішення ухвалювались після попереднього, грунтовного обговорення на засіданнях постійних комісій, президії із врахуванням думки 

 

громадськості. Наша діяльність у звітному періоді охоплювала різні сфери економічного, соціального та культурного життя району. Ми співпрацювали з усіма установами і завжди прагнули знайти оптимальні шляхи вирішення актуальних питань. Намагалась, щоб рада ефективніше виконувала свої повноваження, діяла послідовно, компетентно, чітко розуміючи свої права і обов’язки, відповідально приймала правові рішення. І нам це вдавалось. Статтею 55 пункт 12 Закону визначено, що голова ради підписує рішення ради, протоколи сесій ради. Інформую, що всі прийняті радою рішення мною були своєчасно підписані, оприлюднені та надіслані виконавцям. З огляду на суспільно-політичну та економічну ситуацію в державі, проблеми в районі, які потребували вирішення, депутатами районної ради у звітному періоді схвалено 8 звернень до Президента України, Верховної Ради, окремих народних депутатів Кабінету Міністрів України, органів влади вищого рівня

    В зверненнях ми клопотали:

 • захистити інтереси аграріїв в питанні відшкодування ПДВ операцій з вивезення за межі митної території України олійних культур,
 • звертались з вирішення проблем щодо впровадження реформ в галузях освіти та медицини,
 • про боротьбу з контрабандою лісу-кругляку,
 • щодо захисту інституції сім’ї в Україні,
 • про вжиття термінових заходів з ремонту автомобільних доріг,
 • щодо зменшення ціни на газ, надання субсидій громадянам,
 • відновлення Тальнівського району, як цілісного адміністративного суб’єкту виборчого процесу.

  Про стан реагування на них я інформувала на кожній сесії. Те, що ми у зверненнях порушували актуальні питання, які турбують територіальні громади всіх регіонів України, підтверджує те, що звернення депутатів Тальнівської районної ради щодо здійснення реформ в галузях освіти та медицини були підтриманні депутатами районних рад  восьми областей України.

   Впродовж звітного періоду значна увага приділялася питанням управління та утримання об’єктів спільної комунальної власності територіальних громад району.

 В переважній своїй більшості об’єкти спільної власності потребують модернізації та енергоаудиту. Для покращення технічного стану цих об’єктів по можливості з бюджету виділялись відповідні фінансові ресурси. Зокрема за моєї ініціативи було переведено Веселокутський НВК на альтернативний вид опалення, а саме встановлено твердопаливний котел.

 Значний обсяг робіт проведено з виготовлення технічних паспортів, свідоцтв на право власності комунальних об’єктів районної ради та державних актів на земельні ділянки під ними. На даний час вже виготовлено 20 технічних паспортів на будівлі, 20 свідоцтв на право власності, 8 державних актів на земельні ділянки.

 Нами, радою, було визначено пріоритетним питання розвитку культури в 2018 році. Відрадно, що виділеними коштами галузь культури на чолі з Володимиром Тараном зуміли ефективно розпорядитись і суттєві зрушення відзначаються на обласному та загальнодержавному рівні при проведенні заходів, участі творчих колективів, працівників районних закладів культури в різних конкурсах, концертах, фестивалях. У звітному періоді я  намагалась підтримати проведення започаткованих нашими попередниками районних конкурсів регіонального та всеукраїнського рівнів. Зокрема проведення щорічного конкурсу регіональної літературної премії ім. Федора Мицика, Всеукраїнського фестивалю-конкурсу на краще виконання пісні про матір «Мамо рідна, ти моя молитва».

  Хочу відмітити наявність волонтерського руху в нашій раді. Так, депутатами та мною особисто в звітному періоді надавалася фінансова підтримка нашим воїнам в зоні проведення операції об’єднаних сил, родинам учасників АТО, людям, які попали в скрутні життєві обставини, футбольному клубу «Тальне», футбольній команді учасників АТО, народному жіночому ансамблю «Дожниця», народному аматорському ансамблю української пісні «Ордана», громадським організаціям «Гіга спорт лайн», «Енергія» та іншим.

   Приємно, що команда з міні-футболу учасників АТО двічі в 2018 році виборола 1 місце на міжрайонному турнірі на Кубок Героїв АТО. За моєї ініціативи 20 листопада в Тальянківській школі відбувся захід присвячений Дню Гідності та Свободи та презентації книги автора Петра Скиби «Звіробій». В цій книзі описаний бойовий шлях танкового батальйону «Звіробій» у період 2014-2016 років на сході України, зокрема і про нашого земляка, жителя с. Тальянки, танкіста, скромну людину, справжнього Героя Степового Руслана Петровича. Тиражуванню книги сприяли власними коштами депутат Тальнівської районної ради Юрій Пашковський, я особисто та за підтримки районних депутатів, які виділили кошти з районного бюджету.

 З метою співпраці з органами місцевого самоврядування діє Консультативно-координаційна рада з питань місцевого самоврядування при голові районної ради. За звітний період відбулося З засідання, на яких було розглянуто 14 питань.

   Основні питання – співробітництво територіальних громад району щодо реалізації спільних проектів соціально-економічного та культурного розвитку територій; і співробітництво органів місцевого самоврядування, виконавчої влади із закладами охорони здоров’я, освіти та культури району і особливості застосування Бюджетного кодексу України при виконанні місцевих бюджетів. Також увага приділялась питанням покращення роботи загальноосвітніх та дошкільних установ, закладів медицини у районі.

  Вважаю, що ці питання є актуальними, як ніколи. Адже сьогодні ведеться багато розмов на загальнодержавному рівні про реформи в різних галузях.  Як вони здійснюються ми це відчуваємо в районі.

 Я розумію, що депутати працюють на громадських засадах. Більшість з них мають основне місце роботи. Тому саме виконавчий апарат ради та органи виконавчої влади мають забезпечити умови для ефективного здійснення ними депутатських повноважень, що, власне, ми й робили. І як результат, маю зазначити злагоджену роботу виконавчого апарату ради та депутатського корпусу. Крім того, працівниками виконавчого апарату забезпечено доопрацювання всіх проектів рішень прийнятих радою, доведено їх до виконавців на паперових носіях та електронною     поштою, оформлено протоколи і стенограми сесій. Зросло навантаження на виконавчий апарат, постійні комісії районної ради в зв’язку з утворенням об’єднаної територіальної громади.

 Зокрема потрібно вирішувати питання співфінансування закладів охорони здоров’я, соціального захисту, надання переданих на місцеві бюджети пільг населенню, та інші. По більшості вдається знайти порозуміння і вирішити позитивно. Але жаль, окремі питання, які можна було б вирішити швидко і просто окремими особами міської ради блокуються, переводяться в не конструктивну площину.

  Зокрема, вже два роки міським головою не вноситься на розгляд постійних комісій і сесії міської ради питання документального оформлення перебування бібліотеки міської ради в районному будинку культури. І це при тому, що я вносила дану пропозицію спочатку усно на сесії міської ради, а потім неодноразово письмово.

 В пункті 13 статті 55 Закону вказано, що голова ради забезпечує роботу по розгляду звернень громадян та доступу до публічної інформації, веде особистий прийом громадян. Тому було відновлено практику щомісячних виїзних прийомів громадян безпосередньо в населених пунктах району та відповідну роботу зі зверненнями. Основним інструментом для висвітлення діяльності районної ради та забезпечення доступу до публічної інформації є офіційний сайт районної ради, який постійно оновлюється працівниками виконавчого апарату.

  Я не могла буди осторонь при підготовці і проведенні урочистостей з нагоди професійних свят. Адже люди різних професій вносили свій вклад в розбудову Тальнівщини та України, надавали освітні, медичні, адміністративні, інші послуги населенню. І не подякувати їм за роботу від імені депутатів районної ради, особисто від себе було б неправильно.

  У звітному періоді я брала участь у колегіях райдержадміністрації, 12-ти загальних зборах громадян, 6-ти засіданнях виконкомів, на сесіях сільських та міської рад, де спільно вирішувалось багато питань пов’язаних з соціальним, економічним та культурним розвитком територій. Налагоджений конструктив в роботі з керівництвом області щодо підтримки Тальнівщини з багатьох питань. Зокрема, підтримано звернення депутатів Тальнівської районної ради щодо ремонту автомобільних доріг загального користування, відновлення Тальнівського району як цілісного адміністративного суб’єкту виборчого процесу. Кабінетом Міністрів України затверджено Державну цільову соціальну програму «Шкільний автобус». Враховуючи бажання міської громади на останній сесії обласної ради підтримано моє клопотання виділити Тальнівській громаді шкільний автобус. І з трьох шкільних автобусів виділених на область на умовах співфінансування один надано нашій Тальнівській ОТГ.

  На Всеукраїнській нараді для представників органів місцевого самоврядування за участю представників центральних органів влади, народних депутатів України, фахових українських та міжнародних експертів, яка відбулася в вересні 2018 року, розглядалось питання «Актуальні галузеві
реформи: освіта та медицина». Беручи участь в цій нараді мною було піднято проблемні питання, що виникають при здійсненні реформ, внесено ряд пропозицій і зауважень, окремі з яких були враховані при прийнятті резолюції, яку сподіваюсь враховують урядовці в своїх діях.

 Щоденно вирішуються питання, віднесені до прямих обов’язків голови ради. Окрім цього, виникає багато проблемних питань в соціальній сфері району поза межами прямих обов’язків, які вимагають втручання, потребують додаткового часу для вивчення та вирішення. Тому мій робочий день є ненормованим. Щоб був результат, по іншому не виходить. А свідченням того є визнання роботи районної ради працівниками культури, медицини,освіти, спортсменами та громадянами, а також органами виконавчої влади.

 Окрім того, Тальнівська районна рада представлена у Всеукраїнській асоціації органів місцевого самоврядування - мене обрано заступником голови регіонального відділення "Українська асоціація районних та обласних рад" в Черкаській області. Це дасть змогу налагоджувати нові контакти із представниками місцевого самоврядування з інших регіонів, спілкуватись та головне - злагоджено координувати дії і вирішувати найбільш проблемні та болючі питання суспільства, у тому числі і на Тальнівщині.

  При попередньому звіті я наголошувала на тому, що керівникам бюджетних установ, які фінансуються з районного бюджету, потрібно не тільки писати райдержадміністрації та районній раді листи плачевні про додаткове виділення коштів, але і працювати над їх залученням з інших джерел. Зокрема шляхом входження в обласні, загальнодержавні, міжнародні проекти на вигідних умовах співфінансування, надання платних послуг. Нажаль за рік, що минає лише територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) на чолі з керівником Шпичаком С.М., спрацював в цьому напрямку залучивши близько 1,5 млн. грн іноземних грантових коштів, за рахунок яких було проведено у стаціонарному відділенні капітальний ремонт харчоблоку.

  Про інвестиційні перспективи розвитку територій велась мова 12 листопада цього року в м. Києві на засіданні Ради Регіонального розвитку, яку проводив Президент України Петро Порошенко. На це засідання я також була запрошена і брала участь. Глава держави під час Ради регіонального розвитку доручив представникам регіональної влади розробити плани перспективного розвитку територій на 2019-2021 роки.

 Звітуючи про діяльність районної ради, я водночас хочу подякувати громаді, депутатам обласної та районної рад, міському та сільським головам, керівникам установ, організацій, господарств, всім тим, хто приклав свої зусилля для забезпечення злагодженої роботи районної ради, підвищуючи тим самим авторитет органів місцевого самоврядування. Всім тим, хто допомагав мені у роботі.

  Переконана, що районна рада за три роки своєї роботи вже довела свою дієздатність, компетентність та професіоналізм і надалі буде відкритою для пропозицій щодо вирішення питань, які віднесені до її компетенції та готова до співпраці з усіма гілками влади, громадськими організаціями і окремими громадянами з питань розвитку району. Я намагалась бути максимально відкритою до всіх, завжди прислухалась до зауважень і пропозицій не тільки висловлених на сесіях, на засіданнях постійних комісій, загальних зборах громадян, сесіях міської, сільських рад, засіданнях виконкомів, але і при особистому спілкуванні, в тому числі по телефону. Я ніколи не ділила депутатів по партійній приналежності. Приємно зазначити, що всі депутати незалежно від яких партій їх обрано, ставили питання, які направлені на користь громад і жодного разу не було особистих інтересів.

   На сьогодні я як голова районної ради, вбачаю наступні пріоритети у нашій діяльності на 2019 рік:

 • зміцнення матеріально - технічної бази, кадрового потенціалу медичних закладів району;

      -   продовження діяльності районної ради, спрямованої на підвищення   

          ефективності місцевого самоврядування, створення умов для  

          збалансованого розвитку району;

       -  забезпечення прозорості й відкритості у діяльності;

       - вдосконалення координації роботи з райдержадміністрацією та підвищення  якості здійснення нею делегованих їй радою повноважень;

 • посилення контролю за виконанням ухвалених та наданих законами рішень районної ради України повноважень;
 • продовження впровадження у закладах роботи із енергозберігаючих технологій соціальної сфери району;
 • безпосередня участь у конкурсах проектів розвитку територіальних громад;
 • ефективне використання об’єктів комунальної власності.

   Закликаю всіх і надалі працювати з повною віддачею сил на благо Тальнівщини. Бажаю, щоб справи кожного зміцнювали впевненість людей у нашій відповідальності за стан справ у районі, а Вам та Вашим родинам щастя, миру, родинного затишку та міцного здоров’я.

Повернутись