Відзначення Дня місцевого самоврядування

   4 грудня 2014 року в Тальнівській районній раді відбулися урочистості з нагоди святкування Дня місцевого самоврядування за участю  депутатів районного та місцевих рівнів, сільських  голів та секретарів місцевих рад, ветеранів та гостей свята.
  Із щирими словами вдячності за взаєморозуміння та співпрацю до своїх колег звернулася голова районної ради Наталія Руснак. У своїй доповіді вона зазначила наступне:  

  Маючи найяскравішу і, водночас, не легку, навіть драматичну історію становлення місцевого самоврядування серед усіх слов'янських народів, Україна 7 грудня 1990 року першою серед колишніх радянських республік прийняла Закон "Про місцеві Ради народних депутатів, місцеве і регіональне самоврядування". 

   Це було першим кроком до відродження самобутньої системи місцевого самоврядування в Україні, Конституційні основи якого були конкретизовані прийнятим у 1997 році Законом "Про місцеве самоврядування в Україні”.  Цей правовий акт максимально наблизив поняття місцевого самоврядування до вимог Європейської хартії про місцеве самоврядування, визначивши його право і реальну здатність територіальної громади самостійно вирішувати питання місцевого значення.

 Відзначаючи професійне свято, зазвичай підбивають підсумки зробленого, оцінюють резерви та незадіяні можливості, визначають першочергові і перспективні завдання.

  Районна рада спільно з районною державною адміністрацією працюють над нарощуванням обсягів виробництва, підвищенням добробуту жителів району, реалізацією прийнятих рішень щодо розвитку основних галузей виробництва та соціальної сфери, підтримки вітчизняного товаровиробника, створенням додаткових робочих місць, активізацією підприємницької діяльності, розвитком особистих селянських господарств.
    
  Не буде перебільшенням, коли скажу, що за кожним рішенням місцевих рад усіх рівнів стоїть велика робота всіх депутатів, а їх, нагадаю, у нас в районі 451 особа. Тому у день свята демократії та народовладдя хочу щиро подякувати за сумлінну роботу керівникам органів місцевого самоврядування, всьому депутатському корпусу району.

 Президент України вкотре зазначив на незворотності здійснення у державі реформ. Головною з них має стати реформа місцевого самоврядування. Нині обговорюється концепція та практичний план її втілення. Мета – формування дієздатної низової ланки, тобто базового рівня.

  При проведенні аналізу реального соціально-економічного розвитку району, проблемних питань, які порушувалися депутатами, органами місцевого самоврядування, райдержадміністрацією було визначено стратегічні напрями, над вирішенням яких ми спільно працювали протягом року.

 Велика робота була проведена у цьому році щодо покращення благоустрою і санітарного стану територій місцевих громад району. Цьому, у значній мірі, сприяє відповідний районний конкурс.

  За підсумками районного конкурсу на кращу територіальну громаду в цьому році переможцями визначено:

І місце – Білашківська територіальна громада (сільський голова Чмига  Любов Степанівна);

ІІ місце – Майданецька територіальна громада (сільський голова Свідерський Юрій Володимирович);

ІІІ місце – Веселокутська територіальна громада (сільський голова Козаченко Павло Олександрович).

   Також хочеться відзначити роботу міського та сільських голів, яких по праву можна назвати справжніми лідерами територіальних громад. Саме Ви виступаєте безпосередніми носіями їх інтересів, дбаєте про повсякденний побут, вирішуєте найболючіші проблеми людей.

   Особливі слова подяки ветеранам місцевого самоврядування, які віддали часточку своєї душі у його становлення та розвиток. Тож нехай їхній багатий досвід роботи в місцевій самоврядності стане часткою творчої роботи кожного з нас у забезпеченні найнеобхідніших умов життя людей.

  Найбільш яскравим прикладом добросовісного ставлення до справи, забезпечення високої організації роботи є секретарі рад.   Немало зусиль докладають до виконання місцевих бюджетів та раціонального використання земель бухгалтери та землевпорядники сільських рад.
  З нагоди свята – Дня місцевого самоврядування,  за сумлінну працю чотирьох представників органів місцевого самоврядування і депутатів районної ради відзначено Почесними Грамотами обласної ради, які сьогодні будуть їм вручені.

  Протягом року сумлінно виконували свої обов'язки голови постійних комісій районної ради.

  Переконана, що кожен з вас, шановні колеги, маючи за плечима чималий досвід роботи, кредит довіри територіальних громад, буде гідно працювати, виправдає сподівання людей і примножить ті здобутки та досягнення, які були напрацьовані депутатами районної ради  попередніх скликань.

 Тому сьогодні, як ніколи, нам потрібна злагоджена робота органів місцевого самоврядування всіх рівнів з виконавчою владою. Відрядно відмітити, що таке взаєморозуміння, співпраця районної ради, депутатського корпусу з райдержадміністрацією, іншими виконавчими структурами в нас є.

   Я глибоко переконана, що професійні і моральні якості, небайдужість за майбутнє рідного краю дозволять кожному з нас успішно взяти на себе всю відповідальність за вирішення проблем місцевого розвитку, найскладніших питань, які ставить життя, на користь наших виборців.
     

   Дозвольте подякувати за плідну працю, за все те, що ви робите для соціально-економічного розвитку територій, за те, що ви робите для людей. Хочу подякувати всім вам  за  сумлінне виконання обов’язків перед людьми. Бажаю всім міцного здоров’я, щастя, добра, наснаги та енергії, нових здобутків на ниві зміцнення державності. Сподіваюся, що цей святковий день додасть настрою, більше консолідуватиме нашу спільну роботу у напрямку відродження, збереження і примноження, надихатиме на нові звершення задля розвитку рідної України!

  Далі присутніх привітали голова райдержадміністрації Юрій Нечай, голова районної ради ветеранів війни та праці Василь Білозор, член Координаційної ради сільських та селищних голів Черкаської області від Тальнівського району, Вишнопільський сільський голова Тетяна Гудзенко.

  Керівники району вручили кращим сільським громадам, депутатам  нагороди за свою сумлінну працю, вагомий внесок у соціально-економічний та культурний розвиток територіальних громад району.

 Начальники структурних підрозділів райдержадміністрації також привітали присутніх та вручили Подяки кращим територіальним громадам за співпрацю.

 Присутніми було пошановано ветеранів органів місцевого самоврядування району та вручено їм скромні подарунки.

  Учасники художньої самодіяльності районного будинку культури порадували присутніх піснями.

Повернутись