Відбувся одноденний виїзний тематичний семінар

  18 жовтня 2018 року відбувся одноденний виїзний тематичний семінар «Органи місцевого самоврядування в умовах децентралізації, здійснення реформ в галузях освіти та медицини» організований головами Тальнівської і Уманської районних рад Валентиною Любомською та Оксаною Супрунець. Участь у семінарі взяли сільські голови району, представники райдержадміністрації, виконавчого апарату районної ради.

  Учасники семінару ознайомились з досвідом роботи Берестівецької сільської ради Уманського району щодо вирішення питань соціально-економічного та культурного розвитку громади. Про село Берестівець в Інтернеті написано наступне: «Поки Україна долає кризу, на Уманщині реалізовується цікавий соціальний проект. Який доводить, що одна людина своїм бажанням і енергією може змінити життя на краще для цілого регіону. Тут жителі задоволені зарплатами, водії дорогами, а пенсіонери – умовами життя. Молодь після навчання у вузах повертається назад, аби створити сім’ю та жити у найкращому селі Черкащини. То як же вдалося селу Берестівець Уманського району збудувати Європу в Україні у часи, коли уся країна лише мріє стати Європою. Рівні дороги, гарне освітлення вулиць. Парк відпочинку з фонтаном та ставками. Будинок культури з інноваційним повітряним опаленням. І навіть масажний кабінет для жителів села. З надсучасним автоматичним кріслом, яке забезпечує 300 видів масажу від п’ят до потилиці. Для людей тут є робота з найбільшою для регіону середньою зарплатою – 7 тисяч гривень. Більше того, село допомагає усьому району, вкладаючи кошти в ремонт районної лікарні та забезпечуючи ліками. І в усьому цьому винна… одна людина. Яка стала двигуном зрушень. Це місцевий фермер Василь Чекаленко та його підприємство – товариство Берестівець». На прикладі розвитку даного села переконуєшся, що можна зробити дуже багато, якщо працювати спільно - орган місцевого самоврядування, бізнес, громада.

 В подальшому учасники семінару обговорили питання участі органів місцевого самоврядування у системі реформування медичної галузі та ознайомились з діяльністю Уманської центральної районної лікарні. Головний лікар даного медичного закладу Інна Добрянська поділилась досвідом роботи з запровадження електронного ведення медичних карток, проведенням комплексу заходів з вдосконалення прийому пацієнтів, покращення надання медичних послуг, співпраці з сільськими головами, керівниками господарств, підприємств, підприємцями по зміцненню матеріально-технічної бази лікарні, залучення з різних джерел коштів для закупівлі сучасного медичного обладнання.

 Також учасники семінару ознайомились з діяльністю Родниківської ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. Т.Г.Шевченка. Директор даної школи Олександра Слупіцька проінформувала про роботу колективу та співпрацю з сільською радою, громадою, батьками з запровадження в школі сучасних форм навчання, інноваційними програмами, які започатковані в закладі. Також вона ознайомила з результатами запровадження моделі розвитку Родниківської школи – школи екологічної культури та планетарного мислення.

 При проведенні семінару його учасники обмінювались досвідом діяльності органів місцевого самоврядування в умовах децентралізації, здійснення реформ в галузях освіти та медицини, координації діяльності районних та сільських рад у вирішенні питань місцевого самоврядування.

                                                              Виконавчий апарат районної ради.

Повернутись