Відбулося ІІ пленарне засідання 41-ї сесії районної ради

Відбулося ІІ пленарне засідання 41-ї сесії районної ради

     09 липня 2020 року відбулося друге пленарне засідання 41-ї сесії Тальнівської районної ради сьомого скликання.

      Перед початком сесії голова райдержадміністрації Олександр Цимбал привітав голову районної ради Валентину Любомську з днем народження, який вона нещодавно відзначила,  побажав благополуччя в родині, побільше сонячних, яскравих днів, щоб збувалися всі заповітні мрії і щастило в житті. Також голова  районної ради спільно з головою райдержадміністрації привітали вітальною адресою депутата районної ради Володимира Бондарчука, який  напередодні святкував ювілейний день народження. Крім того, голови вручили Почесну грамоту Черкаської обласної ради керівнику фермерського господарства «С. Веселий Кут» Ігорю  Стеценку за активну громадську та благодійну діяльність, спрямовані на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).

       Далі було розпочато друге пленарне засідання 41-ї сесії районної ради.  В ньому взяли участь голова райдержадміністрації О.Цимбал, його заступник Т. Півторак, керуючий справами виконавчого апарату районної рад  В. Карпук, керівник апарату райдержадміністрації Л.Соловей, керівники відділів, управлінь райдержадміністрації, в.о. міського голови, сільські голови, представники медичних закладів  району та засобів масової інформації.

       В ході роботи пленарного засідання депутати прийняли рішення про внесення змін до районної комплексної програми «Турбота» на 2015-2020 роки, а також про надання  орендарям майна, що належить до спільної власності територіальних громад сіл та міста району на визначений термін в період карантину  пільги  зі  сплати орендної плати. Було надано дозвіл відділу освіти райдержадміністрації на передачу на безоплатній основі Тальнівському районному територіальному центру соціального обслуговування залишків невикористаних у закладах освіти продуктів харчування.

      Депутати також розглянули ряд проектів рішень з питань управління комунальною власністю. Зокрема, затверджено Переліки першого та другого типів об’єктів які належать до спільної власності територіальних громад сіл та міста району, Перелік державних та комунальних підприємств, установ, організацій, що надають соціально важливі послуги населенню.

         На сесії було також прийняте рішення про оголошення конкурсів з відбору суб’єктів оціночної діяльності (експертів), які будуть залучені до проведення незалежної оцінки адмінбудівель, що належать до спільної власності територіальних громад сіл та міста Тальнівського району,  які знаходиться за адресою: вул. Гагаріна, 4 та  вул. Соборна, 28.

         Комунальному некомерційному підприємству  «Тальнівська центральна районна лікарня» наданодозвіл  на передачу в оренду майна, що належить до спільної власності територіальних громад сіл та міста Тальнівського району, а саме:частини будівлі районної лікарні,розміщеної по вул. Небесної Сотні, 65а,  для здійснення Статутної діяльності КНП «Тальнівський центр первинної медико-санітарної допомоги». 

            Депутатами погоджено передачув оренду, в порядку визначеному діючим законодавством,  приміщення гаражів,   майна, що належить до спільної власності територіальних громад сіл та міста району, розміщеного за адресою м. Тальне,  вул. 1-го Травня, 69, та надано дозвілбалансоутримувачу майна забезпечити проведення оцінки вартості  приміщень гаражів для подальшого  опублікування повної інформації про потенційні об’єкти оренди на офіційному сайті.

          На пленарному засіданні також затверджено проект землеустрою щодо встановлення (зміни) меж адміністративно-територіальної одиниці с. Мошурів Тальнівського району Черкаської області та погоджено відпустки голови районної ради.

      На завершення депутати розглянули та підтримали з доповненням звернення депутатів Черкаської  районної ради до Президента України та Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері безпеки експлуатації колісних транспортних засобів відповідно до вимог Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони».

        Після розгляду питань порядку денного сесії голова районної ради Валентина Любомська проінформувала про реагування на ряд її звернень та звернень депутатів районної ради. Зокрема,  ознайомила з відповіддю Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру на лист за її підписом стосовно сприяння у виділенні земельних ділянок державної власності сільськогосподарського призначення учасникам бойових дій. При цьому зазначила, що Держгеокадастром доручено Головному управлінню у разі надходження клопотань від громадян, вказаних в листі, про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства та про затвердження документації із землеустрою розглянути їх відповідно до вимог законодавства.

         Також проінформувала, що нею було надіслано лист Міністерству енергетики та захисту довкілля України з проханням вжити заходи  щодо  збереження парку-пам’ятки  садово-паркового  мистецтва  загальнодержавного значення «Тальнівський»,розроблення  проекту  землеустрою з  організації і встановлення меж території природно-заповідного фонду, внесення відомостей про обмеження у використанні земель парку як території природно-заповідного фонду та встановлення  в натурі (на місцевості) меж парку за кошти державного бюджету, при формуванні та затверджені  плану природоохоронних заходів на наступний рік внести до нього  пункт щодо  розроблення  документації із землеустрою  парку-пам’ятки, для управління парком, з метоюзапобігання знищенню чи пошкодженню  об’єкту природно-заповідного фонду загальнодержавного значення  створити спеціальну адміністрацію парку. В отриманій відповіді Міністерства зазначено, що парк – памя’тка загальною площею 406 гектарів розташований в південній околиці м. Тальне і знаходиться на території Потаського лісництва ДП «Уманське лісове господарство» - 401 га і Тальнівської міської ради – 5 га. Тому питання створення та утримання спеціальної адміністрації парку – пам’ятки, а також здійснення заходів щодо її збереження належить до компетенції Держлісгоспу та міської ради. Отже,Тальнівській ОТГ доцільно відповідно до повноважень продовжити роботу з даного питання. В свою чергу, виконавчий апарат районної ради надаватиме можливу допомогу.

            Голова ради повідомила, що народний депутат України Сергій Нагорняк проінформував, що він повністю підтримує рішення Тальнівської районної ради про звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету міністрів України про скасування рішення НКРЕКП щодо оплати послуг за постачання та розподіл природного газу та прийме всі міри щодо виправлення даної ситуації.

          У відповіді народного депутата Сергія Нагорняка на рішення районної ради про збереження сільських фельдшерсько – акушерських та фельдшерських пунктів зазначено, що він вважає, що ліквідацію ФАПів, особливо на рівні районних та сільських медичних закладів, не можна допустити до завершення реформи децентралізації. З зазначеного питання також надійшла відповідь у районну раду і від Міністерства охорони здоров’я України.

       Також Валентина Любомська  проінформувала про відповіді на звернення районної ради щодо необхідності проведення ремонту доріг в межах району Тальне – Маньківка, Тальне – Катеринопіль, Тальне – Кам’янече, які надійшли від Міністерства інфраструктури України, Державного агентства автомобільних доріг України, Служби автомобільних доріг у Черкаській області, народного депутата України С.Нагорняка, Черкаської обласної державної адміністрації, Департаменту будівництва Черкаської обласної державної адміністрації,Тальнівської районної державної адміністрації. 

        Валентина Любомська зазначила, що в 2019 році в районі було виконано порівняно з попередніми роками значний обсяг ремонтних робіт на автомобільних дорогах загального користування місцевого значення. Ремонт доріг здійснювався в адмінмежах Романівської, Колодистенської, Веселокутської, Заліської та ряду інших сільських рад. На проведення робіт з ремонту доріг в 2019 році було використано з державного бюджету більше 12,1 млн. гривень.

       На засіданні колегії Черкаської ОДА 18 червня 2020 року при розгляді стану реалізації проектів у рамках програми «Велике будівництво» вона зверталась до голови облдержадміністрації Романа Боднара з проханням розпочати роботи по ремонту доріг в рамках даного проекту і в Тальнівському районі. Попрацювала в цьому напрямку і районна державна  адміністрація, особисто її голова Олександр Цимбал. Валентина Любомська зазначила, що завдяки спільним зусиллям в даний час нарешті розпочався ремонт доріг місцевого значення і в нашому районі, та висловила сподівання, що роботи по капітальному ремонту дороги державного значення Черкаси-Умань в адмінмежах району  розпочнуться в 2020 році і будуть завершені в наступному.

Виконавчий апарат районної ради

 

 

 

Фотозвіт

Повернутись