Відбулася зустріч представників спілки сільськогосподарських товаровиробників Тальнівського району

  1 жовтня 2015 року  відбулася зустріч представників спілки сільськогосподарських товаровиробників Тальнівського району з керівниками правоохоронних органів, районного та обласного органу Держгеокадастру України з питань  землекористування. В зустрічі взяли участь голова районної ради Руснак Н.П., голова райдержадміністрації Клименко В.П., в.о. начальника Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Мірзоєв А.А.

   Сільськогосподарських товаровиробників турбували  проблемні питання із землекористування, які в більшості своїй виникли із-за дій органів Держземагенства. Так, починаючи з 2013 року і до даного часу,  в Тальнівському районі виникають  конфлікти з  питань землекористування. Це ситуації, коли фактично відбирається земля у ефективних орендарів, які орендували землю впродовж багатьох років. Земельні ділянки  надаються  в оренду, для нібито ведення фермерського господарства,    громадянам, які не працювали на землі, не мають засобів для виробництва. При цьому  чесний  земельний  аукціон не проводиться. Це уже не раз призводило  до  соціальної напруги в  районі. Громадянами, яким надається земля для ведення фермерського господарства,  не створюються  фермерські господарства, вони  не мають можливостей її обробляти. Фактично ці земельні ділянки передаються іншим  юридичним особам в суборенду .

      Судові тяжби  із земельних питань дуже відволікають сільськогосподарських виробничників від основного свого завдання – вирощування сільськогосподарської продукції для народу України. 

 За наслідками обговорення членами Спілки одноголосно прийнято резолюцію, в якій зазначено:

1.    В зв’язку з тим, що  із питань землекористування в Тальнівському районі створені конфліктні  ситуації щодо недійсності значної кількості договорів оренди землі, висловити недовіру в кваліфікації Сикалова Г.А. як начальника відділу Держземагенства у Тальнівському районі.

2.    Попередити начальника відділу Держземагенства у Тальнівському районі Сикалова Г.А. , що в разі  продовження «політики», згідно з якою будуть відбиратися  землі в ефективних  орендарів, які десятками років орендують ці земельні ділянки, Спілка сільськогосподарських товаровиробників  Тальнівського району залишає за собою право  на вчинення акцій та дій, передбачених Конституцією та законодавством України.

3. Вимагати у керівництва Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області взяти під  суворий контроль   дотримання  начальником відділу Держземагентства у Тальнівському районі  вимог діючого законодавства та недопущення  соціальної напруги в  районі.

 

 

 

 

 

 

Повернутись