Відбулася 39-а сесія районної ради

03 квітня 2020 року відбулася 39-а сесія Тальнівської районної ради, яку провела голова районної ради Валентина Любомська.

Перед початком сесії Валентина Олександрівна зазначила, що нажаль Україну не обійшла стороною біда – поширення на території  коронавірусу «COVID-19». І є померлі від цієї хвороби. Але і війна не зупинилася, ворог продовжує обстріли і сьогодні  гинуть наші співвітчизники в зоні проведення операції об'єднаних сил. 

Присутні вшанували світлу пам’ять справжніх патріотів України, які віддали своє життя за свободу і незалежність України та померлих внаслідок пандемії хвилиною мовчання.

Голова районної ради подякувала усім депутатам районноїради, обласної, міської і сільських рад, в.о. міського голови і сільським головам, керівникам сільськогосподарських формувань, підприємцям, апаратам районної ради та районної державної адміністрації, просто громадянам, які проявили високу свідомість і надали допомогу для  наших медичних закладів на  запобігання поширенню  коронавірусу.

На сесії було заслухано інформацію про здійснені заходи щодо запобігання поширенню коронавірусної інфекції (COVID-19) в районі.

Взято до відома, що зметою  координації  дій структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів міністерств, інших центральних  органів виконавчої влади в районі, органів  місцевого самоврядування щодо реалізації заходів, спрямованих на запобігання поширенню на  території району коронавірусу  утворено  оперативний штаб. Головою штабу є голова районної державної адміністрації Олександр Цимбал, співголовами  - голова районної ради  Валентина Любомська  та в. о. міського голови Василь Сідько. Депутатами внесено ряд пропозицій, які будуть розглянуті на засіданні штабу.

Відмічено, що за кошти районного бюджету було придбано майно, яке може бути використане для запобігання та ліквідації надзвичайної ситуації COVID-19 :

Бензин А 92 – 465 літрів,

Дизельне  паливо – 940 літрів,

Захисні маски – 500 штук,

Дезінфекційний розчин – 100 літрів для приготування 10 тонн 1% розчину.

Виділено 200 тисяч гривень для придбання матеріально-технічних засобів медичним закладам району.

На сесії, при внесенні змін до бюджету, додатково передбачено в районному бюджеті ще 400 тисяч гривень  для подальшого фінансування  заходів по запобіганню поширенню  коронавірусу.

Голова районної ради проінформувала депутатів про те, що до районної ради надійшли документи від депутатської фракції Тальнівської районної організації Партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» про зміну назви даної фракції на «Депутатська фракція політичної партії «Європейська солідарність» у Тальнівській районній раді».

Також в міжсесійний період відбулося  ряд кадрових змін в районі. 

Зокрема, головою Тальнівської райдержадміністрації  призначено Цимбала Олександра Євгенійовича. Начальником Тальнівського відділення поліції Звенигородського відділу поліції ГУНП в Черкаській області - Гірника Валентина Васильовича. Маринченко Олександр Васильович – начальник Тальнівського відділення Звенигородської ОДПІ - затверджений заступником Тальнівського міського голови і вже працює на цій посаді.

 Потім депутати перейшли до розгляду питань порядку денного.

 Першим розглядалося питання виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Тальнівського району за 2019 рік.

Депутатами затверджено ряд районних програм. Зокрема, районну програму надання шефської допомоги, фінансування заходів, спрямованих на підвищення рівня бойової готовності військових частин Збройних Сил України на 2020 рік та Програму збереження архівних фондів Тальнівського району на 2020-2021 роки.

Також внесено зміни до: Програми профілактики злочинності в Тальнівському районі  на 2016-2020 роки; районної комплексної програми «Турбота»  на 2015-2020 роки; Програми розвитку футболу в Тальнівському районіна  2018-2020 роки; Програми розвитку фізичної культури і спорту в районі на 2018-2020 роки.

Також депутати розглянули фінансові питання, з яких доповідала начальник фінансового управління райдержадміністрації Наталія Шпичак. Зокрема, було заслухано звіт про виконання районного бюджету за 2019 рік та внесено зміни до районного бюджету на 2020 рік.

Депутатами також розглянуто хід  виконання районної комплексної Програми щодо медичного, соціального забезпечення, адаптації, психологічної  реабілітації, професійної підготовки (перепідготовки) учасників антитерористичної операції, соціального захисту їх сімей та вшанування пам’яті загиблих учасників антитерористичної операції на 2016-2020 роки; хід виконання Програми розвитку фізичної культури і спорту в районі на 2018-2020 роки; хід виконання Програми розвитку молочного скотарства особистих селянських господарств Тальнівського району на 2011-2020 роки.

Прийнято рішення про надання одноразової матеріальної допомоги.

Внесено зміни до рішення районної ради «Про затвердження списку присяжних», доповнивши список присяжних, на території, на яку поширюється юрисдикція Тальнівського районного суду Черкаської області  ще одним присяжним – Олексюк Володимир Миколайович.

Також були внесені зміни до рішення районної ради «Про об’єкти (суб’єкти) спільної власності територіальних громад сіл і міста району»

На сесії прийнято рішення про оголошення конкурсу з відбору суб’єктів оціночної діяльності (експертів) адмінбудівлі по вулиці Гагаріна, 4 міста Тальне.

Прийнято рішення про передачу легкового автомобіля марки – УАЗ з балансу Комунального некомерційного підприємства «Тальнівський центр первинної медико-санітарної допомоги» на баланс Комунального некомерційного підприємства «Тальнівська центральна районна лікарня».

Депутатами  районної ради схвалено звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України про скасування постанови НКРЕП щодо оплати послуг за постачання та розподіл природного газу та підтримано звернення депутатів Монастирищенської  районної ради Черкаської області до Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров'я, Черкаської обласної державної адміністрації, Департаменту охорони здоров'я Черкаської ОДА, щодо збереження сільських фельдшерсько-акушерських та  фельдшерських пунктів.

Також прийнято рішення про погодження проекту землеустрою щодо    встановлення (зміни) меж адміністративно-територіальних одиниць села Майданецьке та селища Новомайданецьке Майданецької сільської ради Тальнівського району Черкаської області.

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням  коронавірусної хвороби (COVID-2019)» від 30.03.2020, яким внесено зміни до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" і надано можливість в період карантину проводити пленарні засідання місцевих рад,  постійних депутатських комісій в режимі відеоконференції або аудіоконференцій.

На виконання вище зазначеного Закону України було внесено зміни до регламенту Тальнівської районної ради та до Положення про постійні комісії районної ради.

На завершення роботи сесії голова районної ради Валентина Любомська нагадала, що згідно законодавства депутати мали подати декларації за 2019 рік до 1 квітня 2020 року. Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) від 17.03.2020 року встановлено, що декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування  за минулий рік подають до 1 червня 2020 року. Валентина Олександрівна запропонувала  депутатам, хто ще не подав декларацію зробити це та подякувала всім за плідну відповідальну роботу.

Виконавчий апарат районної ради

Фотозвіт

Повернутись