Відбулася 36-а сесія районної ради

  01 листопада 2019 року відбулася 36-а сесія Тальнівської районної ради, яку провела голова районної ради Валентина Любомська.

 Перед початком сесії Валентина Олександрівна зазначила, що в міжсесійний період відбулося ряд пам’ятних дат і подій, які пов’язані із захистом нашої держави. Також ми вшановували світлу пам’ять відважних захисників України, наших земляків: Віктора Мельниченка - із села Веселий Кут, Євгена Геша - із села Степне та Дмитра Безуглого - із Тального, які героїчно загинули в зоні АТО захищаючи цілісність України.

  Присутні вшанували пам’ять справжніх патріотів України, які віддали своє життя за свободу і незалежність  України, хвилиною мовчання.    

 В пленарному засіданні ради взяли участь депутат обласної ради Володимир Копійченко, заступник голови райдержадміністрації Тетяна Півторак, начальники відділів, управлінь райдержадміністрації, сільські голови, керівники територіальних органів виконавчої влади, представники громадських організацій та засобів масової інформації району.

 Валентина Олександрівна проінформувала, що 29 жовтня 2019 року головою Черкаської обласної ради було обрано депутата обласної ради від Тальнівщини Анатолія Підгорного. Привітала його з обранням і побажала плідної та ефективної роботи на цій відповідальній посаді.

 Також зазначила, що за підсумками 2019 року управління соціального захисту населення Тальнівської райдержадміністрації, яке очолює депутат районної ради Тетяна Іванівна Маринченко, визнано кращим управлінням року серед районів області. Також відмітила, що Тальнівське управління соціального захисту впродовж останніх років є найкращим та привітала Тетяну Іванівну і очолюваний нею колектив з визнанням, подякувала за сумлінну роботу та побажала і в подальшому надавати якісні соціальні послуги.

 Головуюча привітала колег, які відзначали свій день народження у міжсесійний період.

  Валентина Олександрівна проінформувала депутатів про те, що 30 жовтня наш район отримав ще один шкільний автобус для забезпечення комфортного підвезення дітей з села Романівка до Мошурівської ЗОШ І-ІІІ ст. вартістю 1 млн. 855 тис. грн на умовах співфінансування (50х50) з державного та районного бюджетів. Це стало можливим завдяки тому, що депутати районної ради спільно з райдержадміністрацією, незважаючи на дефіцит бюджету,  виділили 925 тис. грн  з районного бюджету.

  Потім депутати перейшли до розгляду питань порядку денного.

  Першим розглядалося питанням виконання районного бюджету за 9 місяців 2019 року. Відмічено, що за звітний період до районного бюджету надійшло 170 651,6 тис. грн. доходів, з них: до загального фонду – 164 922,4 тис. грн., спеціального фонду  – 5 729,2 тис. грн. Видатки районного бюджету проведені у сумі 167766,4 тис. грн, у тому числі по загальному фонду – 161170,9 тис. грн. та по спеціальному – 6595,5 тис. грн.

  Депутати внесли зміни до районного бюджету на 2019 рік та до районної комплексної програми «Турбота». Також були внесені зміни до контракту з керівниками комунальних некомерційних підприємств «Тальнівська центральна районна лікарня»та «Тальнівський  ЦПМСД».

  Заслухали інформацію про виконання Програми розвитку земельних відносин у Тальнівському районі на 2011-2020 роки.

 На сесії було затверджено фінансовий план на 2020 рік комунального некомерційного підприємства «Тальнівський центр первинної медико-санітарної допомоги» та звіти про проведення незалежної оцінки ринкової вартості ряду об’єктів спільної власності територіальних громад сіл та міста Тальнівського району.

 Також були прийняті рішення щодо надання дозволу відділу освіти районної державної адміністрації на продовження терміну дії договору оренди майна, а також про надання дозволу управлінню агропромислового та економічного розвитку районної державної адміністрації на продовження терміну дії договору оренди майна спільної власності територіальних громад сіл та міста Тальнівського району та на передачу в оренду вільних приміщень.

 Прийнято рішення про призупинення діяльності Лащівського закладу дошкільної освіти (дитячий садок) «Берізка» та про безоплатну передачу із спільної  власності територіальних громад сіл та міста Тальнівського району до комунальної власності територіальних громад в районі майнових комплексів (будівель) та матеріальних цінностей  закладів освіти та про передачу матеріальних цінностей Тальнівському районному будинку культури.

 Крім того, було затверджено актиприймання-передачі комплексу будівельта приміщень закладів охорони здоров’я.

 Також прийнято рішення про погодження проекту землеустрою щодо встановлення (зміни) меж адміністративно-територіальної одиниці села Романівка та  села Павлівка Перша.

 Депутатами районної ради було схвалено два звернення: до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо продовження до 2025 року мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення та щодо особливостей організації освіти в сільській місцевості.

 Заслухано інформації щодо стану організації підвезення дітей до загальноосвітніх закладів району та стану судового розгляду подання прокуратури щодо дій постачальника природного газу для опалення загальноосвітніх закладів району на опалювальний період 2018-2019 років. По даних питаннях інформувала начальник відділу освіти райдержадміністрації Лариса Коваль.

 Про стан готовності та початок опалювального сезону 2019-2020 років та про утримання доріг загального користування місцевого значення у зимовий період інформувала заступник голови райдержадміністрації Тетяна Півторак. Тетяна Олександрівна відмітила, що всі проблемні питання по забезпеченню опалення закладів соціальної сфери, що належать до районної комунальної власності, зняті і опалювальний сезон 2019-2020 року розпочато. 

 Роботи по утриманню доріг загального користування місцевого значення у зимовий період в районі в цьому році виконувалися філією «Тальнівський райавтодор», який є підрозділом Черкаського облавтодору. У зв’язку з тим, що підприємство по суті є банкрутом, можливе розірвання існуючого договору по  зимовому утриманню доріг загального користування місцевого значення в районі. В цьому випадку можливе надання субвенцій районному бюджету для виконання даних робіт. Для вирішення питання заплановано провести найближчим часом засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на яку буде запрошено представників відповідних служб для врегулювання даного питання.

  Голова районної ради Валентина Любомська проінформувала депутатів про реагування на звернення депутатів Тальнівської районної ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Державного агентства автомобільних доріг України, Черкаської обласної державної адміністрації та обласної ради щодо незадовільного стану автомобільних доріг державного значення в адмінмежах  Тальнівського району. Вона зазначила, що в отриманих відповідях вказано, що Служба автомобільних доріг у Черкаській області звернеться до Державного агентства автомобільних доріг України з пропозиціями щодо включення до виробничих планів на 2020 рік поточного та середнього ремонту автомобільної дороги загального користування державного значення Н-16 Золотоноша-Черкаси-Сміла-Умань в межах Тальнівського району, а про  проведення ремонту територіальних доріг: Т24-15-Тальне-Кам’янече-Нерубайка-Голованівськ-Благовіщенське, протяжністю 11,4 км та Т24-11-Звенигородка-Катеринопіль-Тальне-Маньківка, протяжністю 27,3 км - нічого.

  В зв’язку з цим, Валентина Олександрівна разом із депутатом обласної ради Володимиром Копійченком побувала на особистому прийомі у Міністерстві інфраструктури України, де залишила як письмове так і усне звернення щодо необхідності термінового проведення ремонту автомобільних доріг державного і територіального значення в адмінмежах Тальнівського району та щодо сприяння виділення коштів з бюджетів вищих рівнів для проведення ремонтних робіт на дорогах місцевого значення, по яких вже виготовлені проектно-кошторисні документації. На ремонт потрібна значна сума коштів, які повинні виділятися із державного бюджету. Валентина Олександрівна клопотала на першочерговому включенні вищезазначених доріг  до «Переліку об’єктів будівництва, реконструкції, капітального та поточного середнього ремонту автомобільних доріг загального користування державного значення на 2020 рік», який затверджується розпорядженням  Кабінету Міністрів України.

 Вона також проінформувала керівництво Міністерства інфраструктури Українипро те, що в зимовий період можливе виникнення проблеми утримання в належному стані доріг загального користування державного і місцевого значення. Тендер на зимове утримання доріг Тальнівського району виграв Черкаський облавтодор, який  на межі банкрутства. На території району є філія «Тальнівський райавтодор» дочірнього підприємства «Черкаський облавтодор» публічного акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України». Колектив виявив бажання зберегти дане підприємство та взяти в оренду цілісний майновий комплекс «Тальнівський райавтодор». Про що подані документи до «Державної акціонерної компанії «Автомобільні дороги України» для розгляду відповідної комісії. Але питання затягується і не вирішується. А через декілька тижнів випаде сніг, який не буде кому розчищати. Також не заготовлений посипковий матеріал. Вона пояснила у Міністерстві інфраструктури України, що передача в оренду  цілісного майнового комплексу «Тальнівський райавтодор» колективу вищезазначеного підприємства в першу чергу зніме соціальну напругу в районі, а також забезпечить можливість максимально ефективно використати наявні трудові, матеріально-технічні ресурси для ремонту і обслуговування доріг в районі в літній та осінньо-зимовий період.

  Також Валентина Олександрівна проінформувала депутатів, що спільно із депутатом обласної ради Володимиром Копійченком була на прийомі у Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України і Міністерстві у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України. Вони клопотали про забезпечення учасників бойових дій в зоні проведення АТО з Тальнівського району земельними ділянками сільськогосподарського призначення. У Міністерстві у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Валентина Олександрівна надала письмове звернення щодо сприяння у виділенні земельних ділянок державної власності сільськогосподарського призначення учасникам бойових дій Тальнівського району та список учасників АТО/ООС Тальнівського району, які не використали своє право на отримання земельних ділянок.

 На завершення роботи сесії Валентина Любомська запропонувала депутатам подати виконавчому апарату до 25 листопада пропозиції до проекту плану роботи районної ради на 2020 рік для подальшого  узагальнення і врахування при його підготовці та винесенні на розгляд комісій, а в грудні на розгляд сесії.

 Голова районної ради відмітила, що 3 листопада в Україні відзначається День працівників соціальної сфери. Люди цієї професії обрали для себе нелегку місію – багатогранну і всебічну підтримку та захист всіх, хто найбільше цього потребує у нашому суспільстві. Вона привітала працівників соціальної сфери із їх професійним святом. Побажала міцного здоров’я, щастя, радості, невичерпної життєвої енергії, і щоб добро, яке вони роблять, поверталося до них сторицею. 

 Сесія районної ради пройшла організовано та на належному організаційному рівні. Зауваження, пропозиції, які висловлювались депутатами на засіданнях постійних комісій, президії районної ради були детально опрацьовані, враховані та в ході сесії на них були надані вичерпні відповіді.

Виконавчий апарат районної ради

Фотозвіт

Повернутись