Відбулась 42-а сесія районної ради

  20 жовтня 2015 року відбулася чергова сесія районної ради, яку проводила голова районної ради Руснак Н.П. В роботі сесії взяли участь голова райдержадміністрації Клименко В.П., його заступники, представники народних депутатів України Бобова Г.Б., Ничипоренка В.М., сільські голови, начальники районних служб і організацій, представники громадських організацій.

  Перед початком розгляду питань порядку денного голова привітала депутатів районної ради, міського та сільських голів з днем народження, який вони відзначили в міжсесійний період. У подальшому депутати затвердили порядок денний і згідно нього розглянули всі питання та прийняли відповідні рішення.

  Зокрема, депутатами районної ради після активного і конструктивного обговорення, враховуючи висновки профільних постійних комісій, внесені пропозиції, затверджено звіт райдержадміністрації про виконання районного бюджету за 9 місяців 2015 року, внесено зміни до районного бюджету на 2015 рік. З метою підвищення ефективності використання паливно-енергетичних ресурсів підприємствами, бюджетним установами та населенням району депутатами затверджено Програму підвищення енергоефективності та зменшення споживання енергоносіїв у Тальнівському районі на 2015-2018 роки. Враховуючи, що паліативна допомога є важливою складовою системи охорони здоров’я та соціального захисту громадян України, депутатами затверджено районну Програму розвитку паліативної допомоги на 2015-2020 роки.

  На сесії заслухано інформації про хід виконання районних програм «Репродуктивне здоров’я», «Молодь Тальнівщини», проведення часткової мобілізації на території району. Депутатами внесено зміни в програму «Турбота», що дасть змогу за рахунок районного бюджету забезпечити організацію харчування дітей у навчальних закладах району, а саме дітей учасників АТО, які перебувають безпосередньо в зоні проведення антитерористичної операції, дітей загиблих, поранених учасників АТО та дітей, батьки яких  демобілізовані із зони АТО. Розглянуто ряд питань управління майном спільної власності територіальних громад сіл і міста району, затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки. Депутатами прийнято рішення про відкриття відділення боксу на базі Тальнівської дитячої юнацької спортивної школи.

  Враховуючи, що з 1 січня 2016 року закінчується термін дії мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення, депутатами районної ради схвалено звернення до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо продовження мораторію на продаж землі. В ньому, зокрема, зазначено, що земля в Україні – основне національне багатство, що перебуває під особливою охороною держави і є об’єктом права власності українського народу. Сільськогосподарські землі – це не просто джерело інвестицій, а єдиний стратегічний ресурс нації, який не підлягає відтворенню і від якого залежить продуктова безпека та геоекономічна роль України і світі. Ми розуміємо, що в умовах зовнішньої агресії на південно-східних рубежах країни, а також відсутньої законодавчої бази  неможливо розпочати таку важливу справу  - продаж землі. Це стане просто хаосом в аграрному секторі економіки і призведе до більшого падіння виробництва продукції. Ми спочатку маємо захистити свою цілісність і незалежність, забезпечити стабільний мир і стабільний соціально-економічний розвиток України. Слід вдосконалити інститут оренди землі, завершити її інвентаризацію, зробити все, щоб запрацював Закон про земельний кадастр і забезпечити доступ до його публічної частини.

   Після розгляду всіх питань порядку денного слово було надано Глухенькому В.С., який працював заступником  голови з листопада 2010 року по січень 2013 року, головою районної ради з січня.2013 року по лютий  2014 року, Рушай Л.І., яка працювала заступником голови районної ради з березня 2013 року по грудень 2014 року. Виступили також заступник голови бюджетної комісії Скіченко А.П., голови постійних комісій з питань роботи агропромислового комплексу та базових галузей народного господарства, розвитку підприємництва Скіченко М.Д., з питань управління комунальною власністю, утримання житлово-комунального господарства, роботи транспорту, зв’язку, торгівельного та побутового обслуговування населення Ротаєнко В.М., з питань адміністративно-територіального устрою, регулювання земельних відносин, охорони навколишнього природного середовища Захарчук В.В., з питань регламенту, депутатської діяльності та етики Нестругіна Л.М., заступник голови комісії з питань захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, охорони здоров’я та соціального захисту населення; освіти, культури, засобів масової інформації, сім’ї, молодіжної політики, фізкультури та спорту Синьогуб В.М.

   Голова районної ради Руснак Н.П. подякувала депутатам за роботу та спільно з керівниками профільних постійних комісій вручила депутатам Подяки за сумлінне виконання депутатських обов’язків, особистий внесок у розвиток місцевого самоврядування та активну громадську діяльність і диски, на яких розміщено узагальнюючу інформацію про діяльність районної ради шостого скликання за 2010-2015 роки.

  Голова районної ради Руснак Н.П., депутати районної ради, голова райдержадміністрації Клименко В.П., член регіонального відділення Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад від Тальнівського району, Глибочківський сільський голова Мельник В.Г. відзначали, що незважаючи на всі складнощі, які відбувались в державі, депутатський корпус районної ради гідно пройшов всі випробування, проявляючи при цьому виваженість, толерантність, мудрість при прийнятті рішень. Депутатам вдавалось згуртуватись незалежно від політичних поглядів при прийнятті рішень, направлених на користь Тальнівської громади, на соціальний захист громадян, надання допомоги мобілізованим в зону проведення АТО, їх родинам. Постійно в полі зору були питання поліпшення стану надання медичних , освітніх послуг, проведення культурно-масових заходів, розв’язання земельних конфліктів та інші. Депутатський корпус впродовж 2010-2015 років був діяльним, хоча багато чого не вдалося реалізувати.

 Була налагоджена співпраця з міською та сільськими радами, райдержадміністрацією, керівниками підприємств, установ, громадських організацій. Присутні висловили вдячність всім жителям Тальнівщини за розуміння і підтримку.

 Також побажали обрати гідних депутатів всіх рівнів. Щоб новообрані депутати не схиляли голову перед «партією», а відстоювали інтереси виборців, зосереджували свою діяльність на користь людей, громади та України.

Фотозвіт

Повернутись