Відбулась 29-а сесія районної ради сьомого скликання

  07 грудня 2018 року відбулася 29-а сесія Тальнівської районної ради сьомого скликання, яку провела голова районної ради Валентина Любомська.  У фойє депутати та запрошені  мали нагоду оглянути виставку малюнків під назвою «Від самоврядування в школі – до самоврядування в державі», організовану відділом освіти райдержадміністрації.

  Перед початком сесії Валентина Олександрівна зазначила, що в листопаді в районі проводились заходи з відзначення Дня Гідності та Свободи, вшанування громадянського подвигу учасників Помаранчевої революції та Революції Гідності.

 24 листопада відбулися заходи до Дня пам’яті жертв голодоморів і Тальнівчани взяли участь у  Загальноукраїнській акції «Засвіти свічку».

  5 грудня відзначався Міжнародний день волонтера. Волонтерський рух в Україні набув особливого значення. Вперше в історії Збройних Сил України до вирішення проблем армії долучилась громадськість, депутати різних рівнів, посадові особи місцевого самоврядування. Волонтер — це покликання, спосіб життя. Сьогодні волонтери сприяють перемозі України і збереження її державності, не чекаючи за це винагороди.

  6 грудня ми висловлювали вдячність усім тим, хто носить горде звання - військовослужбовець Збройних Сил України. Незламний і непереможний бойовий дух, мужність і професіоналізм воїнів Збройних Сил України завжди будуть національною гордістю, гарантом стабільності та безпеки України.

 А сьогодні, 7 грудня відзначається День місцевого самоврядування -  свято тих, хто колись працював і сьогодні працює в органах самоврядування, депутатів і усіх громадян, виборців, які вболівають за проблеми рідного міста та сіл, дбають про їх розквіт і зростання.

 Нажаль, сьогодні серед нас немає трьох відомих на Тальнівщині волонтерів, дев’ять  наших земляків загинули на сході України, захищаючи незалежність нашої Вітчизни, один - на майдані  під час Революції Гідності, відійшли у вічність і ряд колишніх учасників АТО, операції об'єднаних сил,  депутатів місцевих рад, ветеранів місцевого самоврядування.

 Присутні хвилиною мовчання вшанували їх пам’ять та пам'ять жертв голодомору і політичних репресій.

  Після чого було розпочато сесію районної ради. В її роботі взяли участь депутати обласної ради Володимир Копійченко та Анатолій Скіченко голова райдержадміністрації Василь Клименко, перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Гречка, заступник голови райдержадміністрації Тетяна Півторак, начальники відділів, управлінь райдержадміністрації,  сільські голови,  керівники територіальних органів виконавчої влади, ряду господарств та підприємств, представники громадських організацій та засобів масової інформації району.

 Валентина Олександрівна привітала  депутатів районної ради, сільських голів та в. о. старости, які відзначали свій день народження у міжсесійний період та побажала, щоб постійними супутниками у житті були мир і злагода, міцне здоров’я, достаток і родинний затишок.

  Потім депутати перейшли до розгляду питань.

 Депутати заслухали звітголови районної ради про діяльність з січня по грудень 2018 року.

 Валентина Олександрівна зазначила, що перш за все, як голова районної ради вона прагнула організувати роботу так, щоб рада діяла  конструктивно і послідовно в межах Конституції, законів України, Регламенту, із врахуванням інтересів виборців.

 Діяльність у звітний період районна рада здійснювала дотримуючись принципів законності, гласності, поєднання місцевих і державних інтересів, відповідальності перед районною територіальною громадою з урахуванням прийнятих радою рішень, а також рішень президії, постійних депутатських комісій та пропозицій депутатів районної ради.

  Голова районної ради спільно із депутатським корпусом вбачають  наступні пріоритети у діяльності районної ради у 2019 році:

-    зміцнення матеріально – технічної бази, кадрового потенціалу медичних закладів району;

-   продовження діяльності районної ради, спрямованої на підвищення ефективності місцевого самоврядування, створення умов для збалансованого розвитку району;

-    забезпечення прозорості й відкритості у діяльності;

-    вдосконалення  координації роботи з райдержадміністрацією та підвищення якості здійснення нею делегованих їй радою повноважень;

-   посилення контролю за виконанням ухвалених рішень районної ради та наданих законами України повноважень;

-  підвищення взаємовимогливості за виконання функціональних обов’язків;

-  продовження роботи із впровадження енергозберігаючих технологій у закладах соціальної сфери  району;

-  безпосередня участь у конкурсах проектів розвитку територіальних громад.

-  раціональне використання районного бюджету та використання об’єктів комунальної власності.

   Валентина Олександрівна закликала всіх і надалі працювати з повною віддачею сил на благо територіальних громад району, України. Побажала, щоб справи кожного зміцнювали впевненість людей у нашій відповідальності за стан справ у районі, щастя, миру, родинного затишку та міцного здоров'я.  (Проект звіту оприлюднено на сайті районної ради).

  Наступним розглядалося питання внесення змін до  районного бюджету на 2018 рік. По даному питанню інформувала начальник фінансового управління райдержадміністрації Наталія Шпичак.

 В подальшому депутати затвердили Програму вдосконалення первинної медико-санітарної допомоги у Тальнівському районі на 2018-2021 роки. Метою  Програми  є забезпечення  зниження   рівня  захворюваності,  інвалідності та  смертності  населення  шляхом   формування  і  налагодження  ефективного   функціонування   системи  надання   населенню   доступної   і  високоякісної   первинної   медико-санітарної  допомоги  на   засадах   сімейної  медицини.

 Депутатами внесено зміни до районної комплексної програми «Турбота» на 2015-2020 роки та до Порядку забезпечення пільгових категорій населення Тальнівського району пільгами на проїзд в межах району. 

 Також прийнято рішення про забезпечення пільгових категорій населення Тальнівського району пільгами на проїзд в межах району у 2019 році, затверджено акт приймання – передачі Тальнівською центральною районною лікарнею житлового  будинку та надано дозвіл Тальнівській центральній районній лікарні на списання з балансу основних засобів.

  Затверджено 2 технічних документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок, які розміщені в адмінмежах Лісівської та  Мошурівської сільських рад за межами населених пунктів.

  Про стан законності, боротьби із злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності на території району інформував прокурор Звенигородської місцевої прокуратури Пархоменко Дмитро Петрович.

 Начальник відділу освіти райдержадміністрації Лариса Коваль  проінформувала присутніх про стан дотримання температурного режиму в навчальних закладах району в зимовий період.

   На завершення роботи сесії  Валентина Любомська подякувала всім за плідну активну роботу при підготовці та проведенні сесії.      

                                                               Виконавчий апарат районної ради

Фотозвіт

Повернутись