Відбулась 24-а сесія районної ради сьомого скликання

  31 травня 2018 року відбулася чергова сесія районної ради, яку проводила голова ради  Валентина  Любомська. В роботі сесії взяли участь депутати обласної ради, голова райдержадміністрації, заступники голови райдержадміністрації, начальники відділів, управлінь райдержадміністрації, міський та сільські голови, керівники ряду господарств та підприємств, представники громадських організацій та засобів масової інформації району.

 На початку сесії присутні вшанували пам’ять загиблих бійців, справжніх патріотів України, які віддали своє життя за свободу і незалежність України в зоні проведення АТО, операції об'єднаних сил, у Другій світовій війні та при ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, хвилиною мовчання.

  В подальшому депутати обрали секретаріат сесії, лічильну комісію та затвердили з врахуванням пропозицій внесених на засіданнях постійних комісій, президією районної ради, порядок денний, регламент роботи сесії та приступили до розгляду питань.

  Про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку району, здійснення делегованих районною радою повноважень  доповів  голова райдержадміністрації Василь Клименко. За наслідками обговорення прийнято рішення та запропоновано райдержадміністрації, її структурним підрозділам, територіальним органам міністерств та інших органів виконавчої влади, виконкомам міської і сільських рад забезпечити подальше виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку  району, звернувши увагу надотримання Конституції України і законів України на території району, наповнення бюджетів усіх рівнів, посилення роботи по виконанню делегованих повноважень, залучення інвестицій та розвитку інфраструктури у районі, створення нових робочих місць та підтримки зайнятості населення, забезпечення належного рівня соціального захисту населення, реалізацію реформ в освітній та медичній галузях, покращення стану доріг в районі в максимально короткий термін, створення сприятливих умов для розвитку культурних та творчих ініціатив, покращення співпраці з інститутами громадянського суспільства.

 Депутатами затверджено ряд районних програм. Зокрема, Програму протидії тероризму на території Тальнівського району на 2018-2022 роки, метою якої є надання допомоги у захисті особи, держави і суспільства від терористичних проявів, виявленні та усуненні причин і умов, які їх породжують, сприяння у забезпеченні ефективної реалізації державної політики у сфері боротьби з тероризмом шляхом розроблення і впровадження комплексу заходів, спрямованих на виявлення та усунення причин і умов, що можуть призвести до проявів тероризму, зосередження основних зусиль на протидії терористичній загрозі, мінімізації ризиків вчинення терористичних проявів, надання допомоги у виробленні і здійсненні скоординованих заходів регіональних структур міністерств і відомств щодо запобігання терористичним актам на території району.

  З метою пропагування серед верств населення здорового способу життя, забезпечення прогресивних змін у розвитку футболу, що дасть змогу підвищити його роль у фізичному та духовному розвитку населення, затверджено Програму розвитку футболу в Тальнівському районі на 2018-2020 роки.

 Сьогодні стан дорожнього господарства району свідчить про значні труднощі і недоліки у його функціонуванні, зумовлені недостатнім фінансуванням дорожньо-ремонтних робіт порівняно з нормативними та реальними потребами. Прийнята на сесії районної ради Програма розвитку інфраструктури і фінансування робіт, пов’язаних з будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури у Тальнівському районі на 2018-2022 роки направлена на покращення транспортно-експлуатаційного стану мережі автомобільних доріг, забезпечення безперервності розвитку мережі доріг, підвищення рівня капітальних ремонтів автомобільних доріг та доведення їх до європейського рівня, підвищення швидкості, економічності, комфортності та безпечності перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.

  Враховуючи подані пропозиції внесено зміни до Програм розвитку фізичної культури і спорту в районі на 2018-2020 роки та розвитку туризму в  районі на  2012-2020 роки.

 На сесії заслухано інформації начальника фінансового управління райдержадміністрації Наталії Шпичак та начальника Тальнівського відділення Звенигородської ОДПІОлександра Маринченка про виконання районного бюджету за І квартал 2018 року. Обговорено шляхи збільшення надходжень до бюджету. Внесено зміни до районного бюджету на 2018 рік.

 Також депутатами розглянуто хід виконання районних програм „Безбар'єрна Тальнівщина“, розвитку молочного скотарства особистих селянських господарств Тальнівського району на 2011-2020 роки, регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами  у Тальнівському районі на 2016-2020 роки, „Питна вода Тальнівщини“ на 2010-2020 роки.

 Заслухано звіти голів постійних комісій районної ради з соціальних та гуманітарних питань і з питань регламенту, депутатської діяльності та законності Валентини Сарани та Володимира Танцюри про роботу комісій  за період з листопада 2015 року по квітень 2018 року. Відмічено, що постійні комісії    здійснюють свою діяльність відповідно до Положення про постійні комісії, Регламенту районної ради, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та інших нормативних актів, проводять активну роботу  з вирішення питань, які знаходяться в їх компетенції.

 Питання реорганізації Павлівського Першого навчально-виховного комплексу «дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І-ІІ ступенів» знято з розгляду та запропоновано райдержадміністрації подати на наступну сесію чітку програму реформування галузі освіти в районі. При цьому, щоб не допустити погіршення якості надання освітніх послуг, підвезення учнів до базових навчальних закладів, забезпечити належне фінансування.

 Надано дозвіл Тальнівській центральній районній лікарні, виконавчому апарату районної ради, Тальнівському районному будинку культури на списання матеріальних цінностей з балансу, які не придатні для подальшого використання.

 Прийнято рішення про переукладення, в порядку, визначеному чинним законодавством України, договору оренди підвального приміщення адмінбудівлі, що належить до спільної власності територіальних громад сіл і міста Тальнівського району та знаходиться  за адресою: м. Тальне, вул. Гагаріна, 4,  із приватним підприємцем Панченком Віталієм.

 Затверджено 19 технічних документацій з нормативної грошової оцінки земельних ділянок.

  Розглядалось також питання обрання заступника голови районної ради. Проте за наслідками таємного голосування заступника не обрано.

 Депутатами районної ради підтримано звернення депутатів Черкаської обласної ради до Верховної Ради України щодорозширення повноважень органів місцевого самоврядування з управління земельними ресурсами та посилення державного контролю за використанням і охороною земель, щодо переведення земельних ділянок, що знаходяться під майновими масивами, з колективної власності у комунальну та Христинівської районної ради до комітетів Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування і з питань аграрної політики та земельних відносин народного депутата України Яценка А.В., голови Черкаської обласної державної адміністрації Ткаченка Ю.О. щодо визначення правового режиму використання та розпорядження ділянками, розташованими у масиві земель сільськогосподарського призначення, а також лісосмугами та іншими захисними насадженнями.

  По завершенню пленарного засідання, яке тривало з 10 години до 17 години, голова районної ради Валентина Любомська проінформувала, що на засіданні постійної комісії з питань бюджету та економічного розвитку міський голова Олексій Юрченко звинуватив районну раду в тому, що звернення міської ради про виділення коштів з районного бюджету було приховано і в зв’язку з цим не розглянуто. Відмітила, що такі звинувачення є безпідставними, що районна рада і вона особисто працювали і працюють відкрито, гласно, дотримуючись вимог чинного законодавства України. Вона намагається максимально надавати інформацію депутатам про листи та документи, які надходять до районної ради,  оперативно надсилаються електронною поштою сканкопії для ознайомлення та реагування згідно повноважень, всі рішення оприлюднюються. Звернулась до депутатів, сільських голів, якщо їм відомі факти приховування документів у райраді повідомляти її та запевнила, що прореагує належним чином, адже працюючи головою ради,  не давала нікому підстав не довіряти їй.

 Валентина Любомська подякувала депутатам  за сумлінне, відповідальне виконання громадських обов’язків,  розуміння і підтримку.

Виконавчий апарат районної ради

Повернутись