Відбулась 22-а сесія районної ради сьомого скликання

  23 лютого 2018 року відбулося засідання 22 сесії Тальнівської районної ради сьомого скликання, яке провела голова районної ради Валентина Любомська.

  Перед початком сесії Валентина Олександрівна зазначила, що 29 січня 2018 року в Україні на загальнодержавному рівні відзначалося 100 років бою під Крутами, який для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.

  15 лютого –День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

  20 лютого громадськість вшановувала пам'ять загиблих учасників Революції Гідності, серед яких є і наш земляк - Герой України Юрій Паращук. 

  В ці дні в районі було проведено заходи, відбулися панахиди та здійснено покладання вінків і квітів до могил, меморіальних дощок.

  На сході України не припиняються бойові дії. Наші воїни дають гідну відсіч бандитам, але нажаль є втрати серед українських бійців тамирних громадян. 17 лютого Тальнівщина прощалась із 20-річним старшим матросом 36-ї бригади морської піхоти, якийзагинув у зоні проведення АТО, уродженцем села Криві Коліна Артемом Жовтобрюхом. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ятьзагиблих земляків та інших справжніх патріотів України, які віддали своє життя за незалежність, свободу та територіальну цілісність України, її європейський вибір.

  Після чого було розпочато сесію районної ради. В її роботі взяли участь депутати обласної ради Копійченко Володимир Петрович та Скіченко Анатолій Петрович, голова райдержадміністрації Клименко Василь Петрович, заступник голови райдержадміністрації Півторак Тетяна Олександрівна, керівники структурних підрозділів районної державної адміністрації, представники засобів масової інформації  та громадських організацій.

  Валентина Олександрівна привітала депутатів районної ради, сільських голів та старост, які відзначали свій день народження у міжсесійний період та повідомила про кадрові зміни, які відбулися в міжсесійний період. Зокрема, начальником Тальнівського відділення Звенигородської ОДПІ призначено Маринченка Олександра Васильовича.  Голова районної ради привітала його із призначенням та побажала результативної роботи.

  Потім спільно із головою райдержадміністрації Василем Клименком виконалаприємну місію - вручили нагороди. За багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, особистий внесок у розвиток архівної справи в районі та з нагоди 30-річчя роботи в органах місцевого самоврядування та  виконавчої влади Почесною Грамотою обласної ради нагороджено начальника архівного відділу райдержадміністрації Валентину Олійник. За сумлінну працю в органах місцевого самоврядування Почесною Грамотою районної державної адміністрації та районної ради нагороджено секретаря Корсунської сільської ради Сергія Касіра. За вагомий внесок в розвиток  агропромислового комплексу району оголошено Подяку районної державної адміністрації та районної ради директору Заліської філії сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Агрофірма «Корсунь»,  депутату районної ради Юрію Драгану.

   Потім депутати перейшли до розгляду питань.

  Депутати заслухали звіт голови районної ради про діяльність ради за 2017 рік. Обговоривши звіт, депутати відмітили, що діяльність районної ради за звітний період, була спрямована на ефек­тивне вирішення економічних, соціальних, культурних проблем жителів територіальних громад району, проводилась значна робота щодо забезпечення стабільної ситуації райо­ну. Районна рада виступала організуючою і консолідуючою та об’єднавчою ланкою. Усіх  позитивних зрушень вдалося досягнути завдяки кропіткій, щоденній, наполегливій, спільній праці голови районної ради, депутатського корпусу, постій­них комісій та виконавчого апарату районної ради, завдяки взаєморозумінню із районною державною адміністрацією, сільськими головами, керівниками підприємств, установ, організацій району (проект звіту було оприлюднено на сайті районної ради, опубліковано в газетах «Тальнівщина», «Колос»).

  Депутати затвердили звіт про виконання районного бюджету за 2017 рік. По даному питанню інформували начальник фінансового управління райдержадміністрації Наталія Шпичак та начальник Тальнівського відділення Звенигородської ОДПІ Олександр Маринченко. Було зазначено, що за звітний період до районного бюджету надійшло 299830,8тис. грн. доходів, з них: до загального фонду – 286159,2 тис. грн., спеціального фонду – 13671,6 тис. грн.

  У складі доходів районного бюджету:

доходи загального фонду (без міжбюджетних трансфертів) –
35672,6 тис. грн.;

доходи спеціального фонду (без міжбюджетних трансфертів) –
9579,0 тис. грн.;

базова дотація з державного бюджету –  2417,4 тис. грн.;

додаткова дотація з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я – 12005,1 тис. грн.

  Субвенції з державного бюджету по загальному фонду  на:

виплату допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, особам з інвалідністю з дитинства, дітям з інвалідністю,  тимчасової державної допомоги  дітям та допомоги по догляду за інвалідами I чи II групи внаслідок психічного розладу – 45199,1  тис. грн.;

 надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати (утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), вивезення побутового сміття та рідких нечистот – 113607,0 тис. грн.;

надання пільг та житлових субсидій населенню на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу – 4190,6 тис. грн.;

на відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань – 474,7 тис. грн.;

виплату державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом "гроші ходять за дитиною", оплату послуг із здійснення патронату над дитиною та виплату соціальної допомоги на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя – 717,4 тис. грн.;

освітня субвенція – 32633,7 тис. грн.;

медична субвенція – 26916,9 тис. грн.;

надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами –  27,7 тис. грн.;

проведення виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів – 0,2 тис. грн.;

на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій – 868,2 тис. грн.

  Субвенції з інших місцевих бюджетів по загальному та спеціальному фондах:

 на виконання інвестиційних проектів – 831,3 тис. грн.;

за рахунок залишку коштів освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, що утворилась на початок бюджетного періоду – 300,0 тис. грн.;

 інші субвенції – 11974,6 тис. грн.

 Видатки районного бюджету проведені у сумі 298721,1 тис. грн., у тому числі по загальному фонду – 281779,5 тис. грн., спеціальному –
16941,6 тис. грн. Видатки загального фонду  районного бюджету спрямовувались на:

-  установ і закладів освіти, відповідно, – 57206,7 тис. грн.;

-  функціонування галузі охорона здоров’я – 37400,8 тис. грн.,

-  культури і мистецтва – 2289,6 тис. грн.,

-  фізичної культури і спорту – 192,9 тис. грн.,

-   на соціальний захист населення – 174628,1 тис. грн.,

-   засоби масової інформації – 221,5 тис. грн. ;

-  субвенцію з районного бюджету іншим місцевим бюджетам – 3805,7 тис. грн.;

-  субвенцію з місцевого бюджету державному – 1323,6 тис. грн.;

-  інші видатки – 1955,1 тис. грн..

  Затверджено зміни до районних бюджетів 2017 та 2018 років та до Програм соціально-економічного та культурного розвитку Тальнівського району на 2018 рік;  Програми «Турбота» на 2015-2020 роки; програми «Питна вода Тальнівщини» на 2010-2020 роки.

 Також внесено зміни до рішення районної ради про утворення постійних комісій районної ради, обрання їх голів та персонального складу, а також до рішення про утворення президії районної ради та затвердження її складу.

  Депутати затвердилирайонну програму «Інформаційно-аналітична система «Місцеві бюджети на 2018-2020 роки». Метою та основними завданнями програми є забезпеченнячіткого контролю за рухом фінансових ресурсів, забезпечення правильного розподілу коштів і їх витрат, повної і оперативної інформації, яка пов’язана з плануванням бюджету та звітністю. З метою удосконалення управління державними фінансами та забезпечення єдиного підходу до процесів складання розпису і виконання місцевих бюджетів  впроваджено «ІАС «Місцеві бюджети». 

 Система «ІАС «Місцеві бюджети» охоплює перелік інформації, що стосується формування, затвердження місцевих бюджетів усіх рівнів, внесення змін до бюджетів.Вона дозволяє накопичувати дані та отримувати необхідну для звітності та аналізу інформацію. Враховуючи регламент обміну інформацією між органами Державного казначейства  та фінансовими органами програма дасть змогу здійснювати оперативний моніторинг – виконання показників як районного бюджету, так і кожного сільського бюджету. 

 Прийнято районну Програму проведення мобілізаційної підготовки та оборонної роботи у Тальнівському районі на 2018-2020 роки. Дана програма спрямовує зусилля на  проведення комплексу заходів із забезпечення у районі державної політики із дотримання обороноздатності, мобілізаційної підготовки, формування військового кадрового та матеріального резерву, популяризація серед населення військової служби у Збройних Силах України та інших законних військових формуваннях (у тому числі – військової служби за контрактом), забезпечення функціонування системи територіальної оборони.

  З метою підвищення ефективності роботи районної державної адміністрації та її структурних підрозділів, організації навчання та підвищення кваліфікації державних службовців, дотримання вимог чинного законодавства про державну службу, покращення якості адміністративних послуг громадянам до рівня європейських стандартів, оздоровлення відносин між органами влади й населенням, інститутами громадянського суспільства, прийнято Програму підтримки діяльності  органів виконавчої влади на 2018-2020 роки.

 Також затверджено районну Програму розвитку первинної медико-санітарної допомоги населенню Тальнівщини на засадах загальної практики сімейної медицини на 2018-2022 роки. Метою Програми є реалізація заходів щодо забезпечення надання населенню доступної та високоякісної медичної допомоги на первинному рівні, поліпшення здоров’я населення району, зниження рівня захворюваності, інвалідності та смертності. А також налагодження ефективного функціонування системи первинної медико-санітарної допомоги на засадах загальної практики-сімейної медицини шляхом забезпечення справедливості і рівності у питаннях охорони здоров’я, створення умов для ефективного функціонування лікувально-профілактичних підрозділів закладу, поліпшення  кадрового, матеріально-технічного та інформаційного забезпечення.

  Депутати схвалили Програму розвитку фізичної культури і спорту в районі на 2018-2020 роки. Дана Програма визначає провідну роль фізичної культури і спорту як важливого фактору здорового способу життя профілактики захворювань, престижу здоров'я, залучення громадян до активних занять фізичною культурою і спортом, формування нових цінностей, а також забезпечення розвитку видів спорту за допомогою підтримки дитячого спорту, спорту вищих досягнень, спорту осіб з інвалідністю і ветеранів, розвитку клубної мережі через спортивно-масові заходи різних рівнів.

 У ході розгляду депутати обговорили та прийняли рішення по затвердженню актів прийому-передачі майна по центральній районній лікарні; надали дозвіл управлінню агропромислового та економічного розвитку районної державної адміністрації на передачу в оренду майна спільної власності територіальних громад сіл і міста Тальнівського району та затвердили звіти про незалежну оцінку об’єктів комунальної власності по Тальнівському районному будинку культури.

 Також затверджено перелік об’єктів (суб’єктів) спільної власності територіальних громад сіл і міста району та план заходів і кошторис витрат з реалізації у 2018 році програми організаційного і технічного забезпечення здійснення заходів щодо утримання та використання об’єктів спільної власності територіальних громад сіл і міста району на 2016-2020 роки.

 Відповідно внесених зміни до Програми правової освіти населення Черкаської області на 2016 – 2020 роки, було визнано таким, що втратило чинність рішення Тальнівської районної ради від 29.01.2016 № 3-6/VII «Про програму правової освіти населення Тальнівського району на 2016-2020 роки».

  Рішеннями сесії затверджено двадцять дев’ять технічних документацій  з нормативної грошової оцінки  земельних ділянок.

  Голова районної ради Валентина Любомська проінформувала присутніх про відповіді, які надійшли на звернення, подані депутатами районної ради та нагадала депутатам про необхідність подання декларацій до 1 квітня 2018 року.

  На завершення роботи сесії Валентина Любомська подякувала всім за плідну активну роботу при підготовці та проведенні сесії.      

                                                              Виконавчий апарат районної ради.

Фотозвіт

Повернутись