Відбулась 20-а сесія районної ради сьомого скликання

  21 грудня 2017 року голова районної ради Валентина Любомська провела пленарне засідання  двадцятої сесії районної ради. У роботі сесії взяли участь голова районної державної адміністрації Василь Клименко, його  заступники – Володимир Гречка, Тетяна Півторак, голови територіальних громад району, начальники окремих управлінь і відділів райдержадміністрації, керівники підприємств, установ і організацій району, представники місцевих засобів масової інформації, громадських організацій.

  Перед початком пленарного засідання депутати та запрошені хвилиною мовчання вшанували пам'ять наших громадян,  справжніх патріотів, які віддали своє життя за незалежність,  свободу та територіальну цілісність України.

  В подальшому голова районної ради проінформувала про зміни у депутатській фракції Тальнівської районної організації Народної партії у районній раді.

  Радник з питань юридичного забезпечення діяльності районної ради Інна Паращук ознайомила з роз’ясненнями Національного агентства з питань запобігання корупції від 29 вересня 2017 року  в частині «Конфлікт інтересів в діяльності посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад».

  З урахуванням пропозицій, внесених  на засіданнях постійних комісій та президії районної ради, депутатами було затверджено порядок денний сесії.

  В першому питанні депутати заслухали інформацію Тальнівської районної виборчої комісії щодо реєстрації депутатом районної ради Данилюка Василя Миколайовича. Голова районної ради Валентина Любомська привітала Василя Данилюка з початком депутатських повноважень, побажала плідної депутатської діяльності, висловила сподівання, що він як учасник АТО, голова районної спілки воїнів АТО зможе ефективніше працювати для своїх побратимів, виборців, та вручила посвідчення і значок депутата.

  Далі депутати затвердили Програму соціально-економічного та  культурного  розвитку  Тальнівського  району на 2018 рік. Заходи, закладені в Програмі, спрямовані на реалізацію державної політики та основних пріоритетних напрямів розвитку  району.

  З метою розширення можливостей реалізації права громадян на гідну працю, підвищення їх доходів, соціального захисту від безробіття на основі визначення галузевих пріоритетів у збереженні наявних робочих місць та створенні нових, самозайнятості, легалізації тіньової зайнятості, розвитку підприємництва, проведення в районі активної соціально – економічної політики, районна рада затвердила Програму зайнятості населення Тальнівського району на 2018-2020 роки.

  Також затверджено на сесії районну комплексну програму «Освіта Тальнівщини», яка направлена на забезпечення конституційного права громадян на отримання якісної дошкільної, повної загальної середньої, позашкільної освіти, професійного самовизначення та допрофесійної підготовки;  оптимізації мережі навчальних закладів у сільській місцевості, створення умов для всебічного розвитку особистості та  доступу  всіх дітей до якісної освіти.

  Метою програми є і створення умов для збереження здоров’я дітей,  підвищення рівня організації харчування, забезпечення раціональним і якісним харчуванням учнів закладів загальної середньої освіти та вихованців дошкільних підрозділів навчально-виховних комплексів.

  Згідно програми передбачається забезпечення одноразовим  безкоштовним гарячим харчуванням учнів 1-4 класів, триразовим безкоштовним гарячим харчуванням вихованців дошкільних підрозділів навчально-виховних комплексів, одноразовим - учнів закладів загальної середньої освіти пільгових категорій, а саме: дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям», дітей з числа осіб з інвалідністю, дітей з особливими освітніми потребами,  які навчаються у спеціальних і інклюзивних класах, дітей батьки яких мобілізовані на військову службу, учасники антитерористичної операції, які безпосередньо перебувають в зоні АТО, військовослужбовці, які загинули в зоні проведення АТО, інваліди з числа учасників АТО, поранені в зоні АТО, на період лікування, демобілізовані із зони антитерористичної операції, дітей-переселенців із окупованих Донецької та Луганської областей, АР Крим.

  Підтримано депутатами і Програму боротьби з амброзією полинолистою у Тальнівському районі на 2018– 2021 роки. Метою Програми є проведення комплексу заходів із локалізації та ліквідації вогнищ карантинного бур’яну – амброзії полинолистої на території Тальнівського району, зменшення кількості випадків захворювань на алергію серед населення, пов’язаних із цвітінням амброзії, підвищення ефективності виробництва сільськогосподарської продукції, посилення уваги широких верств населення та громадськості до існуючої проблеми шляхом популяризації знань та роз’яснень щодо шкідливості бур’яну-алергену, приведення в належний фітосанітарний, екологічний та естетичний стан території району, забезпечення контролю за виконанням та проведенням заходів проти карантинного бур’яну підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, посадовими особами та громадянами.

  Внесено зміни до районної комплексної програми «Турбота» на   2015-2020 роки, які спрямовані на забезпечення пільгових категорій громадян пільгами на проїзд залізничним транспортом відповідно до законодавства, а також до  Програми удосконалення роботи органів виконавчої влади в Тальнівському  районі на  2016 - 2017 роки.

 Заслухавши інформації начальника фінансового управління райдержадміністрації Шпичак Наталії Вікторівни та враховуючи висновки профільних постійних комісій на сесії затверджено зміни до районного бюджету на 2017 рік та бюджет на 2018 рік. Також затверджено штатний розпис та кошторис витрат виконавчого апарату районної ради на 2018 рік.

 Сесією надано дозвіл Тальнівській центральній районній лікарні на передачу з розміром орендної плати, встановленої чинним законодавством України для бюджетних установ, в оренду майна, що належить до спільної власності територіальних громад сім і міста району частини будівлі та гаража Тальнівської центральної районної лікарні, для здійснення статутної діяльності комунального закладу «Тальнівський районний центр первинної медико – санітарної допомоги».

  Затверджено акти прийому - передачі автотранспортних засобів і будівель з балансу Тальнівської центральної районної лікарні  на баланс комунального закладу «Тальнівський районний центр первинної медико – санітарної допомоги» Тальнівської районної ради, що дасть можливість функціонувати новоствореному закладу належним чином.

  На сесії прийнято рішення про реформування друкованого засобу масової інформації комунального підприємства-редакції районної газети «Тальнівщина» Тальнівської районної ради. Вирішено вийти зі складу її засновників з перетворенням редакції членами її трудового колективу в суб’єкт господарювання із збереженням назви, цільового призначення, мови видання і тематичної спрямованості друкованого засобу масової інформації. Погоджено проект договору про передачу права на заснування газети «Тальнівщина». Рішенням передбачено передачу безоплатно у власність правонаступнику редакції районної газети «Тальнівщина» майна та коштів, які належать до спільної власності територіальних громад сіл і міста Тальнівського району та на момент набрання чинності Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» перебували на балансі редакції, крім приміщення та земельної ділянки.

  Враховуючи позитивні висновки постійної комісії районної ради з питань агропромислового розвитку та природних ресурсів депутати затвердили технічні документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок, які знаходяться у власності громадян, для ведення особистого селянського господарства, в адмінмежах Лоташівської та Білашківської сільських рад за межами населених пунктів.

  На сесії заслухано інформацію про виконання плану роботи районної ради за 2017 рік. Зазначено, що у 2017 році діяльність районної ради, постійних комісій та президії здійснювалась відповідно до основних положень Конституції України, законів України, затвердженого плану роботи. Вона була направлена на вирішення питань соціально-економічного та культурного розвитку району, виконання бюджету, реалізації районних програм, ефективного використання майна комунальної власності, забезпечення дотримання вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

  Планом роботи ради на 2017 рік передбачено  щоквартальне проведення  сесій, на яких заплановано розглянути 22 питання. Фактично проведено 9 пленарних засідань  районної ради, на яких за результатами обговорення прийнято 222 рішення. Із них 22 рішення – це затвердження нових районних Програм, 17 - про внесення змін до вже прийнятих. Станом на 01.12.2017 року діє  62 цільові районні програми. Більшість з них забезпечена фінансовими ресурсами за рахунок коштів районного бюджету.

  Відмічено, що виконавчим апаратом районної ради забезпечувалась організаційно  підготовка засідань постійних комісій та сесій районної ради. Проводилась робота з виконання вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації», Регламенту районної ради щодо вчасного оприлюднення проектів рішень, якісного їх доопрацювання та своєчасного  подання на розгляд ради.

  Важливою складовою роботи районної ради була діяльність 5 постійних комісій. За звітний період  було проведено  55  засідань  постійних комісій.

  Депутати районної ради були активними учасниками громадського життя району та брали участь у всіх заходах, які проводяться в районі, а деякі залучались і до їх підготовки. Депутати постійно надавали матеріальну  підтримку  демобілізованим учасникам АТО, вдовам, багатодітним родинам, нашим бійцям в зоні проведення АТО, за що неодноразово нагороджувались державними нагородами та отримували подяки від командирів військових частин. Підтримували депутати і розвиток спорту в районі, надаючи благодійну допомогу спортсменам для участі в сільських, районних та обласних змаганнях.

  Районна рада проводила свою роботу відкрито і гласно. Сесійна діяльність, робота постійних комісій, події, які відбувалися за участю депутатів, висвітлювались в місцевих засобах масової інформації та оперативно розміщувалась інформація виконавчим апаратом на офіційному сайті районної ради.

  Враховуючи пропозиції, внесені депутатами, постійними комісіями, затверджено план роботи районної ради на 2018 рік.

  Голова районної ради Валентина Любомська проінформувала про наслідки реагування на запити, зауваження депутатів районної ради. Вона також нагадала депутатам про те, що з 1 січня по 1 квітня 2018 року необхідно подати декларації, а також надати до 10 січня 2018 року звіти про депутатську діяльність для подальшого їх оприлюднення на офіційному сайті районної ради.

  По завершенню сесії Валентина Любомська подякувала всім за плідну і продуктивну співпрацю, за взаєморозуміння, підтримку, в окремих випадках витримку та допомогу. Місцевим засобам масової інформації  подякувала за те, що впродовж року вони не забували за неї.

  Побажала, щоб у році, який завершується, залишились всі негаразди, а рік прийдешній приніс довгоочікуваний всіма громадянами мир, добробут, злагоду, міцне здоров’я, щастя та удачу. Щоб Новий 2018 рік був успішним, здійснились  всі  мрії і бажання, реалізувались усі добрі задуми і справи.

Виконавчий апарат районної ради

Фотозвіт

Повернутись