Відбулась 19-а сесія районної ради

  01 грудня 2017 року відбулася 19-а сесія Тальнівської районної ради сьомого скликання, яку провела голова районної ради Валентина Любомська. Перед  початком сесії Валентина Олександрівна зазначила, що з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року - лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору Указом Президента було встановлено в Україні День Гідності та Свободи, який відзначається щорічно 21 листопада. З цієї нагоди в м. Тальному танаселених пунктах району проводились заходи за участю представників органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, духовенства, громадськості, учасників АТО. Голова районної ради спільно із головою райдержадміністрації Клименком В.П. брала участь у заходах в місті Тальне та селах Папужинці і Веселий Кут.

  Присутні вшанували пам'ять справжніх патріотів України, які віддали своє життя за європейський вибір, незалежність, за свободу та територіальну цілісність України  хвилиною мовчання.

  Після чого було розпочато сесію районної ради. В її роботі взяли участь голова райдержадміністрації Клименко Василь Петрович, заступники голови райдержадміністрації, начальники управлінь і відділів районної державної адміністрації, голови територіальних громад, керівники установ, організацій та сільськогосподарських підприємств, представники засобів масової інформації  та громадських організацій.

  Валентина Олександрівна привітала депутатів районної ради, сільських голів, які відсвяткували свій день народження у міжсесійний період та повідомила, що 17 листопада при проведенні урочистих заходів з нагоди дня працівників сільського господарства було вручено Почесну грамоту Черкаської обласної ради нашому колезі Гудзенку Сергію Анатолійовичу, а також відзначено депутатів - Лаціну Павла Олександровича, Мельниченка Сергія Васильовича, Поперечного Валентина Анатолійовича, Тульчинського Сергія Борисовича, Ковальова Анатолія Костянтиновича,  Терещука Івана Кіндратовича.

 З поважних причин в урочистостях не взяв участь Новицький Ігор Валерійович. Йому також мали вручити нагороду. За дорученням голови обласної ради Вельбівця Олександра Івановича Валентина Олександрівна виконала приємну місію і вручила йому Почесну грамоту обласної ради.

  Потім депутати перейшли до розгляду питань.

  Зокрема, було заслухано інформацію голови Тальнівської районної виборчої комісії Олени Слободяник, яка повідомила, що в зв’язку із достроковим припиненням повноважень депутата районної ради Скіченка М.Д.,  депутатом районної ради зареєстровано Богомолову Юлію Дмитрівну. Голова районної ради привітала її з набранням статусу депутата районної ради, вручила посвідчення і значок депутата та побажала їй активної депутатської діяльності.

 Депутати затвердили звіт про виконання районного бюджету за 9 місяців 2017 року. По даному питанню інформували начальник фінансового управління райдержадміністрації Наталія Шпичак та начальник Звенигородської ОДПІ ГУ ДФС у Черкаській області Анатолій Мовчан. Було зазначено, що за звітний період до районного бюджету надійшло 226863,6тис. грн. доходів, з них: до загального фонду – 218480,0 тис. грн., спеціального фонду – 8383,6 тис. грн.

  У складі доходів районного бюджету:

доходи загального фонду (без міжбюджетних трансфертів) –
23486,7 тис. грн.;

доходи спеціального фонду (без міжбюджетних трансфертів) –
6633,4 тис. грн.;

базова дотація з державного бюджету –  1812,9 тис. грн.;

додаткова дотація з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я – 9003,6 тис. грн.

Субвенції з державного бюджету по загальному фонду  на:

виплату допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам,  тимчасової державної допомоги  дітям та допомоги по догляду за інвалідами I чи II групи внаслідок психічного розладу – 34136,1  тис. грн.;

 надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати (утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), вивезення побутового сміття та рідких нечистот – 92629,3 тис. грн.;

надання пільг та житлових субсидій населенню на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу – 3609,0 тис. грн.;

на відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань – 292,4 тис. грн.;

виплату державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом "гроші ходять за дитиною", оплату послуг із здійснення патронату над дитиною та виплату соціальної допомоги на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя – 490,8 тис. грн.;

освітня субвенція – 24962,3 тис. грн.;

медична субвенція – 19645,0 тис. грн.;

надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами –  76,5тис.грн.;

проведення виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів – 0,2 тис. грн.;

на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій – 398,2 тис. грн.

 Субвенції з інших місцевих бюджетів по загальному та спеціальному фондах:

 на виконання інвестиційних проектів – 458,1 тис. грн.;

за рахунок залишку коштів освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, що утворилась на початок бюджетного періоду - 499,1 тис. грн.;

 інші субвенції – 8730,1 тис. грн.

 Видатки районного бюджету проведені у сумі 221123,0 тис. грн., у тому числі по загальному фонду – 213280,6 тис. грн., спеціальному –
7842,4 тис. грн.

Видатки загального фонду  районного бюджету спрямовувались на:

-  установ і закладів освіти, відповідно, – 40396,9 тис. грн.;

- функціонування галузі охорона здоров’я – 27057,2 тис. грн.,

-   культури і мистецтва – 1541,2 тис. грн.,

-  фізичної культури і спорту – 62,6 тис. грн.,

- на соціальний захист населення – 137687,7 тис. грн.,

- засоби масової інформації – 111,0 тис. грн. ;

- субвенцію з районного бюджету місцевим бюджетам на утримання дитячих садків та установ культури – 2966,0 тис. грн.;

- субвенцію з місцевого бюджету державному – 392,5 тис. грн.;

- інші видатки – 1246,5 тис. грн..

   Затверджено зміни до районного бюджету на 2017 рік. По даному питанню інформувала начальник фінансового управління райдержадміністрації Наталія Шпичак, яка зазначила, що винесення на розгляд сесії районної ради проекту рішення «Про внесення змін до районного бюджету на 2017 рік» із змінами  викликано змінами в частині міжбюджетних трансфертів (надано субвенцію з державного, міського та сільських бюджетів до районного); розподілом залишку коштів депутатського фонду та розподілом коштів від перевиконання районного бюджету за 10 місяців 2017 року.

 В зв’язку із достроковим припиненням повноважень депутатів районної ради Скіченка М.Д. та Терещука І.К. депутати внесли зміни до складу президії районної ради та постійної комісії районної ради. Введено до персонального складу президії  Тальнівської  районної  ради VIІ скликання депутата районної ради Слінковенка Віктора Дмитровича, обраного головою депутатської фракції районної організації Народної партії в Тальнівській районній раді та обрано членом постійної комісії районної ради з питань агропромислового розвитку та природних ресурсівдепутата районної ради Коваль Ларису Вікторівну.

 Депутати затвердили районну програму запобігання виникнення захворювань домашніх свиней африканською чумою та інших інфекційних хвороб тварин, утворення резервного фонду матеріально-технічних засобів на випадок виникнення вогнища захворювання. Метою програми є забезпечення мінімізації втрат в економіці району за рахунок швидкого та своєчасного введення в дію відповідних протиепізоотичних заходів спрямованих на недопущення виникнення вогнищ захворювання на африканську чуму свиней та інших інфекційних хвороб тварин, ефективного і швидкого проведення карантинно-обмежувальних, ветеринарно-санітарних робіт, які перекриють можливі шляхи поширення збудника на інші території.

    Прийнято районну програму «Здоров’я населення Тальнівщини2017-2021 роки». Дана програма спрямовує зусилля наполіпшення демографічної ситуації, збереження і зміцнення здоров’я населення шляхом підвищення якості та ефективності надання медичної допомоги з пріоритетним напрямом профілактики та лікування хронічних неінфекційних та інфекційних захворювань.

 З метою консолідації громадськості району та піднесення іміджу Тальнівщини шляхом забезпечення належної організації відзначення пам’ятних дат, визначних історичних подій, релігійних свят, ювілеїв та вшанування видатних людей у районі в 2018-2021 роках, прийнято відповідну Програму.

  Також затверджено Програму щодо підтримки учнів Тальнівської дитячої музичної школи на 2017-2018 роки. Метою Програми є  забезпечення організаційних та фінансових умов для подальшого розвитку культосвітньої сфери району, вдосконалення реалізації державної політики в сфері культури, збереження та розвиток існуючої мережі закладів культури, недопущення їх  перепрофілювання, реорганізації та ліквідації, поліпшення стану матеріально-технічної бази, підвищення ролі закладів культури в соціально-культурному житті, надання якісних культурних послуг для  дітей та юнацтва.

 Депутати схвалили програму забезпечення функціонування державних реєстраторів  Тальнівської районної державної адміністрації на 2017-2019 рокита затвердили  план діяльності з підготовки проектів регуляторних актів Тальнівської районної ради на 2018 рік та звіт щодо здійснення державної регуляторної політики виконавчим апаратом Тальнівської районної ради  в 2017 році.

  Депутати схвалили зміни до районних програм:з виконанняНаціонального плану дій щодо реалізаціїКонвенції ООН про права дитини на  2013-2017 роки; програми розвитку фізичної культури і спорту в районі на 2007 – 2011 роки» із змінами та програми «Турбота» на 2015-2020 роки. Також були прийняті зміни до Положення про щорічний районний конкурс на кращу територіальну громаду.

 Після конструктивного обговорення та внесення деяких змін депутати прийняли рішення про затвердження розподільчого балансу, чисельності та структури для КЗ «Тальнівський районний центр первинної медико – санітарної допомоги Тальнівської районної ради».

  Депутати погодили призначення на посаду завідувача Тальнівським районним методичним кабінетом Михайлової Т.В. та призначення керівників закладів загальної середньої освіти Тальнівської районної ради.

   У ході розгляду депутати обговорили та прийняли рішення по передачі майна яке належить до спільної власності територіальних громад сіл і міста Тальнівського району.

   Затверджено дві технічні документації  з нормативної грошової оцінки  земельних ділянок.

 Схвалено звернення депутатів Тальнівської районної ради до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо продовження мораторію на продаж сільськогосподарських земель.

  А також, в зв’язку із невиплатою заробітної плати за три місяці працівникам Тальнівського району електричних мереж ПАТ «ЧЕРКАСИОБЛЕНЕРГО», депутати схвалили звернення до Президента України, Кабінету Міністрів України, Генеральної прокуратури України щодо дотримання гарантованого Конституцією України права на своєчасне одержання винагороди за працю.

 Сесією прийнято рішення про дострокове припинення повноважень депутата районної ради Каплюченка М.А., в зв’язку із поданою заявою.

  Голова районної ради Валентина Любомська проінформувала присутніх про відповіді, які надійшли на запити, подані депутатами районної ради.

 Присутні заслухали інформацію начальника відділу освіти райдержадміністрації Лариси Коваль про стан виконання рішення районної ради від 27.10.2017 №18-6/УІІ в частині організації харчування дітей в закладах освіти району.

  На завершення роботи сесії  Валентина Олександрівна повідомила, що 5 грудня, відзначається Міжнародний день волонтера. Останні два роки волонтерський рух в Україні набув особливого значення. Вперше в історії Збройних Сил України до вирішення проблем армії долучилась громадськість, депутати різних рівнів, посадові особи місцевого самоврядування. З нагоди Дня волонтера передбачається провести урочисті заходи 5 грудня в районному будинку культурита запросила всіх присутніх взяти в них участь.

 Напередодні загального професійного свята всіх українських військовослужбовців – Дня Збройних Сил України, яке відзначатиметься 6 грудня, Валентина Олександрівна, висловила слова поваги і шани воїнам, які проявили і продовжують проявляти мужність та героїзм захищаючи незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

  7 грудня відзначається День місцевого самоврядування -  свято тих, хто працює в органах місцевої влади, депутатів і усіх громадян, виборців, які вболівають за проблеми рідного міста та сіл, дбають про їх розквіт і зростання. Валентина Любомська звернулась до присутніх зі словами: «Шановні представники органів місцевого самоврядування! Ваша праця дуже відповідальна, почесна і потрібна людям, ваш високий професіоналізм, справжня турбота про права та інтереси людей слугують запорукою торжества соціальної справедливості, сприяють стабілізації ситуації у житті нашої держави. Щиро бажаю Вам і Вашим родинам міцного здоров’я, миру, добробуту, великого людського щастя, невичерпної енергії у благородній праці на благо громади, рідної України, її народу».

  Голова районної ради також повідомила, що 8 грудня 2017 рокуо 16 годині в міському центрі культури і дозвілля буде проводитись організований відділом освіти, молоді та спорту міської ради за участю шкіл громади благодійний концерт на підтримку Української армії та з нагоди Міжнародного дня волонтера і  Дня Збройних Сил України та запросила всіх взяти участь в даному заході.

   На завершення роботи сесії  Валентина Любомська подякувала всім за плідну активну роботу при підготовці та проведенні сесії.

                                                              Виконавчий апарат районної ради.

Фотозвіт

Повернутись