Відбулась 18-а сесія районної ради сьомого скликання

  27 жовтня 2017 року відбулася 18-а сесія Тальнівської районної ради сьомого скликання, яку провела голова районної ради Валентина Любомська. Перед  початком сесії Валентина Олександрівна зазначила, що 7 жовтня на 72-у році життя перестало битися серце прекрасної людини,  вірного патріота України, депутата районної ради, товариша, справжнього хлібороба Скіченка Миколи Дмитровича.

  29 жовтня минає три роки з того часу, коли в бою біля селища Побєда Новоайдарівського району Луганської області, прикриваючи кулеметним вогнем із палаючого БТР відхід групи десантників, котрі потрапили в засідку, врятувавши життя своїх побратимів, героїчно загинув уродженець с. Степне Геш Євген Іванович.

  30 жовтня 2016 року біля смт Верхньоторецьке Ясинуватського району Донецької області  під час бойового зіткнення з диверсійно – розвідувальною групою, з честю виконавши свій  військовий обов’язок перед  народом України героїчно загинув уродженець м. Тальне Безуглий Дмитро Петрович.

  Нажаль, і сьогодні продовжують гинути наші співвітчизники, захищаючи суверенітет України.

  28 жовтня, на вшанування героїчного подвигу і жертовності українського народу у Другій світовій війні встановлено День визволення України від фашистських загарбників. У цей день ми схиляємо голови перед пам’яттю загиблих воїнів-визволителів. Подвиги ветеранів додають сили та наснаги сучасним захисникам у боротьбі за незалежність та суверенітет України.

  Сьогодні, 27 жовтня, минає 80 років з часу масових розстрілів української інтелігенції в урочищі Сандармох.

 Присутні вшанували їх пам’ятьта пам'ять сучасних патріотів, які віддали своє життя за цілісність нашої України,  хвилиною мовчання.

 На знак вшанування пам’яті загиблих наших земляків, від імені громадськості району було надано право покласти квіти до меморіальних дощок Гешу Євгену Івановичу та Безуглому Дмитру Петровичу - учасникам АТО Голубу Вадиму Дмитровичута Цибульку Андрію Андрійовичу. На Пагорб Слави – ветерану збройних сил, офіцеру запасу, полковнику, члену президії районної ради ветеранів війни та праці Кваші Івану Євменовичу та Вишнопільському сільському голові Гудзенко Тетяні Іванівні.

  Після чого було розпочато сесію районної ради. В її роботі взяли участь депутати обласної ради Копійченко Володимир Петрович та Скіченко Анатолій Петрович, голова райдержадміністрації Клименко Василь Петрович, заступники голови райдержадміністрації, начальники управлінь і відділів районної державної адміністрації, голови територіальних громад, керівники установ, організацій та сільськогосподарських підприємств, представники засобів масової інформації  та громадських організацій.

 Голова районної ради Валентина Любомська повідомила, що до районної ради надійшли документи про внесення змін до депутатської фракції Тальнівської районної організації Народної партії у Тальнівській районній раді. Зокрема увільнено Терещука Івана Кіндратовича від обов’язків голови депутатської фракції в зв’язку з достроковим припиненням повноважень депутата та виведено його з складу депутатської фракції. Також обрано головою депутатської фракції районної організації Народної партії депутата Слінковенка Віктора Дмитровича та побажала йому плідної діяльності.

  Валентина Олександрівна привітала депутатів районної ради, сільських голів, які відсвяткували свій день народження у міжсесійний період.

  Потім депутати перейшли до розгляду питань.

  Зокрема, було заслухано інформацію голови Тальнівської районної виборчої комісії Олени Слободяник, яка повідомила, що в зв’язку із достроковим припиненням повноважень депутата районної ради Терещука І.К., депутатом районної ради зареєстровано Коваль Ларису Вікторівну. Голова районної ради привітала її з набранням статусу депутата районної ради, вручила посвідчення та значок депутата та побажала їй активної депутатської діяльності.

  Затверджено зміни до районного бюджету на 2017 рік. По даному питанню інформувала заступник начальника фінансового управління райдержадміністрації Тетяна Балка, яка зазначила, що винесення на розгляд сесії районної ради проекту рішення «Про внесення змін до районного бюджету на 2017 рік» із змінами викликано змінами в частині міжбюджетних трансфертів (надано субвенцію з державного, обласного, міського та сільських бюджетів до районного); перерозподілом коштів; розподілом залишку коштів депутатського фонду.

  Депутати затвердили Програму підтримки  книговидання місцевих авторів та популяризації української книги в Тальнівському районі на 2017-2020 роки. Метою Програми є створення сприятливих умов для розвитку книговидавничої сфери в районі, підтримка видання творів письменників, наукової інтелігенції району, краєзнавчої, патріотичної літератури, науково - популярних, мистецьких, образотворчих, презентаційних видань,  розповсюдження та вивчення творів місцевих авторів; поширення інформації про історичну та культурну спадщину району, висвітлення життя та діяльності видатних постатей Тальнівщини, знайомство підростаючого покоління, юнацтва та населення краю з їх творчою, науковою, культурологічною спадщиною, випуск соціально важливих книжкових видань, в тому числі місцевих авторів, краєзнавчої, історичної тематики, що стосується рідного краю, а також художньої, в тому числі дитячої літератури; збільшення обсягів випуску видавничої продукції місцевих авторів, зокрема кількості найменувань видань та їх тиражів, поповнення бібліотек навчальних закладів і закладів культури району суспільно значимими виданнями, зокрема культурно-просвітницькими та дитячими, в тому числі виданнями місцевих авторів.

    Прийнято районну програму роботи з обдарованою молоддю «Обдарована особистість» на 2018–2021 роки. Дана програма спрямовує зусилля на забезпечення в районі формування інтелектуального потенціалу нації та здійснюється шляхом створення оптимальних умов для виявлення обдарованої молоді, надання їй підтримки в розвитку творчого потенціалу, самореалізації, заохочення її до постійного інтелектуального, культурного і духовного самовдосконалення. Програмою передбачається розроблення і впровадження ефективних засобів та технологій пошуку, навчання, виховання і самовдосконалення обдарованих дітей та молоді, створення умов для гармонійного розвитку особистості.

  Для роботи у складі Госпітальної ради Західного Госпітального округу Черкаської області від Тальнівського району делеговано кандидатури заступника голови районної державної адміністрації Півторак Тетяну Олександрівну та головного лікаря Тальнівської центральної районної лікарні  Майсюка Анатолія Васильовича.

  Депутати схвалили зміни до районної комплексної програми «Освіта Тальнівщини» на 2011-2017 роки (із змінами) та затвердили встановлення вартості харчування учнів закладів загальної середньої освіти Тальнівського району і вихованців дошкільних підрозділів НВК. Прийняття даного рішення дає можливість безкоштовно харчувати у 2017 році учнів 1 – 4 класів; дітей пільгових категорій: дітей-сиріт; дітей, позбавлених батьківського піклування; дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»; дітей інвалідів та дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних і інклюзивних класах; дітей, осіб, мобілізованих на військову службу, учасників антитерористичної операції, які безпосередньо перебувають в зоні АТО, загиблих військовослужбовців в зоні проведення АТО, інвалідів з числа учасників АТО, поранених в зоні АТО, на період лікування, демобілізованих із зони антитерористичної операції; дітей-переселенців із Криму і зони АТО, видатки на харчування яких проводитимуться за рахунок коштів місцевих бюджетів

 Після конструктивного обговорення депутати прийняли рішення про реорганізацію з 1 вересня 2018 року Лащівського навчально-виховного комплексу «дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І-ІІ ступенів». Активну участь в обговоренні зазначеного питання взяли голова райдержадміністрації Василь Клименко, Лащівський сільський голова Таміла Дворнікова, депутати районної ради Анатолій Ковальов, Володимир Синьогуб, Тетяна Маринченко.

  Також внесено зміни до рішення районної ради від 05.05.2017 №15-25/VII «Про перелік об’єктів на ремонт утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення» із змінами та проінформовано присутніх про хід виконання рішення районної ради від 27.01.2017 № 13-5/УІІ «Про Програму розвитку інфраструктури і фінансування робіт, пов’язаних з будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням автомобільних доріг загального користування місцевого значення у Тальнівському районі на 2017-2020 роки».

  У ході розгляду депутати обговорили та прийняли рішення по передачі майна управлінню агропромислового та економічного розвитку районної державної адміністрації.

  З метою забезпечення безперебійного функціонування районного будинку культури за рахунок збільшення надходжень спеціального фонду та для економії коштів районного бюджету шляхом підвищення ефективності використання майна спільної власності територіальних громад сіл і міста Тальнівського району надано дозвіл Тальнівському районному будинку культури на  передачу  в  короткострокову оренду приміщень та на передачу в оренду майна, зокрема використання орендарем нерухомого майна для організації занять зі спортивного танцю, сучасної хореографії, фітнесу.

 Затверджено технічну документацію з нормативної грошової оцінки  земельних ділянок, що надані в оренду ТОВ «Айова».

  Сесією підтримано депутатський запит Лаціни Павла Олександровича до керівництва Черкаської філії ПАТ «Укртелеком», щодо відновлення роботи проводового радіомовлення в селі Білашки та інших населених пунктах Тальнівського району.

 Окрім того, прокурор Звенигородської місцевої прокуратури Дмитро Пархоменко проінформував про стан законності, боротьби із злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності на території Тальнівського району, а про хід виконання районної цільової програми «Призовна дільниця» на 2016-2020 роки надав інформацію заступник військового комісара Тальнівського районного військового комісаріату Євгеній Роговик.

  Присутні заслухали інформацію головного лікаря Тальнівської центральної районної лікарні Анатолія Майсюка про стан виконання рішення президії районної ради  щодо повернення на попереднє місце розташування кабінетів для прийому здорових дітей та проведення їм профілактичних щеплень. Враховуючи, що головним лікарем ЦРЛ Анатолієм Майсюком не виконано рішення президії районної ради, депутатами одностайно запропоновано повторно розглянути дане питання та вирішити його позитивно.

 Про організацію виконання рішення районної ради від 23.12.2016 №11-10/VIІ «Про визначення орієнтовних строків проведення звітів депутатів Тальнівської районної ради VIІ скликання перед виборцями» із змінами  інформував Карпук Віталій Петрович керуючий справами виконавчого апарату районної ради.

  Голова районної ради Валентина Любомська проінформувала присутніх про відповіді, які надійшли на запити, подані депутатами районної ради.

  На завершення роботи сесії  Валентина Олександрівна повідомила, що 29 жовтня в Україні відзначається професійне свято працівників автомобільного транспорту і дорожнього господарства – День автомобіліста і дорожника. Привітати всіх з цим святом і подякувати за роботу керівникам та колективам галузей автомобільного транспорту та дорожнього господарства району. Побажала добробуту, трудових здобутків, успішної і безперебійної роботи та подякувала всім за плідну активну роботу при підготовці та проведенні сесії.

                                                              Виконавчий апарат районної ради.

Фотозвіт

Повернутись