Відбулась 17-а сесія районної ради сьомого скликання

   22 вересня 2017 року відбулася 17-а сесія Тальнівської районної ради сьомого скликання, яку провела голова районної ради Валентина Любомська.                               
   Перед початком сесії вона зазначила, сьогодні 22 вересня в Україні щорічно відзначається День партизанської слави. Жорстокі випробування випали на долю нашого народу у роки Другої світової війни. Мільйони українців пройшли крізь це пекло і не скорилися. З почуттям безмежної подяки ми віддаємо данину поваги ветеранам антифашистського опору, колишнім підпільникам і партизанам, захисникам і визволителям рідної землі.Присутні вшанували їх пам’ятьта пам'ять сучасних патріотів, які віддали своє життя за цілісність нашої України,  хвилиною мовчання.
  У роботі сесії взяли участь голова обласної ради Вельбівець Олександр Іванович, заступник голови обласної державної адміністрації Березань Ярослав Григорович, депутати обласної ради Підгорний Анатолій Вікторович та Скіченко Анатолій Петрович, заступники голови райдержадміністрації, начальники управлінь і відділів районної державної адміністрації, голови територіальних громад, керівники установ, організацій та сільськогосподарських підприємств, представники засобів масової інформації  та громадських організацій.
   Голова районної ради привітала депутатів районної ради, сільських голів, які відсвяткували свій день народження у міжсесійний період. Валентина Олександрівна запросила заступника голови обласної державної адміністрації Березаня Ярослава Григоровича до слова та вручення відзнаки за гуманітарну участь в антитерористичній операції волонтерам Скіченку Анатолію Петровичу, Швецю Володимиру Григоровичу, Яровому Олександру Петровичу, Криворучку Сергію Петровичу, Кудлі Валерію Олександровичу.
  Голова обласної ради Олександр Вельбівець та голова районної ради Валентина Любомська виконалище одну приємну місію. За багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, активну депутатську, громадську, благодійну діяльність вручили Почесну Грамоту Черкаської обласної ради беззмінному депутату районної ради з 2002 року Терещуку Івану Кіндратовичу.
 Голова районної ради Валентина Любомська також повідомила, що переможець районних змагань ХІУ сільських спортивних ігор Тальнівщини під девізом «Найспортивніше село-2017» на призи районної ради, команда села Майданецьке 9 вересня взяла участь вобласних фінальних змаганнях «Найспортивніше село Черкащини 2017 року» у м. Городище.
 Серед 20 районів наша команда зайняла 11 місце. Валентина Олександрівна подякувати тим, хто активно долучився, щоб команда змогла взяти участь у фінальних змаганнях, це зокрема  районна рада, виділивши кошти для поїздки, сільський голова с. Майданецьке Капериз Михайло Володимирович, директор районного центру «Спорт для всіх» Острань Людмила Вікторівна, начальник відділу освіти Коваль Лариса Вікторівна. Крім того, Михайло Володимирович не тільки активно долучився, а і взяв сам участь, виборовши 2 місце з дартсу. Голова районної ради спільно із головою обласної радивручити йому  грамоту, медаль та кубок.
   Потім депутати перейшли до розгляду питань.
 Депутати заслухали та обговорили хід виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку району за І півріччя 2017 року. По даному питанню доповідав начальник управління агропромислового та економічного розвитку райдержадміністрації Віталій Захарчук. В своєму виступі він детально висвітлив кожний розділ Програми. Були сформовані пріоритетні напрямки подальшої роботи райдержадміністрації, надані дієві пропозиції по питанню інвестування районних проектів. В обговоренні активну участь взяли депутат районної ради Пилипенко О.Ф., голова обласної ради Вельбівець О.І., депутат обласної ради Скіченко А.П., заступник голови облдержадміністрації Березань Я.Г.
  Також затверджено звіт про виконання районного бюджету за І півріччя 2017 року. По даному питанню інформували начальник фінансового управління райдержадміністрації Наталія Шпичак та представник  Тальнівського відділення Звенигородської ОДПІ Тетяна Ковтун, які зазначили, що за 6 місяців поточного року до загального та спеціального фонду районного бюджету надійшло 155272,9 тис. грн. доходів, в т.ч. власних надходжень 14128,6 тис. грн., базової дотації – 1208,4 тис. грн. (100 %), додаткової дотації з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я – 6002,4 тис.грн. (100 %), субвенцій з державного бюджету на виплату пільг та субсидій –93898,2 тис. грн., освітньої субвенції з державного бюджету-20099,9 тис. грн., субвенції за рахунок залишку коштів освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, що утворилась на початок бюджетного періоду – 499,1 тис. грн., медичної субвенції з державного бюджету – 13119,9 тис. грн. (з них 6041,6 тис. грн. переданих районному бюджету від ОТГ м. Тальне), інших субвенцій місцевих бюджетів – 6316,4 тис. грн.
  До загального фонду районного бюджету зараховано 10243,5 тис. грн. власних доходів, що становить 171,5 % до завдання на звітний період, понад план надійшло 4272,2 тис. грн.  У складі доходів районного бюджету  10041,6 тис. грн.  податку на доходи фізичних осіб, 9,0 тис. грн. плати за розміщення тимчасово вільних коштів місцевих бюджетів, 8,0 тис. грн. податку на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності, 19,5 тис. грн.  орендної плати за користування цілісним майновим комплексом та іншим майном, що перебуває в комунальній власності, 159,8 тис. грн. плати за надання адміністративних послуг та 5,6 тис. грн. інших надходжень. Значну питому вагу в доходах районного бюджету  становить податок на доходи фізичних осіб – 98,1 %.
  Надходженнях податку на доходи фізичних осіб за 6 місяців 2017 року   на 4890,1 тис. грн.  більші надходжень за відповідний період 2016 року. Виконання районного бюджету у І півріччі поточного року проводилось відповідно до помісячного розпису асигнувань.  Видатки профінансовані в сумі 153571,8 тис. грн., або 94,2 відсотки призначень звітного періоду, річне виконання становить 65,9 %, (річний план з урахуванням змін – 233071,5 тис. грн.). 
 Видатки загального фонду місцевих бюджетів за кодами програмної класифікації поділяються на:
-  утримання районної ради  спрямовано – 1138,2 тис. грн.;
-  установ і закладів освіти відповідно – 31741,1 тис. грн.;
-  функціонування галузі охорона здоров’я – 18074,4 тис. грн.,
-  культури і мистецтва – 1143,9 тис. грн.,
- фізичної культури і спорту – 34,5 тис. грн.,
- на соціальний захист населення – 98208,0 тис. грн.,
-  засоби масової інформації – 76,8 тис. грн. ;
- субвенція з районного бюджету місцевим бюджетам на утримання дитячих садків та установ культури – 3327,1 тис. грн.;
   За кодами економічної класифікації структура видатків районного бюджету наступна:
- заробітна плата з нарахуваннями працівників бюджетних галузей становить 21,2 відсотки від загального обсягу витрат (32587,6 тис. грн.);
- оплата комунальних послуг та енергоносіїв  2,4 % (3688,1 тис. грн.);
- поточні трансферти 2,2 % (3392,5 тис. грн.);
- соціальне забезпечення населення (пільги, субсидії) - 61,5 % (94388,6 тис. грн.);
- дослідження і розробки, окремі заходи по реалізації державних (регіональних програм) – 11,8 % (18103,3 тис. грн.., в т.ч. видатки по Тальнівській ЦРЛ – 18074,4 тис. грн..)
- інші видатки відповідно 0,9 % (1411,7 тис. грн.).
  Якщо порівняти захищені видатки першого півріччя з аналогічним періодом минулого року слід відмітити, що:
 видатки по заробітній платі з нарахуваннями  (враховуючи заклади охорони здоров’я) збільшились на 36,1 %- в сумі 12533,3 тис. грн.;
 видатки на оплату комунальних послуг і енергоносіїв збільшились  на 50,6 %- в сумі 1961 тис. грн.;
видатки на субсидії, пільги та допомоги збільшились на 45,2 відсотки або на 29611,6 тис. грн..  
  Затверджено зміни до районного бюджету на 2017 рік. По даному питанню інформувала начальник фінансового управління райдержадміністрації Наталія Шпичак, яка зазначила, винесення на розгляд сесії районної ради проекту рішення «Про внесення змін до районного бюджету на 2017 рік» із змінами  викликано змінами в частині міжбюджетних трансфертів (надано субвенцію з державного, обласного, міського та сільських бюджетів до районного); перерозподілом коштів тазбільшенням дохідної частини районного бюджету.В обговоренні активну участь взяли голова обласної ради Вельбівець О.І., перший заступник голови райдержадміністрації Гречка В.В., депутат районної ради  Пилипенко О.Ф.
 Після конструктивного обговорення, депутати прийняли рішення про створення з 01 грудня 2017 року Комунального закладу «Тальнівський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Тальнівської районної ради Черкаської області шляхом виділу зі складу комунального закладу охорони здоров’я „Тальнівська центральна районна лікарня” Тальнівської районної ради Черкаської області. Даний заклад створений для покращення доступності і якості первинної медичної допомоги населенню територіальних громад району. Затверджено Статут Комунального закладу та призначено, шляхом укладання контракту, Данилюк Ганну Вікторівну головним лікарем Комунального закладу «Тальнівський районний центр первинної медико-санітарної допомоги».  Активну участь в обговоренні зазначеного питання взяли голова обласної ради Вельбівець О.І., голова районної ради Любомська В.О., головний лікар Тальнівської ЦРЛ Майсюк А.В., депутати районної ради Назарук О.М., Скіченко М.Д., Пилипенко О.Ф., Синьогуб В.М., Терещук І.К., Мельниченко С.В.
  Депутати підтримали Програму підвищення рівня безпеки дорожнього руху на період до 2020 року в Тальнівському районі. Основним завданням Програми є забезпечення підвищення рівня безпеки дорожнього руху, зменшення кількості осіб, які постраждали внаслідок дорожньо-транспортних пригод, поліпшення умов руху на вулицях і дорогах, підвищення ефективності системи підготовки учасників дорожнього руху.
 Прийнято районну програму  розвитку громадянського суспільства на період до 2020 року. Дана програма спрямовує зусилля місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування на створення сприятливих умов для ефективної участі громадськості у процесах управління, залучення та активізація діяльності громадських організацій у формуванні державної і регіональної політики та більш повного використання їхнього потенціалу для розвитку району.
  Внесено  зміни  до районних програм:  «Турбота» на 2015-2020 роки; до Програми розвитку туризму в Тальнівському районі на 2012-2020 роки та до програми удосконалення роботи органів виконавчої влади в Тальнівському районі на 2016-2017 роки. Відповідно до вимог Кримінального та Кримінально-виконавчого кодексів України на 2016-2020 роки внесено зміни до районної Програми Забезпечення виконання вироків суду відносно осіб засуджених до покарань не  пов’язаних з позбавленням волі.
 Для сприяння покращення екологічного стану навколишнього природного середовища району, обмеження шкідливого впливу непридатних хімічних речовинна довкілля та здоров`я людей шляхом проведення екологічно безпечного знешкодження відходів пестицидів внесено зміни дорайонної програми утилізації непридатних, заборонених до використання та невідомих пестицидів. Реалізація Програми позбавить район від шкідливого впливу невідомих хімічних речовинна довкілля та здоров`я людей та  сприятиме покращенню навколишнього природного середовища  вцілому.
  Депутати схвалили зміни до районної комплексної програми «Освіта Тальнівщини» на 2011-2016 роки (із змінами і доповненнями) та затвердили встановлення вартості харчування дітей у загальноосвітніх навчальних закладах Тальнівського району.
  Також внесено зміни до рішень районної ради: від 22.12.2015 № 2-8/VII «Про програму розвитку інформаційного простору у районі на 2016-2020 роки» із змінами; від 23.12.2016 № 11-16/VII«Про план заходів та кошторис витрат з реалізації у 2017 році програми організаційного і технічного забезпечення здійснення заходів щодо утримання та використання об’єктів спільної власності територіальних громад сіл і міста району на 2016-2020 роки, із змінамита до рішення районної ради від 23.12.2016 №11-10/VІІ «Про визначення орієнтовних строків проведення звітів депутатів Тальнівської районної ради  VIІ скликання перед виборцями».
   На засіданні сесії розглянуто хід виконання Програм. Зокрема, Програми стабілізації та розвитку галузі тваринництва у Тальнівському районі на 2011-2020 роки; районної програми забезпечення молоді житлом на 2014-2017 роки;районної комплексної програми щодо медичного, соціального забезпечення, адаптації, психологічної реабілітації, професійної підготовки (перепідготовки) учасників антитерористичної операції, соціального захисту членів їх сімей та вшанування пам’яті  загиблих учасників  антитерористичної операції  на 2016-2020 роки та хід виконання Програми підвищення енергоефективності, зменшення споживання енергоресурсів у Тальнівському районі на 2015-2018 роки.
  З метою врегулювання порядку підготовки та внесення на розгляд районної ради проектів рішень, депутатами схвалено відповідний Порядок підготовки та внесення на розгляд Тальнівської районної ради проектів рішень.
  У ході розгляду депутати обговорили та прийняли рішення по наданню дозволу Тальнівській центральній районній лікарні на списання з балансу основних засобів; по переукладанню договорів оренди частини приміщення Тальнівською центральною районною лікарнею та управлінням агропромислового та економічного розвитку райдержадміністрації та надання дозволу Тальнівській центральній районній лікарні на передачу в оренду майна, що належить до спільної власності територіальних громад сіл і міста Тальнівського району.
  Затверджено технічні документації з нормативної грошової оцінки  двадцяти семи земельних ділянок.
 Сесією прийнято рішення про дострокове припинення повноважень депутата районної ради Терещука І.К., в зв’язку із поданою заявою та підтриманозвернення депутатів Рівненської районної ради до Верховної Ради України щодо скасування недоторканості народних депутатів України.
 Перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Гречка проінформував присутніх про стан утримання орендованого майна центром екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.
  Голова районної ради Валентина Любомська проінформувала присутніх про відповіді, які надійшли на запити, подані депутатами районної ради.
 На завершення роботи сесії  Валентина Олександрівна подякувала всім за плідну активну роботу при підготовці та проведенні сесії.  

                                                              Виконавчий апарат районної ради.

Фотозвіт

Повернутись