Відбулась 16-а сесія районної ради УІІ скликання

  14 липня 2017 року відбулася 16-а сесія Тальнівської районної ради сьомого скликання, яку провела голова районної ради Валентина Любомська.                               

   Перед  початком сесії вона зазначила, що нажаль продовжують гинути наші співвітчизники в зоні проведення АТО.Присутні вшанували пам’ятьзагиблих бійців, справжніх патріотів України, які віддали своє життя за свободу і незалежність України в зоні проведення АТО,  хвилиною мовчання.

  У роботі сесії взяли участь депутати обласної ради  Копійченко Володимир Петрович та Скіченко Анатолій Петрович, голова районної державної адміністрації, заступники голови райдержадміністрації, начальники управлінь і відділів районної державної адміністрації, голови територіальних громад, керівники установ, організацій та сільськогосподарських підприємств, представники засобів масової інформації  та громадських організацій.

  Голова районної ради привітала депутатів районної ради, сільських голів, які відсвяткували свій день народження у міжсесійний період. Вона також повідомила, що 13 травня 2017 року в смт Маньківка відбулися зональнізмагання обласної спартакіади серед депутатів рад та посадових осіб місцевого самоврядування. В якій взяли участь і депутати районної ради.Зокрема, Слободяник М.А. – з шахів, зайняв перше місце, з шашок –Тульчинський С.Б. - третє місце, Любомська В.О. - друге місце, волейбольна команда в склад якої ввійшли депутати районної ради Поперечний В.А., Танцюра В.В - третє місце. Надали допомогу у забезпеченні участі команди  у змаганнях - депутат районної ради Марченко В.Г., Майданецький сільський голова Капериз М.В. та подякувала всім за участь тадопомогу. У напруженій боротьбі  команда району серед восьми учасників виборола третє загальнокомандне місце, поступившись Уманському та Жашківському районам.                                                 

  До складу збірної депутатів Черкаської області з шахів увійшов депутат Тальнівської районної ради Слободяник Микола Архипович. Він виборов шосте місце серед досить сильних та досвідчених суперників. Його колега, депутат Потаської сільської ради Маньківського району, Лариса Килимниченко, зайняла перше місце.  Разом з Миколою Слободяником вони стали чемпіонами VI Всеукраїнської Спартакіади серед депутатів Верховної Ради, Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, сільських та селищних рад у командних змаганнях. Привітала його з перемогою та бажала подальших успіхів у спорті, трудовій та депутській діяльності.

  Валентина Олександрівна зазначила, що враховуючи  замовчуваність, або подання недостовірної, а в багатьох публікаціях зумисне направленої негативної інформації,  ряду місцевих ЗМІ про діяльність районної ради, окремих депутатів, про неї особисто, повідомила про заходи, які відбулися в міжсесійний період за сприяння депутатів та районної ради:

- 21 травня 2017 року відбувся Всеукраїнський фестиваль-конкурс на краще виконання пісні про Матір - «Мамо рідна, ти моя молитва» під патронатом депутата обласної ради Анатолія Підгорного та голови районної ради, в якому взяли участь біля 60 учасників різної вікової категорії від 10 до 25 років;

-  за сприяння депутатів районної ради (виділили з райбюджету 60 тис.грн.) та особисто депутата районної ради Сергія Тульчинського команда ФК «Тальне» розпочала ігри в першості області з футболу серед команд першої групи;

-  6 травня 2017 року в м. Звенигородка на стадіоні школи-інтернат спортивного ліцею було проведено перший в області турнір з футболу «Кубок Героїв АТО». Перше місце, перемогу в турнірі і «Кубок Героїв АТО» виборола команда Тального. Тепер переможці готуються до наступного турніру, а Тальне зустрічатиме команди суперників на своєму футбольному полі у наступній боротьбі за кубок;

-  в рамках відзначення Дня Європи в м. Каневі 21 травня 2017 року  відбувся Міжнародний фестиваль духових оркестрів за участю колективів з м. Хелмно (Польща), Канівського коледжу культури і мистецтв та кращих колективів Черкаської області.

  У зазначеному заході взяв участь народний аматорський духовий оркестр «Сурми Тальнівщини» Тальнівського районного будинку культури;

- 18 травня2017 року у с.Тальянки, на території коледжу Уманського НУС  відбулося об’єднане районне святкування Всесвітнього Дня вишиванки, організатором якого виступили Тальнівська районна рада та райдержадміністрація;

- 24 травня 2017 року голова районної ради взяла участь у загальних зборах Черкаського регіонального відділення Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Українська асоціація районних та обласних рад», які проводив голова обласної ради Олександр Вельбівець. На зборах велась гостра дискусія щодо проектів Закону України «Про порядок утворення, ліквідації районів, встановлення і зміни їх меж» та розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження переліку та складу госпітальних округівЧеркаської області». У своєму виступі Валентина Любомська донесла думку депутатів районної ради, а сам виступ був озвучений по обласному радіо.

-  28 травня 2017 року, за традицією, в Тальнівському районі відбулися заходи з нагоди Дня прикордонника, в підготовці яких активну участь брали депутати та особисто голова районної ради. Заступник начальника навчального центру підготовки молодших спеціалістів Державної прикордонної служби України ім. генерал-майора Ігоря Момота - Валентин Володимирович Сухомлин за активну співпрацю з навчальним центром спрямовану на патріотичне виховання молоді, вірність прикордонним традиціям вручив грамоту районній раді. Голова районної спілки прикордонників Микола Мельник  подякував за підтримку районній раді, особисто голові районної ради, депутатам Сергію Тульчинському, Івану Терещуку. Виділені районною радою 20 тис.грн. використані спілкою прикордонників на облаштування з’їзду для автомобілів та впорядкування території біля меморіального комплексу героям-прикордонникам та їх службовим собакам, що знаходиться в селі Легедзине;

- 1 липня 2017 року на стадіоні в Тальнівському лісопарку відбулися фінальні районні змагання ХІУ сільських спортивних ігор Тальнівщини під девізом «Найспортивніше село - 2017» на призи Тальнівської районної ради. Переможець – команда Майданецької громади, за нашої підтримки -  візьме участь у фінальних обласних змаганнях 9 вересня 2017 року.

- 9 червня 2017 року відбулася сесія обласної ради, на якій було оголошено результати обласного  конкурсу на кращу сільську раду за підсумками  роботи  у 2016 року сільських рад  області. Приємно зазначити, що друге місце в області зайняла Білашківська сільська рада. На сесії головою обласної ради Вельбівцем О.І., було вручено Білашківській сільській голові Любові Чмизі диплом обласної ради. Крім того, за зайняте друге місце Білашківська сільська рада нагороджена грошовою премією в розмірі 40,0 тис. гривень, які будуть використані радою на розвиток громади. Присутні  привітали  Білашківську громаду з перемогою та бажалиподальших успіхів на благо жителів громади та України.

- у листопаді 2016 року депутат обласної ради, координатор проекту в районі Володимир Копійченко за моєю участю в Тальнівському НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1 – гімназія» та в Тальнівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 2 презентували другий етап проекту для підлітків з малих міст України «Відкривай Україну». І от 3 червня 2017 року команди цих шкіл взяли участь у півфіналі Всеукраїнського інноваційного освітнього проекту «Відкривай Україну». Діти успішно презентували свої півфінальні проекти, показали готовність використовувати інформаційно-комунікаційні технології в своїй діяльності, вміння вчитись, здатність до соціальної комунікації, активного життя у громадянськомусуспільстві.

 

   Голова районної ради проінформувала, що на засіданні постійної комісії районної ради з питань регламенту, депутатської діяльності та законності 26 червня 2017 року було прийнято рішення заслухати питання  дотримання депутатами та запрошеними регламенту районної ради в сесійній залі. По даному питанню виступив голова постійної комісії Танцюра В.В.

  При затвердженні порядку денного, депутат районної ради Дімітров О.С. вніс пропозицію зняти з порядку денного питання обрання заступника голови районної ради, дана пропозиція була підтримана. Потім депутати перейшли до розгляду питань.  

   Зокрема, затверджено зміни до районного бюджету на 2017 рік. По даному питанню інформувала начальник фінансового управління райдержадміністрації Наталія Шпичак, яка зазначила, що винесення на розгляд сесії районної ради проекту рішення «Про внесення змін до районного бюджету на 2017 рік» із змінами  викликано змінами в частині міжбюджетних трансфертів з державного, обласного,  сільських бюджетів до районного; внутрішнім перерозподілом коштів; розподілом залишку коштів районного бюджету станом на 01.01.2017 року та перевиконанням районного бюджету за підсумками 6 місяців. В обговоренні активну участь взяли депутат обласної ради Скіченко А.П. та депутати районної ради Синьогуб В.М., Скіченко М.Д., Дімітров О.С., Сарана В.П.

  Депутати підтримали Програму вдосконалення інформаційно-аналітичного забезпечення органів виконавчої влади та місцевого самоврядування Тальнівського району, збільшення надходжень до районного бюджету на 2017 рік. Основним завданням Програми є здійснення, відповідно до законодавства, накопичення, обліку та аналізу інформації, про податкові зобов'язання кожного платника податків та їх погашення, створення єдиного інформаційного середовища щодо платників податків та забезпечення оперативного доступу до повної та достовірної інформації про платників податків, підвищення якості обробки та контролю податкових документів, які свідчать про податкові зобов'язання платників податків, шляхом впровадження інтегрованої системи електронної обробки даних, що буде поєднувати відповідні напрямки взаємовідносин місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

  Прийнято районну програму  медикаментозного забезпечення хворих із трансплантованими органами на 2017-2020 роки. Метою програми є створення умов для забезпечення хворим, що перенесли пересадку органів, адекватної профілактики та безперебійного забезпечення високовартісними імунопресивними препаратами для продовження життя цієї категорії хворих.

  Схвалено Програму підтримки місцевого самоврядування у Тальнівському районі на 2017-2020 роки, якою передбачено створення належних умовдля підвищення ефективності діяльності депутатів місцевих рад, органів місцевого самоврядування Тальнівського району, поліпшення їх матеріально-технічного забезпечення для вирішення ними питань місцевого значення.

   Депутатами створено фонд депутата районної ради сьомого скликання та затверджено Порядок використання коштів депутатського фонду, який передбачає оперативне та ефективне забезпечення активної участі депутатів районної ради у задоволенні нагальних потреб територіальної громади,покращення матеріально-технічної бази та стану приміщень бюджетнихустанов соціально-культурної сфери, тощо.

   Внесено  зміни  до рішень районної ради  від 26.11.2015 № 1-4/УІІ «Про утворення постійних комісій районної ради, обрання їх голів та персонального складу» із змінами; до рішення районної ради від 23.12.2016 №11-4/УІІ із змінами; до рішення районної ради від 05.05.2015 № 38-12/УІІ «Про відзнаку районної ради «Почесний громадянин Тальнівщини» із змінами та рішенням районної ради присвоєно звання «Почесний громадянин Тальнівщини» нашим землякам, загиблим воїнам АТО Безуглому Дмитру Петровичу (посмертно), Івченку Василю Васильовичу (посмертно), Оверченку Дмитру Олександровичу (посмертно).

  Також внесено зміни до районної програми «Питна вода Тальнівщини» на 2010-2020 роки» та до Програми регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами у Тальнівському районі на 2016-2020 роки.

  У ході розгляду депутати обговорили та прийняли рішення по друкованому засобу масової інформації редакції Тальнівської районної газети «Колос», затвердили акти приймання-передачі майна по сектору культури райдержадміністрації, внесли зміни до Статуту Тальнівського районного будинку культури та до переліку об’єктів на ремонт автомобільних доріг загального користування місцевого значення; затвердили статути Веселокутського та Заліського навчально-виховних комплексів. Депутати погодили призначення Лобової С.В. завідувачем Тальнівським  районним методичним  кабінетом та прийняли рішення про створення комунального закладу «Тальнівський районний  центр науково-технічної творчості  дітей та учнівської молоді Тальнівської районної ради  Черкаської області".

 Депутати проголосували за присвоєння Колодистенському навчально-виховному комплексу «дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Тальнівської районної ради Черкаської області ім’я Василя Доманицького. Попередньо розглянувши звернення трудового колективу Колодистенського навчально-виховного комплексу «дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» від 20.02.2017 року № 30 та беручи до уваги підсумки проведеного громадського обговорення із зазначеного питання.

 Затверджено технічні документації  з нормативної грошової оцінки  семи земельних ділянок.

 Схвалено звернення депутатів Тальнівської районної ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо забезпечення реалізації права учасниками АТО на першочергове право отримання у власність земельних ділянок. Підтримано звернення депутатів Монастирищенської районної ради Черкаської області до Верховної Ради України, Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування щодо проекту Закону України «Про порядок утворення, ліквідації районів, встановлення і зміни їх меж», прийняте рішенням Монастирищенської районної ради  від 06.07.2017 № 16-3/УІІ .

 Голова районної ради Валентина Любомська проінформувала присутніх про відповіді, які надійшли на запити, подані депутатами районної ради.

  Окрім того, голова районної ради Валентина Любомська проінформувала присутніх про реагування на звернення щодо забезпечення погашення працівникам Тальнівського РЕМу заборгованої заробітної плати. По питанню здійснення заходів з реформування в галузі охорони здоров’я в районі та утворення госпітальних округів інформував головний лікар Тальнівської центральної районної лікарні Майсюк А.В.

   Начальник відділу освіти  райдержадміністрації Коваль Л.В. ознайомила із процесом проведення оптимізації загальноосвітніх та дошкільних закладів у районі. По питанню співробітництва територіальних громад району з питань забезпечення навчання дітей в Тальнівській дитячій музичній школі інформувала заступник голови райдержадміністрації Півторак Т.О.

   На завершення роботи сесії  Валентина Любомська подякувала всім за плідну активну роботу при підготовці та проведенні сесії.

                                                              Виконавчий апарат районної ради.

Повернутись