Відбулась 15-а сесія районної ради сьомого скликання

   5 травня 2017 року відбулася 15 сесія Тальнівської районної ради сьомого скликання, яку провела голова районної ради Валентина Любомська.                               
   Перед  початком сесії вона зазначила, що нажаль продовжують гинути наші співвітчизники в зоні проведення АТО. Присутні вшанували пам’ятьзагиблих бійців, справжніх патріотів України, які віддали своє життя за свободу і незалежність України в зоні проведення АТО, пам'ять загиблих у Другій світовій війні та пам'ять загиблих внаслідок Чорнобильської катастрофи  хвилиною мовчання.
  У роботі сесії взяли участь депутат обласної ради  Скіченко Анатолій Петрович, голова районної державної адміністрації, заступники голови райдержадміністрації, начальники управлінь і відділів районної державної адміністрації, голови територіальних громад, керівники установ, організацій та сільськогосподарських підприємств, представники засобів масової інформації  та громадські організації.
    Голова районної ради привітала депутатів районної ради, сільських голів, які відсвяткували свій день народження у міжсесійний період.  Вона також повідомила, що 26 квітня 2017 біля пам’ятного знаку «Пам'ять Чорнобиля» в м. Тальне відбулися заходи з нагоди 31-ї річниці Чорнобильської трагедії. Масштаби цієї аварії могли б бути набагато більшими, якби не мужність і самопожертва сотень тисяч учасників ліквідації її наслідків. Ризикуючи своїм життям і здоров’ям, вони виконали свій обов’язок і захистили людство від розповсюдження радіації. У ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи брали участь багато жителів нашого району. Ми вклоняємося тим, хто усвідомлено й жертовно віддав своє здоров’я, життя, виконавши найвищий  обов’язок перед рідною землею і рідним народом. Потім Валентина Олександрівна  спільно з головою райдержадміністрації Василем Клименком вручити нагороду ліквідатору аварії на ЧАЕС Анатолію Шевченку  та подякувала за ратний подвиг.
    Валентина Любомська проінформувала, що 30 квітня 2017 року відбулися вибориГлибочківського сільського голови. Балотувалися три кандидати. Сільським головою обрано Мельника Василя Григоровича. Присутні привітали його з обранням і побажали плідно роботи на благо територіальної громади та України.
   Затвердивши порядок денний, депутати перейшли до розгляду питань.
  Зокрема, було заслухано інформацію голови Тальнівської районної виборчої комісії Олени Слободяник, яка повідомила, що в зв’язку із достроковим припиненням повноважень депутата районної ради Сесь Н.В.,  депутатом районної ради зареєстровано Назарук Олександру Михайлівну.
  Депутати заслухали та обговорили звіт голови райдержадміністрації  Клименка Василя Петровича про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку району, здійснення делегованих районною радою повноважень. В своєму звіті Василь Петрович докладно зупинився на кожному розділі, врахувавши зауваження та пропозиції, які були надані депутатами районної ради на спільному засіданні постійних комісій та президії районної ради. Сформовано пріоритетні напрямки подальшої роботи райдержадміністрації, надані дієві пропозиції по питанню інвестування районних проектів. В обговоренні активну участь взяли депутати районної ради Пилипенко О.Ф., Слободяник М.А., Новицький І.В., голови постійних комісій районної ради – Володимир Танцюра, Олександр Дімітров, Анатолій Ковальов, Валентина Сарана, Микола Скіченко та  генеральний директор ПАТ «Тальнівське АТП-17137» Віталій Накоп’юк,  Вишнопільський сільський голова Тетяна Гудзенко, редактор газети «Новий дзвін» Олег Шатайло.
   Також затверджено звіт про виконання районного бюджету за І квартал 2017 року. По даному питанню інформувала начальник фінансового управління райдержадміністрації Наталія Шпичак, яка зазначила, що за І квартал 2017 рік до районного бюджету надійшло 92012,1 тис. грн. доходів, з них: до загального фонду – 89927,7 тис. грн., спеціального фонду – 2084,4 тис. грн.. У складі доходів районного бюджету:
-         доходи загального  фонду (без трансфертів) - 3098,5 тис. грн.;
-         доходи спеціального фонду (без трансфертів) – 2084,4 тис. грн.;
-         базова дотація з державного бюджету – 603,9 тис. грн.;
-         додаткова дотація з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я – 3001,2 тис. грн.. Також по загальному фонду надавалися субвенції з державного бюджету.
   Видатки районного бюджету проведені у сумі 96610,988 тис. грн., у тому числі по загальному фонду – 94750,7 тис. грн., по спеціальному – 1851,213 тис. грн.
    Видатки загального фонду районного бюджету спрямовувалися на:
-         утримання органів місцевого самоврядування – 515,0 тис. грн.;
-         утримання установ і закладів освіти – 13633,9 тис. грн.;
-         функціонування галузі охорона здоров’я – 8767,9 тис. грн.;
-         галузі культури – 466,7 тис. грн.;
-                     засобів масової інформації – 23,9 тис. грн.;
-                     фізичної культури і спорту – 5,0 тис. грн.;
-                     соціальний захист населення – 69342,2 тис. грн.;
-                     інші видатки – 272,01 тис. грн.;
-                     інші субвенції з районного бюджету – 1733,1 тис. грн..
 
  Депутати підтримали внесені змінидо Програми соціально-економічного та  культурного розвитку Тальнівського району на 2017 рік, доповнивши Програму підрозділом «Розвиток малого та середнього підприємництва».
  Схвалено регіональну Програму інформатизації сфери охорони здоров’я Тальнівського району на 2017-2020 роки, яка передбачає розвиток інформатизації сфери охорони здоров’я району, організацію системи реєстрації та обміну медичною інформацією між закладами охорони здоров’я на основі інформаційних і телекомунікаційних технологій. Конкретними діями,які передбачає Програма, є збільшення та оновлення паркукомп’ютерної техніки в медичних установах району, встановлення ліцензійного програмного забезпечення та впровадження медичних інформаційних систем нарівні окремих медичних закладів та служб.
  Прийнято Комплексну програмуфункціонування та розвитку системи цивільного захисту, забезпечення мобілізаційної готовності та мобілізації, створення матеріально - технічного резерву щодо попередження і ліквідації надзвичайних ситуацій у мирний час та особливий період на 2017 – 2018 роки. Головною метою та завданням програми є: забезпечення надійного і сталого функціонування районної системи оповіщення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій; забезпечення функціонування та розвитку пункту управління та органу управління системою цивільного захисту району; створення обсягів матеріально-технічного запасу для попередження і ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків; забезпечення мобілізаційної готовності та мобілізації на території району, створення та всебічне забезпечення загонів територіальної оборони; забезпечення лікарськими засобами та виробами медичного призначення для створення недоторканого резерву в районних лікувально – профілактичних закладах.
    Затверджено Програму організації рятування людей на водних об’єктах Тальнівського району на 2017 - 2020 роки. Метою Програми є попередження нещасних випадківна водних об’єктах, створення безпечних умов для користування водними об’єктами та організації відпочинку на воді.
   Основними завданнями Програми є: запобігання загибелі людей на водних об’єктах та захист населення  у надзвичайних ситуаціях на водних об’єктах; розвиток та удосконалення сил та засобів реагування на надзвичайні ситуації   на водних об’єктах, їх технічне оснащення та ефективне управління; підготовка населення і фахівців до дій щодо запобігання та реагування    на надзвичайні ситуації на водних об’єктах, пошуку та рятування людей, які потрапляють у надзвичайну ситуацію на воді.
   Внесено  зміни  до рішень районної ради  від 23.12.2016 № 11-3/VІІ «Про районний бюджет на 2017 рік» із змінами та  рішення районної ради від 22.12.2015 № 2-8/VІІ «Про програму інформаційного простору у районі на 2016-2020 роки»; до рішення районної ради від 12.08.2013 № 22-14/VII «Про перелік об’єктів (суб’єктів) спільної власності територіальних громад сіл і міста Тальнівського району» із змінами та рішення районної ради від 23.12.2016 № 11-16/УІІ «Про план заходів та кошторис витрат з реалізації у 2017 році програми організаційного та технічного забезпечення здійснення заходів щодо утримання та використання об’єктів спільної власності територіальних громад сіл і міста районі на 2016-2020 роки». Надано дозвіл     Тальнівській центральній районній лікарні на списання з балансу основних засобів.
 Депутатами розглянуто хід виконання Програми створення та функціонування Центру надання адміністративних послуг в Тальнівському районі на 2013-2018 роки. Зазначено, що в Центрі створені належні умови для забезпечення ефективного надання адміністративних послуг суб’єктам звернення, постійно поліпшується якість їх обслуговування, забезпечується відкритість та прозорість процедур надання адміністративних послуг органами влади в районі.
  Враховуючи рішення сільських рад та з метою створення безпечних умов дорожнього руху автотранспорту на автомобільних дорогах загального користування місцевого значення та забезпечення життєво важливих  інтересів населення району, сесією прийнято рішення про перелік об’єктів на ремонт автомобільних доріг загального користування місцевого значення.
 Прийнято також рішення з питань реорганізації Веселокутської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Тальнівської районної ради та дошкільного навчального закладу «Ромашка» Веселокутської сільської ради; Заліського навчально-виховного комплексу «дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І-ІІ ступенів»; про створення Тальнівського  районного  методичного  кабінету; про затвердження положень.
   У ході розгляду  депутати підтримали проекти рішень про внесення змін до Статуту комунального підприємства – редакції районної газети «Тальнівщина»; про передачу майна сектором культури райдержадміністрації; про затвердження Статуту Тальнівського районного будинку культури у новій редакції, про затвердження актів приймання-передачі майна та внесення змін до рішення районної ради від 19.01.2017      № 12-2/УІІ; про надання в оренду частини приміщення адмінбудівлі; про втрату чинності деяких рішень районної ради щодо затвердження статутів; про зняття з контролю рішень районної ради, у  яких закінчився термін дії.
  Депутати прийняли рішення про внесення змін до Плану діяльності з підготовки проектів регуляторних актів Тальнівської районної ради на 2017 рік.
  Затверджено технічні документації  з нормативної грошової оцінки  трьох земельних ділянок.
  Схвалено звернення депутатів Тальнівської районної ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо заборони запровадження ринку земель сільськогосподарського призначення на сучасному етапі та передачу права розпоряджатися землями в адмінмежах місцевих рад їх територіальним громадам. Підтримано два звернення депутатів Кам’янської районної ради до Прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б., голови  Комітету з питань  соціальної  політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Денісової Л.Л., народного депутата України Рудика С.Я про підтримку проекту Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання адміністративної відповідальності за порушення трудового законодавства» та до Верховної ради України та Кабінету Міністрів України, Черкаської обласної ради щодо ситуації, яка склалась з формуванням проекту розпорядження КМУ «Про затвердження переліку та складу в госпітальних округів Черкаської області». Активну участь в обговоренні питань порядку денного сесії брав депутат обласної ради Анатолій Скіченко.
 
  Голова районної ради Валентина Любомська проінформувала присутніх про відповіді, які надійшли на запити, подані депутатами районної ради.
  Окрім того, перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Гречка проінформував присутніх про хід реалізації Програми регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами у Тальнівському районі.
   На завершення роботи сесії  Валентина Любомська подякувала всім за плідну активну роботу при підготовці та проведенні сесії та повідомила, що 8 і 9 травня 2017 року проводитимуться заходи до Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
   Валентина Олександрівна запросила депутатів взяти участь в заходах, які відбуватимуться в селах та місті Тальному. Зокрема планується 8 травня в РБК о 17 годині провести культурно-мистецький захід, 9 травня о 8 годині 30 хвилин збір на Соборній площі біля Храму і о 8 годині 45 хвилин рух колон на Пагорб Слави, де відбудеться мітинг. Потім заходи продовжаться о 18 годині на Співочому полі.Привітала присутніх знаступаючим святом Перемоги над нацизмом. Вонапобажала всіммиру, здоров’я, щастя.
   На завершення голова районної ради повідомила, що 13травня 2017 року в смт.Маньківка відбудуться зональні змагання обласної спартакіади серед депутатів рад та посадових осіб місцевого самоврядуваннята запросила депутатів взяти активну участь у змаганнях.

                                                                  Виконавчий апарат районної ради.

Фотозвіт

Повернутись