Відбулась 14-а сесія районної ради

    03 березня 2017 року відбулася 14 сесія Тальнівської районної ради сьомого скликання, яке провела голова районної ради Валентина Любомська.                               
   Перед початком сесії Валентина Олександрівна проінформувала, що уміжсесійний період в нашій державі відзначалися державні свята, зокрема 29 січня – День пам’яті Героїв Крут. День подвигу та прикладу для майбутніх і нинішніх поколінь. День надії і любові до своєї вітчизни. 15 лютого – Стрітення Господнє та День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.В цей день в районі відбулися заходи біля пам’ятного знаку воїнам-афганцям та покладання вінків і квітів до могил наших земляків, які загинули в Афганістані.20 лютого вся країна вшановувала учасників Революції Гідності, які поклали життя за волю України, за свободу та гідне життя свого народу. Цих героїв назвали Небесною Сотнею. В районі відбулася панахида за загиблими на Майдані  співвітчизниками. Серед яких  і наш земляк Герой України – Юрій Паращук. В цей деньбулопроведено благодійну ярмарку та вечір пам’яті в районному Будинку культури.

    Вона зазначила, що нажаль, продовжують гинути наші співвітчизники в зоні проведення АТО.  2 лютого Тальнівщина попрощалась із нашим земляком, учасником бойових дій на Сході України  Оверченком Дмитром Олександровичем, жителем с. Вишнопіль,  який загинув 29 січня 2017 року поблизу Авдіївської промзони. 2 березня 2017 року на відокремленому підрозділі «Шахта «Степова» державного підприємства «Львіввугілля» сталася аварія, внаслідок якої трагічно загинули шахтарі. На вшанування пам'яті загиблих, 3 березняоголошено день жалоби в Україні.Присутні на сесії вшанували пам’ять загиблих на Майдані, в зоні АТО бійців і мирних жителів, шахтарів, всіх справжніх патріотів України, які віддали своє життя за свободу і незалежність України хвилиною мовчання.

  У роботі сесії взяли участь заступники голови районної державної адміністрації, начальники управлінь і відділів районної державної адміністрації, голови територіальних громад, представники засобів масової інформації та громадські організації.

   Голова районної ради привітала депутатів районної ради, сільських голів та старост, які відсвяткували свій день народження у міжсесійний періодта зазначила, що початок березня насичений знаменними подіями. Зокрема, 9 березня світова громадськість відзначає 203-ю річницю від дня народження геніального поета України – Тараса Григоровича Шевченка. З цієї нагоди передбачається проведення заходів у населених пунктах району. В період з 5 по 9 березня 1944 року  Тальнівщина була звільнена від фашистських загарбників. Визволення розпочалось з сіл Павлівка ІІ та Онопріївка і завершилось в селах Вишнопіль і Легедзине. З цієї нагоди також передбачається проведення заходів в селах району, а в районному Будинку культури 9 березня відбудеться тематична програма. 8 березня – Міжнародний жіночий день. Концертна програма відбудеться7 березня у РБКта запропонувала депутатам взяти участь у зазначених заходах.        Затвердивши порядок денний, депутати перейшли до розгляду питань.         Зокрема, затверджено звіт про виконання районного бюджету за 2016 рік. По даному питання інформувала начальник фінансового управління райдержадміністрації Наталія Шпичак, яка зазначила, що за 2016 рік до районного бюджету надійшло 234574,0 тис. грн. доходів, що становить104,9 % до запланованих показників.

         Доходи загального та спеціального фондів (без трансфертів) виконані в сумі 50343,0 тис. грн.  при планових показниках з урахуванням змін 37891,4 тис. грн., що становить 132,9%.

         Касове виконання районного бюджету за звітний рік  становить 101,7% - в сумі 231242,3 тис. грн., що більше в порівнянні з минулим роком на 50152,2 тис. грн., або 23,2%, виконання плану становить 99,2% до затверджених показників, по спеціальному фонді – 14650,5 тис. грн., що більше в порівнянні з минулим роком на 7663,2 тис. грн., виконання відповідно становить 159,2 %.

      У зведеному обсязі видатків загального фонду районного бюджету за 2016 рік:

-         91043,2 тис. грн. (42,1%) – видатки на утримання установ і закладів районного підпорядкування та фінансування районних програм і заходів. Дані видатки в порівнянні з відповідним періодом минулого року більші на 5266,1 тис. грн.;

-         14130,3 тис. грн. (6,5%) – міжбюджетні трансферти, що передаються між місцевими бюджетами, проти минулого року плюс 2820,8 тис. грн.;

-         111418,3 тис. грн. (51,4%) – кошти для надання пільг, субсидій та допомог пільговим категоріям населення, що надходили із державного і обласного бюджетів та районного бюджету. В порівняння з минулим роком обсяг соціальних допомог зріс на 42065,3 тис. грн. Внесено зміни до рішення районної ради від 23.12.2016 №11-3/VIІ «Про районний бюджет на 2017 рік». Зокрема, частково за рахунок міжбюджетних трансфертів із сільських та міського бюджетів, внутрішнього перерозподілу коштів покрито дефіцит районного бюджету.

         Всього надано субвенції районному бюджету 11743939,0 грн. в т.ч. за рахунок місцевого бюджету – 9534455,0 грн., сільських бюджетів 2159484 грн., з обласного бюджету – 50 тис. грн. фінансової допомоги сім’ї загиблого в АТО.

         Субвенція спрямована  на галузь освіти в сумі – 1236170,0 грн., на охорону здоров’я – 9947664,0 грн., територіальному центру – 378416,0 грн., центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді – 77082,0 грн. та на інші видатки – 54607,0 грн.  

   Внесено  зміни  до рішень районної ради  від 23.12.2016 № 11-16/VІІ «Про план заходів та кошторис витрат з реалізації у 2017 році програми організаційного і технічного забезпечення здійснення заходів щодо утримання та використання об’єктів спільної власності територіальних громад сіл і міста району на 2016-2020 роки» та  рішення районної ради від 23.12.2016 № 11-4/VІІ;  до рішення районної ради від 29.01.2016 № 3-3/VII «Про утворення президії районної ради та  затвердження  її  складу» із змінами. Надано дозвіл відділу освіти Тальнівської райдержадміністрації на продовження терміну дії договорів оренди.

   Розглянуто хід виконання рішень районної ради  від 19.01.2017 № 12-2/УІІ «Про передачу об’єктів із спільної власності територіальних громад сіл і міста Тальнівського району до комунальної власності Тальнівської міської об’єднаної територіальної громади»; рішення районної ради від 21.01.2013  № 19-5 «Про районну програму з виконання Національного плану дій щодо реалізації  Конвенції ООН про права дитини на 2013- 2017 роки» із змінами.

   Схвалено Програму національно – патріотичного виховання дітей та молоді Тальнівського району на 2017-2021 роки, яка передбачає забезпечення комплексної системної і цілеспрямованої діяльності органів державної влади, місцевого самоврядування, громадських організацій, сім’ї, освітніх закладів, інших соціальних інститутів щодо формування у молодого покоління високої патріотичної свідомості, почуття вірності, любові до Батьківщини, турботи про благо свого народу, готовності до виконання громадянського і конституційного обов’язку із захисту національних інтересів, цілісності, незалежності України, сприяння становленню її як правової, демократичної, соціальної держави. Метою Програми є визначення і забезпечення реалізації першочергових і перспективних заходів, спрямованих на розвиток сфери патріотичного виховання дітей та молоді в Тальнівському районі.

   У ході розгляду  депутати підтримали проекти рішень про передачу книжкових фондів  сільських бібліотек на баланс сільських рад; про проведення громадського обговорення з питання присвоєння імені Доманицького В. М. Колодистенському навчально-виховному комплексу «дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Тальнівської районної ради  та про зняття з контролю рішень районної ради, у  яких закінчився термін дії.

   О 12 годині депутати районної ради, відповідно до Указу Президента України «Про оголошення в Україні дня жалоби», хвилиною мовчання вшанувалипам’ять загиблих на всій території України.

  Значну увагу депутати приділили розгляду питань щодо затвердження технічних документацій  з грошової оцінки земельних ділянок. По яких були прийняті відповідні рішення.

   Сесією прийнято рішення про дострокове припинення повноважень депутата районної ради Сесь Н.В., в зв’язку із поданою заявою та схваленодва звернення депутатів Тальнівської районної ради до Кабінету Міністрів України щодо тарифів на електроенергію, яка використовується для вуличного освітлення та до Президента України, Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України про недопущення скасування мораторію на продаж сільськогосподарської землі.

    Голова районної ради Валентина Любомська проінформувала присутніх про відповіді, які надійшли на запити, подані депутатами районної ради та про утворення тимчасової комісії по обстеженню об’єктів районної комунальної власності

    Окрім того, голова комісії з припинення управління, заступник начальника УПФУ в Тальнівському районі Наталія Толдонова ознайомила присутніх із подальшою діяльністю управління Пенсійного фонду України в Тальнівському районі в зв’язку з реорганізацією. Керуючий справами виконавчого апарату районної ради Віталій Карпук проінформував про дотримання депутатами районної ради вимог Закону України «Про запобігання корупції» в частині подання декларацій та про проведення звітів депутатів районної ради   перед виборцями, об’єднаннями громадян.

  На завершення роботи сесії  Валентина Любомська подякувала всім за плідну активну роботу при підготовці та проведенні сесії та привітала із наступаючим Міжнародним жіночим днем!

    З усіх питань порядку денного прийнято відповідні рішення. 

                                                                  Виконавчий апарат районної ради.

Повернутись