Відбулась 13-а сесія районної ради сьомого скликання

    27 січня 2017 року відбулась чергова сесія районної ради. Перед її початком голова районної ради Валентина Любомська зазначила, що 24 січня 2017 року минуло два роки з того дня, коли не стало нашого земляка, учасника бойових дій на Сході України, уродженця м. Тальне – Олександра Шевцова. За спокій і мир в Україні він заплатив найдорожчу ціну – своє життя в ім’я Батьківщини.

   Щороку, 27 січня, ми разом з усією світовою спільнотою вшановуємо пам'ять жертв Голокосту – мільйонів жінок, чоловіків і дітей, котрі загинули від рук нацистів у роки другої світової війни. Масштаби цієї страшної трагедії шокують: на українських землях жертвами Голокосту стали сотні тисяч представників єврейського народу та інших національностей.  Аби вшанувати та зберегти пам’ять про цю страшну трагедію, про всіх невинно розстріляних, страчених у газових камерах, виснажених голодом і примусовою працею, Генеральна асамблея ООН прийняла 1 листопада 2005 року Резолюцію, в якій йдеться: «Голокост, що призвів до винищування однієї третини євреїв і незліченних жертв з числа представників інших меншин, буде завжди служити всім народам застереженням про небезпеки, що таять у собі ненависть, фанатизм, расизм і упередженість». Саме цей документ оголосив 27 січня Міжнародним днем пам'яті жертв Голокосту.

    Пам'ять про невинно убієнних за національними, етнічними, релігійними, культурними ознаками має бути попередженням для людства про небезпеку, що таять в собі тоталітарні ідеології, зверхність, ненависть, ксенофобія та расизм.

29 січня – День пам’яті героїв Крут.

   Запропонувала схилити голову у скорботі за навіки полеглими у безіменних могилах і печах крематоріїв, загинувшими в наші дні громадянами України, справжніми патріотами, захисниками, які боронять нас від  кремлівської агресії та  бандформувань. 

   Присутні вшанували пам’ять загиблих  хвилиною мовчання.

  В.Любомська закликала робити все можливе, щоб найбільші суспільні цінності – свобода, гуманізм, мир та злагода – завжди панували на нашій землі.

   Також, на знак вшанування пам’яті жертв Голокосту у роки другої світової війни, було покладено вінки до могил біля села Білашки, де захоронені  євреї та люди інших національностей, які були масово знищені в 1941 році фашистами. Зробити це від зібрання було делеговано голову райдержадміністрації Клименка Василя Петровича,депутата районної ради Скіченка Миколу Дмитровича, Білашківського сільського голову Чмигу Любов Степанівну та представника єврейської громади району Яворську Оксану Федорівну.

  Голова районної ради проінформувала присутніх про внесення змін до депутатської фракції Тальнівської районної організації в Черкаській області Партії "Блок Петра Порошенка «Солідарність». Зокрема, що Мовчана Володимира Петровича виключено зі складу фракції в звязку з припиненням повноважень депутата ради і увільнено від обов’язків голови фракції, а головою фракції обрано депутата Новицького Ігоря Валерійовича та включено  її склад депутата Карпенко Олену Анатоліївну та побажала їм плідної роботи.

   Нею було вручено подяки від військових частин, за надану їм допомогу, депутатам ради Тульчинському С.Б., Гудзенку С.А., громадам сіл Веселий Кут, Лащова, Почесні Грамоти райдержадміністрації і районної ради депутатам Тульчинському С.Б., Глухенькому В.С., Пасєці О.Д., Вишнопільській сільській громаді.

  Після затвердження порядку денного сесії та регламенту депутати приступили до розгляду питань.

  Було заслухано звіт голови районної ради Валентини Любомської про діяльністьз грудня 2015 року по грудень 2016 року. При обговоренні звіту депутати районної ради, сільські голови відзначали, що дійсно голова районної ради В.О.Любомська будувала свою роботу на принципах законності, колегіальності, публічності, прозорості та відкритості. Роботу районної ради характеризували як конструктивну та послідовну, що сприяло прийняттю виважених рішень. Налагоджено взаєморозуміння та ділову співпрацю між органами виконавчої влади та місцевого самоврядування. Зокрема, з райдержадміністрацією, народними депутатами Бобовим Г.Б., Ничипоренком В.М., Яценком А.В., депутатами обласної ради – Копійченко В.П., Підгорним А.В., Скіченком А.П. та Юрченком О.В. Зазначалось, що значна увага у звітному періоді приділялась вирішенню питань соціального захисту населення, залученню інвестицій. За наслідками розгляду звіт взято до відома та запропоновано продовжити систематичне висвітлення діяльності районної ради і депутатів на офіційному сайті ради  та  в  засобах масової інформації району.

   Також депутатами прийнято рішення про внесення змін в районний бюджет на 2016 рік. Затверджено районні програми з охорони і підвищення родючості ґрунтів Тальнівського району «Родючість 2016-2020» та по забезпеченню житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа, на 2017-2020 роки; технічні документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок в адмінмежах Лісівської сільської ради.

  З питань затвердження технічних документацій з нормативної грошової оцінки земельних ділянок для ведення фермерського господарства, гр.Безушку Д.Ю., яка розташована в адмінмежах Глибочківської сільської ради та яка знаходиться в користуванні на умовах оренди у ТОВ «Агрофірма «Легедзене», для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, в адмінмежах Легедзинської сільської ради рішення не прийняті.

   Депутатами схвалено звернення до Держпродспоживслужби України про збереження Тальнівської районної державної лабораторії ветеринарної медицини.

   Також голова районної ради В.Любомська проінформувала про реагування на запити, зауваження депутатів районної ради. Керуючий справами виконавчого апарату районної ради В.П.Карпук звернув увагу депутатів на дотримання ними вимог Заону України «Про запобігання корупції». Зокрема, наголосив, що з 01 січня 2017 року відповідно до норм Закону України «Про запобігання корупції» розширено коло осіб, які зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (е-декларацію), за минулий рік шляхом заповнення її на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) за формою, що визначається цим агентством. Таку декларацію зобов’язані подати і депутати місцевих рад усіх рівнів. Звернуто увагу, що заповнення е-декларації відбувається за допомогою електронного цифрового підпису (ЕЦП).

   З метою своєчасного заповнення е-декларацій на сайті НАЗК та подання її у належний Законом строк порадив завчасно отримати електронний цифровий підпис, зокрема, у акредитованих центрах сертифікації ключів (АЦСК ІДД).

  Коваль Л.В., Калініченко В.Г. та Качур А.І. проінформували депутатів про проведену роботу з виконання рішення, прийнятого на попередній сесії «Про передачу об’єктів із спільної власності територіальних громад сіл і міста Тальнівського району до комунальної власності Тальнівської міської об’єднаної територіальної громади». Взято до уваги, що керівництвом районної лікарні рішення виконано, відділами освіти та культури проводиться робота по забезпеченню завершення передачі майна.

  З інформацією щодо статті в газеті «Тальнівщина» «Переваги проведення земельних торгів» за підписом відділу Деожгеокадастру у Тальнівському районі виступив депутат районної ради, голова постійної комісії з питань комунальної власності, промисловості та регуляторної політики А.К.Ковальов. Він закликав провести відповідну роботу по недопущенню продажу землі в державі.

   На завершення голова ради В.Любомська подякувала  всім за плідну роботу. 

Повернутись