Вечір-портрет Лозовської З.В.

  Вечір-портрет Лозовської Зінаїди Владиславівни вчительки, почесного громадянина міста Тальне, відмінника освіти, ветерана педагогічної праці з нагоди 99-ї річниці від дня народження відбувся 26 листопада 2018 року в Тальнівському музеї історії.

  В заході взяли участь голова районної ради Валентина Любомська, начальник відділу освіти райдержадміністрації, депутат районної ради Лариса Коваль, голова районної організації профспілки працівників освіти і науки України Людмила Нестругіна, працівники музею та колишні учні Зінаїди Владиславівни серед яких – колишній голова райдержадміністрації Леонід Єгоров, колишній начальник відділу культури, заслужений працівник культури Олег Сошинський, колишній бухгалтер міської ради Валентина Мороз та інші.

  Людмила Нестругіна розповіла про нелегкий шлях до знань вчительки математики - Лозовської Зінаїди Владиславівни.  Народилася майбутній педагог у с. Немиринці Хмельницької області у родині поляків. У 1934 році сім’я Лозовських разом з іншим  сім’ями підпала під переселення з Хмельниччини на хутір Кагарлик Новоархангельського району Кіровоградської області, де й закінчила 7 класів у Новоархангельську (за 7 кілометрів від хутора). З часом родина переїхала в Тальне.

  Восени 1936 року Зінаїда Владиславівна  пройшла за конкурсом на 4 курс вечірнього робітфаку Уманського учительського інституту і закінчила його. Працювала в Тальному, у Казахстані, потім знову в Тальному та селах Глибочку і Колодистому.

  Зінаїда Владиславівна  каже: «Правду кажучи, я не нажила великих статків, не відкрила рахунків у банках, однак впродовж усього життя я заробляла собі на хліб цією професією, отримуючи ще й величезне моральне задоволення від того, чим займалося. І робота моя не вимагала ні автомобіля для її перевезення, ні великої кількості людей для її реалізації. Вона завжди була зі мною! І займатися нею я могла де завгодно: чи варячи борщ, чи сапаючи огород, з інструментів – олівець та аркуш паперу, а далі – ти сам собі голова. І ні з чим незрівнянне почуття гордості та успіху, коли раптом зв’язок задачі. Яка мучила тебе більше, ніж півроку, з’являється у твоїй голові!»

 Зінаїда Лозовська вишила багато рушників. Вона їх щедро дарує.  Один із них прикрашає «Шевченкову світлицю», яка розміщується в Тальнівській школі №1. Є її рушники у Черкасах, Києві, Естонії, Канаді, Німеччині, Америці, Росії, Іспанії.

  З вітальним словом звернулася до Зінаїди Владиславівни голова районної ради Валентина Любомська, яка зазначила, що колишні учні, які присутні на заході є великим прикладом поваги учнів до вчителя та взаємної поваги учителя до учнів. Хочеться, щоб і в сучасній школі  була така повага. Валентина Олександрівна привітала Зінаїду Владиславівну  побажала  міцного здоров’я,  довголіття та вручила квіти. 

  На вечорі прозвучали художні номери у виконанні народного аматорського тріо «Дожниця» та бандуристки Ангеліни Щербини Тальнівського районного будинку культури.   

                                                              Виконавчий апарат районної ради.

Фотозвіт

Повернутись