Участь у загальних зборах асоціації органів місцевого самоврядування

         24 травня 2017 року голова районної ради Валентина Любомська спільно із керуючим справами виконавчого апарату Віталієм Карпуком взяли участь у загальних зборах Черкаського регіонального відділення Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Українська асоціація районних та обласних рад», які проводив голова обласної ради Олександр Вельбівець. На зборах велась гостра дискусія щодо проектів Закону України «Про порядок утворення, ліквідації районів, встановлення і зміни їх меж» та розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження переліку та складу госпітальних округів Черкаської області». В обговоренні даних проектів активну участь взяла і Валентина Любомська. Вона зазначила, що законопроект потребує суттєвого доопрацювання та має пройти широке всенародне обговорення. При цьому одночасно мають пройти обговорення і нові проекти законів «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про місцеві державні адміністрації». В них необхідно відобразити структуру управління територіями, децентралізацію влади, чітке розмежування повноважень рад та адміністрацій з недопущенням дублювання, врахувати модель адміністративно-територіального устрою.

         При обговоренні проекту розпорядження Кабінету Міністрів України про перелік та склад госпітальних округів Валентина Любомська та інші учасники зборів відмічали, що  необхідно забезпечити своєчасність доступу до послуг медичної допомоги належної якості. Запропонували начальнику управління охорони здоров’я  облдержадміністрації  Михайлу Лобасу надати всебічну інформацію у засоби масової інформації про те, в якому форматі мають залишитись лікувальні заклади в районах при утворенні госпітальних округів, роз’яснити переваги медичної реформи. Все має робитись відкрито, гласно і люди мають чітко знати, що їх чекає по завершенню реформування галузі медицини. Необхідно в обов’язковому порядку чітко визначити етапи та цілі даної реформи, джерела фінансування.

         Крім цього, учасники зборів розглянули питання співфінансування загальнообласних програм та заходів, спрямованих на соціально-економічний розвиток районів.

                                                                  Виконавчий апарат районної ради.

Фотозвіт

Повернутись