Участь голови ради в обласній нараді

  21 березня 2018 року голова районної ради Валентина Любомська спільно з депутатами районної ради Валентиною Сараною, Оленою Карпенко, Олександром Дімітровим та Олександрою Назарук взяли участь в нараді-зустрічі голів районних рад із керівниками комунальних установ та закладів охорони здоров’я, що належать до спільної власності територіальних громад сіл, селищ та міст області і перебувають у підпорядкуванні обласної ради, щодо впровадження секторальних реформ, як невід’ємної складової процесу децентралізації, в галузі медицини, яку проводив голова обласної ради Олександр Вельбівець. У цій зустрічі також взяв участь начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Михайло Лобас.

  Про стан діяльності в сфері охорони здоров’я населення області перед учасниками цього заходу виступили головні лікарі: обласної дитячої лікарні – Микола Кондрацький, обласної лікарні – Олександр Дудник, обласного онкологічного диспансеру – Віктор Парамонов та кардіологічного центру – Світлана Журба.

  Також голови районних рад заслухали інформації заступника головного лікаря обласної стоматологічної поліклініки Олександра Новохацького, директора обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Ігоря Фесуна, генерального директора ОКП «Фармація» Валентину Ніколенко, а також ректора медичної академії Інну Губенко.
  Загалом на нараді мова йшла про стан фінансового забезпечення установ і закладів, матеріально-технічного і кадрового забезпечення, їх діяльності в умовах децентралізації та реформування медицини в Україні, спільних дій виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо вирішення як злободенних проблем, так і тих, які необхідно вирішувати в найближчій перспективі тощо.

   Після обговорення учасники наради відвідали обласну дитячу лікарню, де головний лікар показав нове сучасне і унікальне обладнання, яким оснащено заклад за рахунок коштів обласного бюджету і часткового співфінансування місцевих бюджетів, розповів про досягнення позитивних результатів у наданні допомоги дітям різних вікових категорій, в тому числі з патологіями, тощо.
  Ознайомилися також з роботою персоналу відділу новонароджених і недоношених дітей, ортопедо-травматологічного відділення, центру реабілітації дітей та відновного лікування. Особливо вразило відвідувачів відділення ЛФК, де їм було продемонстровано роботу локомату, на якому проводять розробку гомілково-ступеневих суглобів у дітей та навчають ходити тих, хто хворіє церебральним паралічем, а також неонатальний центр, де дітей практично «виривають з лап смерті».

   Потім голови районних рад відвідали онкологічний диспансер, де оглянули радіологічний центр, в якому хворі на рак лікуються методом радіаційного опромінення; центр мамології, кабінет «Здоров’я жінки».
  Учасники наради констатували, що співпраця місцевих рад у поліпшенні матеріальної бази закладів охорони здоров’я області на умовах співфінансування приносить реальні результати.

 За підсумками наради Олександр Вельбівець дав окремі доручення, відповідно до яких рекомендовано місцевим радам долучитися до придбання нового медичного обладнання за умов участі у співфінансуванні проектів, а також підготувати проект звернення депутатів обласної ради до народних депутатів України від Черкащини щодо їх сприяння у виділенні коштів на закупівлю соціально значущого для області медичного обладання для обласних медичних закладів.

Фотозвіт

Повернутись