Участь голови ради у роботі Зїзду Асоціації

   17 лютого2017 року головарайонної радиВалентина Любомська

   відбула до м. Києва, де разом із представниками центральних органів влади, народними депутатами України, іншими державними службовцями, які беруть безпосередню участь у реалізації реформи органів місцевого самоврядування,взяла участь у роботі З’їзду Української асоціації районних та обласних рад.    

  Обрано керівний склад Української асоціації районних та обласних рад. Відповідне рішення схвалено на З’їзді.

    Президент Української асоціації районних та обласних рад – Сергій Чернов, голова Харківської обласної ради.

  Віце-президенти Асоціації: Олександр Вельбівець, голова Черкаської обласної ради; Олександр Ганущин, голова Львівської обласної ради; Віктор Овчарук, голова Тернопільської обласної ради, Анатолій Олійник, голова Вінницької обласної ради; Гліб Пригунов, голова Дніпропетровської обласної ради; Ганна Старікова, голова Київської обласної ради; Анатолій Урбанський, голова Одеської обласної ради, Василь Богданцев, голова Єланецької районної ради. Голова Секретаріату Асоціації – Юрій Андрійчук.

  Віце-прем’єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко в рамках З’їзду Української асоціації районних та обласних рад поспілкувався із керівниками органів місцевого самоврядування, розповів про урядові ініціативи та напрями, яким приділятиметься особлива увага.

    За словами Геннадія Зубка,   розвиток місцевого самоврядування залежить від активності громади, місцевих лідерів, а також якості законодавчого поля.

  «9 лютого у Верховній Раді були ухвалені необхідні закони з децентралізації, які направлені на підсилення реформи місцевого самоврядування.  Прийнятий Закон «Про службу в органах місцевого самоврядування» – кардинальна, революційна річ. Він дає принципово нові засади роботи в органах місцевого самоврядування, відкриває нові перспективи.Цей Закон дасть можливість підсилити кадрову політику і залучити фахових людей до служби в органах місцевого самоврядування. Головне – розробити прозорі умови відбору людей на роботу, залучити фахівців і деполітизувати цей процес.У Законі встановлений гарантований розмір посадового окладу службовця, все інше залежить від потужностей і можливостей громади. Саме цей крок, враховуючи і фактор пенсійного забезпечення в органах місцевого самоврядування, дасть можливість залучити фахових людей», — підкреслив Геннадій Зубко.

   Віце-прем’єр-міністр зазначив, що основне та найактуальніше завдання для влад усіх рівнів – секторальна децентралізація, аби реформи у галузі освіти, медицини, правопорядку стали відчутними.

  «Адміністративні послуги, — говорив Геннадій Зубко, — потрібно наблизити до людини. Центри надання адмінпослуг, швидкість і якість їх роботи — обличчя влади». На думку віце-прем’єр-міністра, увагу слід приділити просторовому плануванню, яке дозволить ефективно залучати інвестиції.

                                                             Виконавчий апарат районної ради

Повернутись