Участь голови ради у позачерговій сесії обласної ради

  24 травня 2017 року голова районної ради Валентина Любомська взяла участь у роботі позачергової сесії обласної ради. На сесії розглядалося питання «Про звернення депутатів Черкаської обласної ради до Кабінету Міністрів України та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, щодо врегулювання ситуації на ПАТ «Черкасиобленерго», працівники якого впродовж чотирьох місяців не отримують зарплат. 

  При розгляді даного питання депутат обласної ради Володимир Копійченко, за дорученням ще двох депутатів обласної ради - Анатолія Підгорного та Анатолія Скіченка, зачитав депутатське звернення. Він зазначив, що отримав звернення від Тальнівської районної ради, а також копію звернення Тальнівської районної ради до народних депутатів України стосовно невиплати заробітної плати працівникам Тальнівського РЕМу ПАТ «Черкасиобленерго».

  В зверненнях констатується, що на сьогоднішній день існує  невиплата вже впродовж чотирьох місяців заробітної плати. Дана ситуація вже сьогодні більше 114 родин працівників Тальнівського РЕМу поставила за межу бідності, голоду і веде до зубожіння та масового соціального невдоволення. Це змусило трудовий колектив РЕМу 23 травня 2017 року провести в  м. Тальне мітинг-акцію протесту страйкового комітету. Оскільки дана ситуація спостерігається по усій області. Володимир Копійченко вніс пропозицію, враховуючи, що Тальнівська районна рада вже запросила народних депутатів України, обраних по виборчих округах, віднесених до Тальнівського району на зустріч з виборцями району, запросити народних депутатів України, обраних по виборчих округах Черкаської області на аналогічну зустріч, вказавши народним обранцям про час і місце її проведення.

  За наслідками обговорення обласна рада схвалила звернення депутатів Черкаської обласної ради наступного змісту:

Схвалено на 14 (позачерговій) сесії
Черкаської обласної ради
сьомого скликання
24 травня 2017 року

 

Звернення
депутатів Черкаської обласної ради
до Кабінету Міністрів України та Національної комісії,
що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг,  щодо  врегулювання ситуації на ПАТ “Черкасиобленерго”

   Депутати Черкаської обласної ради вкрай стурбовані ситуацією, яка склалася на ПАТ “Черкасиобленерго” у зв’язку із заборгованістю  із заробітної платі працівникам товариства.

 На сьогоднішній день в області існують ризики дестабілізації енергопостачання всіх категорій споживачів через критичну ситуацію,
що склалася на енергопостачальному підприємстві.

  За наявною інформацією заборгованість із виплати заробітної плати працівникам товариства становить 99,7 млн. грн.

  З 01.04.2017 ПАТ “Черкасиобленерго” працює в умовах, обтяжених страйком колективу (здійснюється блокування автошляхів державного та місцевого значення, пікетування адміністративних будівель) та тривалою дією спеціальних заходів регуляторного впливу Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Ситуація ускладнюється невизначеністю з призначенням керівника підприємства, що призвело до колапсу в його діяльності.

    Товариством не виконуються в повному обсязі капітальні ремонти та технічне обслуговування об’єктів розподільчих електричних мереж, які знаходяться в експлуатації, виконання інвестиційної програми з будівництва, модернізації та реконструкції електричних мереж і обладнання за 2017 рік становить лише 0,51 відсотка.

   ПАТ “Черкасиобленерго” не зареєстровані податкові накладні  за березень місяць на суму 53,6 млн. грн., за квітень – 38 млн. грн. Крім того, передбачено нарахування штрафних санкцій за березень – 16,1 млн. грн.,               за квітень – 7,6 млн. грн. 

 Такий стан справ становить загрозу надійності електропостачання споживачів електричної енергії регіону, підвищує ризики щодо виникнення аварійних відключень електричних мереж, аварій та відмов, створює небезпеку для персоналу товариства та населення.

 З метою запобігання виникненню надзвичайних ситуацій обласною державною адміністрацією проведено два засідання регіональної комісії
з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на яких розглядались порушені питання та визначено заходи щодо їх врегулювання.

  Крім того, відповідно до рекомендацій Держенергонагляду України та НКРЕКП щодо перегляду переліку споживачів та їх обладнання, для якого має бути встановлена екологічна броня електропостачання по Черкаській області, куди входить і ПАТ “Азот”, розпорядженням Черкаської обласної державної адміністрації від 16.05.2017 № 258 утворена комісія стосовно його перегляду. За результатами роботи комісії переглянуто Акт аварійної, технологічної, екологічної броні електропостачання в бік зменшення.

  Проте ситуація навколо енергопостачального підприємства залишається не вирішеною та існує цілком реальна загроза виникнення надзвичайного стану на території області через припинення електропостачання об’єктів життєзабезпечення та підвищеної небезпеки, підприємств, установ
і організацій.

  На засіданні НКРЕКП 30.03.2017 року комісією ставилась вимога щодо зменшення екологічної броні електропостачання по ПАТ “Азот”, як умови перегляду алгоритму надходження коштів на рахунок енергопостачальника, для надання можливості виплати заробітної плати працівникам та зменшення соціальної напруги. На сьогодні вищезазначена вимога виконана.

  Тому звертаємось із проханням вирішити питання перегляду алгоритму надходження коштів на рахунок енергопостачальника, що дасть можливість почати виплачувати заробітну плату працівникам товариства.

                                                        Виконавчий апарат районної ради.

Фотозвіт

Повернутись