У Легедзиному вшанували пам’ять прикордонників

  3 серпня 2019 року в с. Легедзиному біля пам’ятника загиблим прикордонникам відбулися заходи з нагоди 78-ї річниці з дня останнього бою прикордонників.

 Наприкінці липня далекого 1941 року прикордонники, відступаючи під натиском ворога на схід України, опинилисяу селі Легедзине. Тут вони прикривали відступ військ. Окупанти наступали швидко. І вже 8 серпня мали бути в Києві. Але прикордонники не дали здійснитись їхнім планам.

 На жаль, бій в районі села Легедзине у серпні  1941 року для 500 прикордонників 93-го батальйону Окремої Коломийської прикордонної комендатури та 150 службових собакіз окружної школи собаківництва став останнім назавжди. Але смерть прикордонників та їхніх собак не була даремною. Вона дала змогу вивести війська, які вони так героїчно прикривали,  й зупинила наступ ворога на Ставище  і далі — на Київ.

  На святе місце, щоб вшанувати світлу пам'ять героїв усіх поколінь, які загинули захищаючи нашу Батьківщину, приїхали делегації з багатьох областей України та районів Черкащини. Присутні поклали вінки та квіти до пам’ятника «Героям-прикордонникам і службовим собакам» та Героям АТО.

  Бойовий подвиг бійців у далекому 1941 році і нинішній героїзм українських воїнів – ніколи не будуть забутими і марними, а бойове братство і патріотизм  житимуть вічно.

  Вічна пам’ять Героям! Вічна їм слава!

                                                               Виконавчий апарат районної ради.

Фотозвіт

Повернутись