Творчий звіт Заліського СБК

  17 березня 2019 року в районному будинку культури в рамках проведення творчих звітів сільських клубних закладів Тальнівського району відбувся творчий звіт Заліського сільського клубу. 

Ми заліщани – велика родина

Мова і пісня у нас солов’їна!

Квітне в дібровах червона калина,

Рідна земля для нас всіх – Україна!

 Концертна програма Заліського сільського клубу розпочалася піснею «Свято барвисте» у виконанні Оксани Костенко.

  Далі до слова запросили сільського голову Сергія Панченка, який розповів, що Заліське – давнє село з глибокою історією, яке розкинулось по обидва боки невеличкої річки Макшиболото. Перша письмова згадка про Заліське датована ще 1760 роком, хоча землі села були заселені ще з прадавніх часів, про що свідчать численні археологічні знахідки, в тому числі скіфські кургани, яких налічується аж 54.

 Раніше село було густо заселене, зокрема на початку 30-х років минулого століття вже налічувалось 3230 осіб. В роки голодомору, за неповних два роки вимерла третина села – 1100 жителів (найбільше в Тальнівському районі). Далі Друга світова війна, з терен якої до рідних домівок не повернулося 240 односельчан. Не оминула стороною жителів Заліського й та чужа Афганська війна. Житель села воїн-інтернаціоналіст Віталій Чорний загинув при виконанні бойового завдання в далекому Афганістані.

  Сільський голова зазначив, що як і раніше в селі розвивається художня самодіяльність і запросив переглянути концертну програму. А від громади села Заліське пригостив присутніх запашним короваєм.

Прийміть, шановні гості, із рук щирих

Цю пухку паляницю із добірної пшениці –

Цей квітучий коровай!

Хай сонце сходить над Україною, і над рідним краєм –

Таким запашним короваєм!

  Звітний концерт Заліського клубу був представлений запальним жіночим ансамблем «Мальви», сімейним дуетом Альони та Василя Сапіг,  молодіжним тріо «Орхідея», хореографічною композицією «Піратки», які радували глядачів веселими, жартівливими номерами.

  Відрадно відмітити, що активну участь у концерті взяв особисто сільський голова Сергій Панченко, зокрема у гумористичній композиції «На базарі».

  Після концерту голова Тальнівської райдержадміністрації Валентина Любомська подякувала самодіяльним артистам та вручила подяку Тальнівської районної ради та Тальнівської районної державної адміністрації  Заліському сільському голові Панченку Сергію Миколайовичу, депутатам сільської ради, працівникам закладів культури та учасникам художньої самодіяльності с. Заліське за турботу і розвиток культури громади та участь у творчих звітах сільських клубних закладів Тальнівського району за 2018 рік. В якій зазначається: «Ви своєю творчою працею та силою духу даруєте людям задоволення, щастя і радість, а разом з тим засвідчуєте свою любов і повагу до Черкащини, звеличуєте рідну Тальнівщину та всю Україну! Бажаємо Вам чудового настрою, невичерпної енергії, нових звершень і досягнень, здійснення всіх планів і задумів! Добра, Любові, Краси і Миру! Нехай ніколи не згасає творчий вогник у Ваших серцях!»

                                                            Виконавчий апарат районної ради.

Повернутись