Творчий звіт Кривоколінського СБК

  В районному будинку культури 17 березня 2019 року в рамках проведення творчих звітів сільських клубних закладів Тальнівського району відбувся творчий звіт Кривоколінського сільського будинку культури. 

         В долині понад річкою в’юнкою

         Красивими кутками пролягло

         Засноване козацькою добою

         Моє чарівне, лагідне село.

         Криві Коліна…

 Такими словами із поезії Івана Нерубайського розпочала свій виступ секретар Кривоколінської сільської ради Півторак Алла Василівна. Вона продовжила: «Згадка про рідне село завжди бентежить душу – теплим спогадом про безтурботне дитинство, батька-неньку, отчу хату з калиною біля криниці і мальвами на причілку, ароматом свіжоспеченого хліба і теплого молока, квітучого бузку, любистку, легеньким стукотом яблуневої гілки у шибку на світанку… Про те, що наше село Криві Коліна найкрасивіше в світі, свідчать його мальовничі краєвиди: яри і кручі, зелені садки, вервечки чепурних хат зі стьожками городів, які збігають прямісінько до Тікича. Саме річка дала поселенню таку назву. Петляючи, вона утворює згини, коліна, від того й назвали село.

 Унікальне село не тільки назвою, а й історією. Життя на нашій території вирувало ще п’ять тисяч років тому. На півострові, утвореному Гірським Тікичем, де зараз знаходиться сільський куток Левада, проживали трипільці-орії. Тут колосилися житами і пшеницями їхні поля, випасалися отари кіз і овець, а двоповерхові глиняні житла прикрашали розмальовані горщики, глечики, миски, фігурки людей і тварин. 1762 року у Кривих Колінах було зведено дерев’яну церкву, яка формою нагадувала корабель. Стояла вона на території, де зараз знаходиться наш Кривоколінський навчально-виховний комплекс із Центром культури та дозвілля.

 Визначні місця села – це і столітні кринички: Спиридонова та Рашина. Остання є цілющою.

  Окрасою і святими місцями Кривих Колін єхрам Воскресіння Христового.

  У знак пам’яті про односельців, замордованих голодом у 1932 – 1933 роках, на місцевому цвинтарі встановлено скульптуру ангела-охоронця та гранітну стелу з висіченими іменами невинно убієнних.Пам’ятний знак жертвам всенародної трагедії з’явився 2007 року. Ініціатор і меценат проекту – житель Кривих Колін Володимир Петрович Мовчан.

 Перлиною села є пам’ятник Т. Г. Шевченку – нашому землякові, видатному поету і борцеві, славному синові України. Погожі березневі дні збирають моїх односельців на майданчику у формі бандури, щоб віддати данину шани Великому Кобзарю.

 Сьогодні Криві Коліна – це сучасне українське село, в якому функціонує Кривоколінський НВК І-ІІІ ст., медична амбулаторія, сільський будинок культури, який обладнаний сучасною апаратурою, сільська бібліотека, новітній енергоекономний завод «Мовер Міл» з переробки зернових культур.

  Наш край вражає не лише мальовничістю природи та славним минулим, а й захоплюють і самі люди – щедрі, працьовиті, гостинні. Кривоколінці – господарі від природи.  Споконвіків люди народжували дітей, вирощували хліб, боронили землю від ворогів і в роки Великої Вітчизняноївійни, і в Афганістані, і в Чорнобилі, і зараз в тяжкі грізні часи наші односельчани захищаютькраїну на сході.»

 Алла Василівна зазначила: «Не хлібом єдиним живе людина, душа її потребує тепла, кохання, романтики, а іноді хоче і посумувати. Ці всі емоції черпають люди із народного мелосу та української пісні.

 У нашій громаді здавна підтримувалася і розвивалася художня самодіяльність. І на даний час при сільському будинку культури  діє народний аматорський колектив «Яблуневий цвіт», який 9 березня святкував свій 20-річний ювілей.Об’єднує  співочий колектив керівник Віктор Григорович Баранов та директор  сільського будинкукультури Довжук Василь Володимирович. Вони є активними учасниками всіх сільських масових заходів.

  Працюємо спільними зусиллями, щоб село жило, щоб культура процвітала. Від громади села хочу подякувати сільським працівникам культури, самодіяльним артистам, небайдужим спонсорам за відродження культурних традицій на селі, за те, що діляться багатством своєї душі через українську пісню. Дай вам Боже сили, здоров’я, натхнення та творчих успіхів. Нехай процвітає наша Тальнівщина! Слава Україні!»

 Під час концерту методист районного будинку культури Ірина Фурса  вручила керівнику колективу «Яблуневий цвіт» Віктору Баранову вітальну листівку та квіти з нагоди 20-річчя заснування колективу.

  А зі сцени линули пісні у виконанні «Яблуневого цвіту»: «Моя ти земле калинова», «Ой ти ніченько», «Криниченька»,  «Як пішла я до куми», «Рідна серцю Україна», «Стукалка-грюкалка» та ін..

 Глядачі отримали позитивні враження та гарний настрій від пісні «Українки, мої ви українки» у виконанні  чоловічої групи хору. Учні місцевої школи подарували  присутнім танець «Колір сонця», а дорослі артисти  - гумористичну міні-виставу «Язиката Хвеська» та величаву веснянку «Вербовая дощечка»

 Після концерту голова Тальнівської райдержадміністрації Валентина Любомська подякувала самодіяльним артистам та вручила вітальну адресу народному аматорському колективу «Яблуневий цвіт» Кривоколінського сільського будинку культури в якій зазначається: «Тальнівська районна рада та районна державна адміністрація вітають учасників народного аматорського хору «Яблуневий цвіт» з нагоди 20-річчя утворення! Висловлюємо щиру вдячність за плідну творчу працю, високий професіоналізм, ініціативність, збереження традицій українського народу,  активну участь у творчому житті району!

 Ваш колектив зігріває глядачів своїм мистецтвом, даруючи усім щастя та насолоду від неповторної краси української пісні, самобутньої обрядовості, колоритних народних звичаїв! Нехай і надалі звучить злагоджений спів гурту, народженого у щедрому хліборобському краї на многії, многії літа! Щиро зичимо Вам оптимізму, міцного здоров’я, родинних і сімейних гараздів! Слава українській пісні! Слава людям, що її співають!»

 Також Валентина Олександрівна вручила подяку Тальнівської районної ради та Тальнівської районної державної адміністрації секретарю Кривоколінської сільської ради Півторак Аллі Василівні, депутатам сільської ради, працівникам закладів культури та учасникам художньої самодіяльності с. Криві Коліна за турботу і розвиток культури громади та участь у творчих звітах сільських клубних закладів Тальнівського району за 2018 рік.

                                                        Виконавчий апарат районної ради.

Повернутись