Творчий звіт Корсунського СБК

 24 березня 2019 року в Тальнівському районному будинку культури демонстрували свій творчий звіт художні колективи та окремі виконавці Корсунського  сільського будинку культури.

 Перед початком звітного концерту до присутніх звернулася сільський голова Ірина Хижняк: «Дороге і любе серцю село, де ти народився, виріс, прожив свої найкращі роки. Наші села Корсунка та Довгеньке мають свою неповторну історію, яка маленьким струмочком, беручи початок з глибини віків, плавно і впевнено тече аж до сьогоднішнього часу.  І вливається у славну історію нашої великої України окремими струмочками. В історії наших сіл віддзеркалюється історія всієї Батьківщини, всього українського народу.

 Села Корсунка і Довгеньке виникли у 18 столітті. Назва пішла від того, що першим, хто поселився був козак Корсун та його послідовники. Із пізніших архівних документів відомо, що вищезазначені села належали поміщику Журавському. На території сіл виявлено залишки поселень трипільської культури. У 1919 році в с. Корсунка було організовано комітет незалежних селян. У 1929 році було створено 2 колгоспи, які у 1959 році об’єдналися в один. Під час Другої світової війни 276 жителів воювали на фронтах, з них 157 – загинуло, 119 – відзначено урядовими нагородами. У післявоєнний час  шестеро односельчан за високі досягнення у праці були нагороджені орденами.

 Зараз на території сіл діють: загальноосвітня школа, дошкільна установа «Малятко», сільський будинок культури та бібліотека, ФАП. Функціонують магазини змішаного типу та зала для проведення заходів. Працюють сільськогосподарські підприємства ТОВ «Корсунське», фермерське господарство «Графське».

  Такі села, як Корсунка та Довгеньке – це лише невеличкі піщинки у морі сіл і міст України. Але разом вони одне ціле, одна велика історія, одна велика родина ім’я якої Україна.

  Мене і моїх односельчан ніколи не полишає любов до батьківського порогу, до рідного краю. В наших селах працюють всі установи, а самі села охайні, з чистими вулицями, а головне з хорошими, волелюбними, працьовитими, умілими людьми. Тільки разом ми велика сила. У них я черпаю наснагу, вони і досі напинають вітрила моїх найзаповітніших мрій. Щоб надійно тримати в руках власну долю, досягти успіху і здобути людську шану, нам залишається зовсім мало – завжди і всюди, до останнього подиху, старанно добру навчатись і самовіддано трудитись».

 Ірина Дмитрівна запросила глядачів переглянути звітний концерт Корсунського СБК та пригоститися запашним короваєм.

 Під час перегляду концерту глядачі отримали гарний настрій та позитивні враження і дружніми оплесками зустрічали кожний художній номер. Ведучі концерту – директор СБК Галина Сидоренко та зав. бібліотекою Оксана Зуй в поетичні формі розповіли про красу рідного села та любов до отчого краю.

  Радував глядачів Василь Мальцев - місцевий самородок. Василь Дмитрович виконав кілька мелодій, авторську пісню «Моє село», а також читав власний гумор із особистого життя. Прозвучали пісні «Дорога додому», «Червона калина», «Заспіваймо пісню», «Чужина», «Рідна Україна» та ін..    

  Учні місцевої школи продемонстрували гумористичну сценку на сучасний лад «Стецькові женихання» та танок.

Багато місць красивих є на світі,

Що милі серцю кожному із нас.

А я люблю квіткове розмаїття –

Моє село найкраще із прикрас!

   На завершення концерту заступник голови райдержадміністрації Тетяна Півторак вручила подяку Тальнівської районної ради та Тальнівської районної державної адміністрації  Корсунському сільському голові Хижняк Ірині Дмитрівні, депутатам сільської ради, працівникам закладів культури та учасникам художньої самодіяльності за турботу і розвиток культури громади та участь у творчих звітах сільських клубних закладів Тальнівського району за 2018 рік. В якій зазначається: «Ви своєю творчою працею та силою духу даруєте людям задоволення, щастя і радість, а разом з тим засвідчуєте свою любов і повагу до Черкащини, звеличуєте рідну Тальнівщину та всю Україну! Бажаємо Вам чудового настрою, невичерпної енергії, нових звершень і досягнень, здійснення всіх планів і задумів! Добра, Любові, Краси і Миру! Нехай ніколи не згасає творчий вогник у Ваших серцях!»

                                                        Виконавчий апарат районної ради.

Повернутись