Творчий звіт художніх колективів с. Білашки

  Вже стало доброю традицією щорічно на початку року проводити творчі звіти  сільських клубних закладів нашого району. 2 лютого 2018 року в Тальнівському районному будинку культури першими демонстрували свій творчий звіт художні колективи та окремі виконавці Білашківського сільського будинку культури.

  Приємно відзначити, що Білашківська громада ніколи не стоїть осторонь подій, які відбуваються в нашому районі та активно бере участь у всіх заходах.

Білашки рідні, ну як вас не любити,
Сади, хати і пам’ятні місця
З любов’ю можна лишень тут прожити ,
Бо це дідів моїх свята земля.

  Такими словами розпочала своє привітання до глядачів Білашківський сільський голова Любов Степанівна Чмига. Вона коротко розповіла про село, яке засноване у 1649 році, а назва «Білашки» в перекладі з старослов’янської мови означає «сухе місце серед боліт». Існує також декілька легенд про походження села від прізвища козака Білаша, який заснував поселення, інша  - через великі поклади в місцевості білої глини.

  Село розбудовувалося, процвітало і стало найбільшим із сіл Уманського повіту. Прокотилися селом і голодомор, і війна, які принесли багато втрат майже в кожну родину, проте люди вижили, витерпіли, маючи сильний дух і прагнення до волі. Був потім розвиток села – заснована школа, пологовий будинок, ФАП, бібліотека, дитячі ясла, магазини, філія зв’язку і будинок культури.

  Любов Степанівна говорить: «Наші прадіди доклали стільки зусиль, щоб наше село процвітало, що нам гріх це все занапастити».

  На даний час всі заклади успішно функціонують, а головне - є ким пишатися – це люди, гордість села та рідна земля - поля і золоті ниви.

  Білашківський сільський будинок культури (СБК) – один із кращих в районі. За останні роки приміщення будинку культури змінилося: замінено всі вікна, двері, оновлено центральний вхід, проведено електричне опалення, підведена вода, каналізація. В приміщенні СБК знаходиться сільська рада, бібліотека, спортивний зал, відділення зв’язку.

  Сільський голова подякувала директору сільського будинку культури Гудзенку Василю Васильовичу, художньому керівнику Гудзенко Вікторії Дмитрівні, завідуючій бібліотекою Федас Лесі Петрівні за те, що  продовжують традиції роботи із молоддю та запевнила, що творчий звіт забезпечить усім присутнім хороший настрій.

  При будинку культури створено молодіжний вокальний ансамбль до складу якого увійшли Вікторія Гудзенко, Людмила Швайдак, Альона Левицька, Вікторія Сатанівська, Світлана Собченко. Шановане і старше покоління - вже понад 35 років є активними учасниками у всіх концертних програмах – Марія Нинич, Катерина Галан, Валентина Шестакова.

  Любов Степанівна відмітила, що сьогодні присутніх порадують своїми виступами найкраща читачка сільської бібліотеки, декламатор поетичних творів та прози Наталія Побережник, яка активно приймає участь у сільських та районних масових заходах, а танцювальні композиції виконають Оксана Зінченко, Богдан Олійник і наймолодша учасниця концерту - призерка України з фітнес-танцю Яна Луценко.

 На завершення сільський голова подякувала депутату обласної ради Скіченку Анатолію Петровичу та депутату районної ради Лаціні Павлу Олександровичу за їх активну громадську діяльність та значний внесок у розвиток культури в  с.Білашки.

  Творчий звіт розпочався піснею «Мої Білашки» в авторському виконанні Вікторії Гудзенко. Відрадно відзначити, що в концерті поряд із давніми українськими піснями прозвучали твори про Небесну Сотню, про війну на сході України. Глядачі дружніми оплесками дякували за  кожний художній номер.

  На завершення концерту було вручено подяки Тальнівської районної державної адміністрації та Тальнівської районної ради Білашківському сільському голові Чмизі Любові Степанівні та директору Білашківського СБК Гудзенку Василю Васильовичу за активну роботу по відродження національних традицій українського народу, сприяння розвитку аматорського мистецтва, значний особистий внесок в розвиток культури та участь у творчих звітах художніх колективів сільських клубних закладів Тальнівського району за 2017 рік.

  Відеоматеріал про творчий звіт Білашківського сільського будинку культури можна переглянути за посиланням  https://youtu.be/KUZb-SdHZ3A

                                                        Виконавчий апарат районної ради.

Фотозвіт

Повернутись