Творчі звіти Павлівськопершого та Заліського закладів культури

  30 березня 2018 року в районному будинку культури в рамках проведення творчих звітів сільських клубних закладів Тальнівського району відбулися творчі звіти Павлівськопершого сільського будинку культури (СБК) та Заліського сільського клубу. 

  Звітний концерт Павлівськопершого СБК розпочала сільський голова Слободяник Наталія Павлівна, яка розповіла про історію виникнення села Павлівка-І. Село розташоване у південно-східній частині Тальнівського району та межує із Майданецькою, Корсунською, Кривоколінською сільськими територіальними громадами. Нині в селі проживає 560 осіб. Функціонують навчально-виховний комплекс, ФАП, відділення поштового зв’язку, магазини, сільська бібліотека, будинок культури.

 Наталія Павлівна зазначила, що з метою збереження національних традицій в селі щорічно відзначаються державні свята, народні гуляння та вшановується пам’ять односельчанина, який загинув в зоні АТО, в Іловайському котлі – Віталія Малиша.

 Програму концерту представляли: вокальний жіночий ансамбль «Павлівчаночка», де активною учасницею є сільський голова Наталія Слободяник, окремі солісти та виконавці. Приємно радував спів солісток Тетяни Бондаренко та Тетяни Срібної.

  Присутні хвилиною мовчання згадали загиблого в зоні АТО земляка Віталія Малиша, а діти – учасники концерту, поклали квіти до пам’ятника Героям Небесної Сотні та захисникам України, де встановлена дошка Герою.   

  На завершення концерту заступник голови райдержадміністрації Тетяна Півторак щиро подякувала самодіяльним артистам із Павлівки-І та вручила подяки Тальнівської районної державної адміністрації та Тальнівської районної ради директору Павлівського-І сільського будинку культури Жанні Соловйовій та сільському голові с. Павлівка-І Наталії Слободяник за активну роботу по відродження національних традицій українського народу, сприяння розвитку аматорського мистецтва, значний особистий внесок в розвиток культури та участь у творчих звітах художніх колективів сільських клубних закладів Тальнівського району за 2017 рік.

 Концертна програма Заліського сільського клубу розпочалася із виступу сільського голови Сергія Панченка, який розповів про село Заліське. «Заліське – давнє село з глибокою історією, яке розкинулось по обидва боки невеличкої річки Макшиболото. Перша письмова згадка про Заліське датована ще 1760 роком, хоча землі нашого села були заселені ще з прадавніх часів, про що свідчать численні археологічні знахідки, в тому числі скіфські кургани, яких налічується аж 54», - зазначив сільський голова.

 Раніше село було густо заселене, зокрема на початку 30-х років минулого століття вже налічувалось 3230 осіб. В роки голодомору, за неповних два роки вимерла третина села – 1100 жителів (найбільше в Тальнівському районі). Далі Друга світова війна, з терен якої до рідних домівок не повернулося 240 односельчан. Не оминула стороною жителів Заліського й та чужа Афганська війна. Житель села воїн-інтернаціоналіст Віталій Чорний загинув при виконанні бойового завдання в далекому Афганістані.

  Сергій Миколайович згадав відомих земляків серед яких: доктор фізико-математичних наук Різник Святослав Миколайович, кандидат історичних наук Брайченко Олексій Дмитрович, кандидат медичних наук Стежковий Василь Карпович, поетеса Костецька Тамара Степанівна, журналіст Хоменко Володимир Михайлович, заслужений майстер народної творчості України Ратушняк Ялина Федорівна. Сільський голова зазначив, що як і раніше в селі розвивається художня самодіяльність.

 Звітний концерт Заліського клубу був представлений  запальним жіночим ансамблем «Мальви», які радували глядачів веселими, жартівливими номерами, відрадно відмітити, що активну участь у концерті взяв особисто сільський голова Сергій Панченко, який читав гумор та співав у складі дуету.

  Після концерту заступник голови райдержадміністрації Тетяна Півторак  подякувала самодіяльним артистам та вручила подяки Тальнівської районної державної адміністрації та Тальнівської районної ради завідувачу Заліським сільським клубом Людмилі Грабовій та сільському голові Сергію Панченку за активну роботу по відродження національних традицій українського народу, сприяння розвитку аматорського мистецтва, значний особистий внесок в розвиток культури та участь у творчих звітах художніх колективів сільських клубних закладів Тальнівського району за 2017 рік.

                                                        Виконавчий апарат районної ради.

Повернутись