Тестуємо всіх, хто потребує цього насамперед

Тестуємо всіх, хто потребує цього насамперед, – в ОДА розповіли про ПЛР-тестування на Черкащині

Методом ПЛР на сьогодні вже протестували 160 908 жителів області. Це – 13,4% від загальної кількості. Насамперед тестуванню методом ПЛР підлягають особи з ознаками гострої респіраторної інфекції, відзначає голосна санітарна лікарка області Людмила Кравченко.

– У нас достатньо велика кількість тестувань на добу, – зазначила вона. – Ми намагаємося охопити максимально всіх. Втім у своїй роботі керуємося насамперед протоколами МОЗу. За ними, найперше підлягають ПЛР-тестуванню особи, які мають ці клінічні ознаки. Якщо лікар має підозру, що у пацієнта ковід за показниками, то направляє його на тестування. Також усім пацієнтам з пневмонією будь-якого походження робимо тестування.

Найбільш результативним ПЛР-тестування зауважує заступник начальника управління охорони здоров’я ОДА Олег Найдан, є на 6-7 день від початку хвороби. Результати тестування насамперед потребують лікарі, які супроводжують пацієнта та призначають лікування, додає посадовець.

– Якщо у людини є ускладнення від хвороби та підозра на ковід, то ми діємо за чітким визначеним алгоритмом госпіталізації до медзакладів, – пояснив Олег Найдан. – Відведені спеціальні палати, щоб до встановлення остаточного діагнозу пацієнта не контактували із підтвердженими хворими на COVID-19. Всі лікарі стаціонару керуються чітким алгоритмом.

Кожен може вплинути на епідеміологічну ситуацію, дотримуючись простих карантинних правил, твердить лікар-пульмонолог обласної лікарні Вікторія Царенко.

– Щоб зменшити навантаження на лікарні, треба носити маски, дотримуватися дистанції, зменшити відвідування людних місць, – нагадала вона. – Треба дбати про свій імунітет. Кожна людина має задуматися про стан свого здоров’я, постаратися дотримуватися правил здорового харчування, передбачити спортивну активність, займатися загартуванням.

За матеріалами пресслужби ОДА

Повернутись