Тальнівщина відзначила чергову річницю від дня народження Т.Г.Шевченка

9 березня 2016 року Тальнівщина відзначила чергову річницю від дня народження видатного українського письменника і поета Тараса Григоровича Шевченка.    Біля погруддя Великого Кобзаря відбулися урочистості в яких взяли участь голова районної ради Валентина Любомська, голова райдержадміністрації Василь Клименко, представники трудових колективів установ та організацій міста, громадськість, які поклали корзини та квіти до погруддя Т.Г.Шевченка.

         До присутніх звернулася голова районної ради Валентина Любомська, яка у своєму виступі зазначила, що ім’я Тараса Григоровича Шевченка невіддільно пов’язанез Україною. Україна – це Шевченко. Шевченко – це Україна. У ньому наша історія, наші мрії, наша надія. Шевченко був справжнім народним співцем, бо з дитинства знав і любив простий український народ, знав його страждання, томусам їх пережив. Не просто пережив, а відчув, пройшовшикрізь кріпацтво.Ім’я Тараса Шевченка ми чуємо з дитинства, його «Кобзар» став для українців національною Біблією. Поет крізь століття доносить нам правду життя через свої твори. Він, як пророк, звертається до нас у своєму «Заповіті», надихає народ на боротьбу за світле майбутнє, вказує дорогу до волі та незалежності. А його знамените послання «І мертвим і живим…» - твір, який поет написав для своїх сучасників, але подумки звертався і до нас, нащадків. Це заповіт усім поколінням українців, в якому він висловлює бажання бачити свій народ щасливим, єдиним.

"Борітеся - поборете" - з цими словами Тараса Шевченка український народ уже сотні років не припиняє святої боротьби за свою свободу і гідність. Чи міг будь-хто із нас припустити, що в ХХІ столітті слова Шевченка «Єднаймося, брати мої!» та «Борітеся – поборете!» стануть пророчими. У нелегкі часи для нашої країни ми шануємо пам'ять духовного натхненника, борця, митця, пророка і поета– Тараса Григоровича Шевченка. Валентина Любомськазакликалаприсутніх дбати про єдність,  любити рідну країну, творити добро.

 

 

Фотозвіт

Повернутись