Тальнівчани вшановували память жертв Голодомору

  Щороку в четверту суботу листопада вся країна вшановує пам’ять жертв голодомору. Працівники районної ради на чолі із керуючим справами виконавчого апарату районної ради Віталієм Карпуком та колектив райдержадміністрації на чолі із заступником голови райдержадміністрації  Тетяною Півторак,  керівником апарату Лесею Соловей взяли участь у мітингу-реквіємі, організованому Тальнівською міською радою з нагоди Дня пам’яті жертв голодомору, що відбувся у суботу 24 листопада.

 Від храму св. Петра і Павла організованою ходою тальнівчани, схиливши голови, ішли до пам’ятника жертвам Голодомору та політичних репресій, несли квіти, пшеничні і житні колоски.

 Колоски, перев’язані чорною стрічкою. Щоб ніколи і ніхто не забував ні на мить страшних сторінок історії, щоб не повторилася велика трагедія. Листопад несе нам трагічну дату – вшанування пам’яті жертв голодоморів, яких на території нашої країни довелося пережити аж три. Та найжахливішим і наймасштабнішим був голод 1932-1933 років, який забрав не один десяток мільйонів людей. У цей період перестали битися серця понад чверті усіх українців, жодну родину не оминуло лихо. Чорною була весна 1933 року - в Україні від голоду щохвилини вмирало 17 людей, 25 тисяч щодня. У нашому районі загинуло понад 10 тисяч людей. У селах Тальнівщини встановлено пам’ятні знаки, імена загиблих від голодної смерті занесені до Всеукраїнської книги пам’яті.

  У спільній молитві разом зі священником Храму святих апостолів Петра і Павла отцем Михайлом присутні згадали усіх жертв голодоморів.

 16.00 – загальнонаціональна хвилина мовчання. Тальнівчани приєдналися до всеукраїнської акції «Запали свічку пам’яті».

 Мерехтіли вогники свічок і лампадок. Мов давали очищення, каяття і надію. Ми пам’ятаємо…

 Хай пам’ять про всіх заморених голодом згуртує нас, живих, дасть нам силу і волю, мудрість і наснагу.

Фотозвіт

Повернутись