Свято Купайла у Легедзиному

  23 червня 2018 року в селі Легедзиному на території музею Державного історико-культурного заповідника «Трипільська культура» відбулося святкування Купайла.

 Восьмий рік поспіль коло однодумців творить магічний простір, святкуючи давнє традиційне свято Купайла. Щорічне дійство зазвичай відбувається в період літнього сонцестояння. Це спілкування з природою, занурення у давню культуру через спів, танці, забави, пошуки квітів папароті, як це споконвіку робили наші пращури.

 В програмі свята – традиційний ярмарок майстрів народних ремесел та майстер-класи, працювали фотозони, квест для дітей та дорослих, практикування з козацького скоропису, популярні за формою наукові лекції від провідних дослідників козацької доби. Школа традиційних танців охоче запрошувала всіх бажаючих.

 Ввечері свято продовжилося на купальських пагорбах співами, танцями, козацькими забавами, казками Сашка Лірника, гойданням на орелях, смачним кулішем, пусканням віночків на воду та стрибанням через купальське багаття.

 Родзинкою Купайла був допрем’єрний показ повнометражного художнього фільму «Чорний козак», що створювався протягом останніх десяти років колом друзів, об’єднаних любов’ю до кіно та України.

                                                        Виконавчий апарат районної ради.

Фотозвіт

Повернутись