Відбулися урочисті заходи з нагоди Дня місцевого самоврядування.

    7 грудня 2016 року в приміщенні Тальнівського міського центру культури та дозвілля відбулися урочисті заходи з нагоди Дня місцевого самоврядування.
    В заходах взяли участь голова Черкаської обласної ради Вельбівець Олександр Іванович, голова районної ради Любомська Валентина Олександрівна, голова районної державної адміністрації Клименко Василь Петрович, представники райдержадміністрації, районних служб, міської, сільських рад, ветерани місцевого самоврядування, запрошені.
  Перед початком заходу, від його учасників, було покладено квіти до погруддя видатному українському поету і письменнику Тарасу Шевченку, до пам’ятника  відважним борцям за волю України, гетьманам – Богдану Хмельницькому, Петру Дорошенку, Івану Мазепі та Байді Вишневецькому, та до пам’ятника захисникам України і Героям Небесної Сотні. 
   З вітальним словом до присутніх звернулася голова районної ради Валентина Любомська, яка зазначила: «Ось уже багато років поспіль ми в цей день відзначаємо свято – День місцевого самоврядування. День 7-го грудня вибрано не випадково, адже ще в 1990 році, саме цього дня був прийнятий закон про місцеве самоврядування, який, згодом, звісна річ, неодноразово змінювався і доповнювався.
   Зрештою, не так важливо, яку річницю ми відзначаємо. Головне, що такий день є, бо це свято не лише депутатів і тих, хто працює в органах місцевого самоврядування, а й усіх громадян України, бо вони також зацікавлені в розвитку самоврядування.
     Самоврядні  органи району сьогодні – це  27 сільських, міська і районна  ради, 34 депутати районної, 26 - міської, 328 - сільських рад та більше ста посадових осіб місцевого самоврядування. Це чималий загал професіоналів, народних обранців, кому люди довірили через представницькі органи вирішувати питання місцевого значення, що відіграють вирішальну роль у розвитку міста та сіл, забезпеченні їх життєдіяльності.
  Місцеве самоврядування є важливим інститутом реального народовладдя та засобом реалізації інтересів територіальної громади. Саме органам місцевого самоврядування уготована відповідальна місія об'єднувати громадян різного віку, політичних уподобань у спільному прагненні зробити Тальнівщину і всю Україну щасливими і багатими. Cаме через органи самоврядування громадяни реалізують своє право брати участь у вирішенні питань місцевого значення, відстоювати інтереси своєї територіальної громади.
  За рік з часу набуття повноважень депутатів різного рівня, сільських та міського голів сьомого скликання маємо певні здобутки. І сьогодні можна відзначити результативну роботу досвідчених посадових осіб місцевого самоврядування. Саме вони, представляючи інтереси громади, тим самим забезпечують право кожного з нас бути почутими.
  Приємно зазначити, що активно включились в роботу новообрані сільські голови. Вони демонструють самовідданість у роботі, професіоналізм, відповідальність, чуйність і щедрість душі.
   З усіма болями-печалями, з бідою, з радістю, за порадою,  як до рідного батька йдуть люди до сільських голів. Турбот у них безліч. Громадський порядок у селі і його благоустрій, а ще ж і соціальна сфера: зайти у ФАП, школу, дитячий садок, переконатись, що є все необхідне, потурбуватись або допомогти вирішити проблеми учасників АТО.
   І хоч увечері хотілося б відпочити, загляне в будинок культури, щоб побачити як розважається молодь, не обійде своєю увагою і бібліотеки. А буває, що доводиться підніматися серед ночі та втихомирювати надміру войовничого односельця. За відповідальне ставлення до своїх обов’язків майже 30 років односельці довіряють очолювати  Кобринівську громаду Книшу Юрію Борисовичу, більше 20 років – Бондаренку Василю Олексійовичу, більше 15 років – Козаченку Павлу Олександровичу, Маляру Володимиру Івановичу, Шилкіну Івану Миколайовичу.
  Правою рукою, першим помічником і опорою  голови, депутатів є секретарі  рад та їх виконкомів. Вони забезпечують належне ведення діловодства, вчинення нотаріальних дій, реєстрацію актів цивільного стану, сприяють депутатам у здійсненні їх повноважень та виконують багато іншої роботи.
  До когорти працівників місцевого самоврядування належать і спеціалісти з питань фінансів та бухгалтерського обліку сільських рад.
  Широке поле питань регулювання земельних відносин, наповнення місцевих бюджетів за рахунок орендної плати за землю вирішують землевпорядники сільських рад.
   Висловлюємо вам слова подяки за нелегку, відповідальну працю, спрямовану на розвиток і зміцнення територіальних громад, Багатьох із вас сьогодні буде відзначено грамотами та подяками.
  Також намагається ефективно працювати і депутатський корпус району та виконавчий апарат. Активну участь беруть у громадському житті району та сприяють вирішенню важливих питань територіальних громад депутати районної ради. У нинішній час не просто виконувати обов’язки депутата. Але депутатський корпус у нас сповнений бажанням працювати і допомагати людям. Плідно і професійно працюють голови постійних комісій районної ради – Танцюра Володимир Васильович, Дімітров Олександр Степанович, Ковальов Анатолій Костянтинович, Сарана Валентина Петрівна, Скіченко Микола Дмитрович. Щирі слова вдячності апарату районної ради за їх професіоналізм, витримку та своєчасну допомогу і підтримку, яку вони надають депутатам та мені особисто.
  Районна рада відчувала підтримку обласної ради та обласної державної адміністрації, та  ряду обласних служб. Перебування з робочими поїздками в районі голови обласної ради Вельбівця Олександра Івановича та  облдержадміністрації Ткаченка Юрія Олеговича сприяло вирішенню цілого ряду питань, виділенню району коштів для фінансування галузей освіти та охорони здоров’я.
   Слова вдячності за співпрацю, допомогу району, активну  життєву позицію хочу висловити депутатам обласної ради – Копійченку Володимиру Петровичу, Підгорному Анатолію Вікторовичу, Скіченку Анатолію Петровичу, Юрченку Олексію Віталійовичу.
   Сьогодні також є нагода подякувати народним депутатам України Ничипоренку Валентину Миколайовичу, Бобову Геннадію Борисовичу, Яценку Антону Володимировичу, які допомагають вирішувати ряд проблем нашого краю, реагують на наші звернення.
   Нашому святу передують свята –День волонтера та День Збройних Сил України, які в даний час набувають особливого значення.  Дозвольте привітати всіх волонтерів та присутніх у цій залі чоловіків з цими святами. Адже Збройні Сили разом з волонтерами виконують важливу функцію - захист держави. Прийміть слова вдячності і поваги за Вашу активну громадянську позицію, глибокий патріотизм   та   відданість
   Історія – це не лише події минулих років, це і наші сучасники у місті і селах району. В усі часи найбільшим скарбом Тальнівщини були, є і завжди будуть наші талановиті, мудрі, роботящі люди.
  Серед почесних гостей нашого свята ветерани місцевого самоврядування. Вірно служила громаді та народові України, сумлінно виконувала свої посадові обов’язки колишній депутат Верховної Ради України декількох скликань, Герой Соціалістичної праці Гаврилова Тетяна Андріївна.
  Ми сьогодні пошануємо голів районної ради пори Незалежності України попередніх скликань. Не одне скликання працювали  головами громад Біленко Олександр Федорович, Гаюн Тамара Іванівна, Копил Василь Дмитрович, Жоломко Тетяна Петрівна, Журавель Валентина Григорівна, Бабій Лариса Іванівна, Білоус Лідія Степанівна, Зуй Ольга Яківна, Карачун Василь Якимович, Шкода Микола Іванович, Мельник Василь Григорович, Маліванчук Олександр Васильович, Андріїшин Григорій Васильович, Савчук Наталія Євтухівна.
   Понад 20 років пропрацювали секретарями сільських рад - Саламаха Валентина Максимівна, Петренко Тетяна Іванівна, Дробіт Ніна Олексіївна, Орловська Марія Адамівна, Бондаренко Любов Вікторівна, Рушай Людмила Вікторівна, Устиченко Ніна Сергіївна, Величко Тетяна Петрівна, Нешенко Ольга Пилипівна, понад 10 років -  Кулинич Галина Антонівна, Лаціна Ольга Петрівна, Кривошея Надія Василівна, Кобенко Наталія Миколаївна, Бондаренко Любов Вікторівна, Кириленко Тамара Іванівна, Гончарук Наталія Миколаївна, Ткаченко Катерина Іванівна, Плахотна Тетяна Олексіївна, Андрошенко Тетяна Никодимівна, Німець Катерина Іванівна, Ковальчук Ніна Миколаївна, Корчевна Поліна Ксенофонтіївна. 
  Наші ветерани - це ті люди, кому громада довіряла протягом багатьох років вирішення життєво важливих питань. Нехай їхній багатий досвід роботи в органах  місцевого самоврядування стане часткою творчої роботи кожного з нас, буде прикладом для всіх працюючих. Прославляють рідний край і молоді тальнівчани,  про здобутки та перемоги яких ми ще обов’язково почуємо.
  Хочеться привітати всіх теплими і щирими словами. Ми глибоко поважаємо ваш неоціненний досвід та висловлюємо вдячність за сумлінну і самовіддану працю, за високий професіоналізм, компетентність та відповідальність, активну громадську позицію у розбудові нашого регіону і держави в цілому.
  Нам випала доля працювати у нелегкий період державотворення, здійснення реформ, децентралізації влади та утвердження правової, демократичної держави, пріоритетом для якої мають стати інтереси громадян. Переконана, що із нинішніх складних випробувань ми вийдемо ще більш згуртованими, мудрими, толерантними, готовими у будь-яку хвилину прийти на допомогу один одному. Завдяки злагодженій роботі представницької і виконавчої гілок влади, тісному співробітництву з територіальними громадами ми зможемо не лише вирішувати чимало непростих питань у житті району, а й реалізовувати багато перспективних планів та задумів.
  День професійного свята – приємна мить. Проте після неї настають значно  довгі будні з їх тривогами, труднощами, успіхами і невдачами. Нехай усі життєві негаразди обходять вас стороною, а непохитна віра у щасливе майбутнє  додають усім нам  сили та наснаги
  Уклін і шана Вам, дорогі земляки, за любов до рідного краю, самовіддану щоденну працю, високу активність у громадсько-політичному житті, непереборне бажання і здатність здолати усі негаразди.»
  Побажала всім міцного  здоров’я, родинного благополуччя та здійснення всіх  життєвих планів і сподівань. Щоб ніколи не залишали натхнення, оптимізм і стійкість духу в нелегкій повсякденній праці на славу Україні.
  Валентина Олександрівна також відмітила: «Відзначаючи сьогодні професійне свято – День місцевого самоврядування, наш обов’язок засвідчити свою глибоку шану і повагу ветеранам місцевого самоврядування, які зробили свій внесок у розвиток сіл, міста, району, віддали цій роботі немало років життя. Нажаль декого з них уже немає серед нас. Це колишні голови Тальнівського райвиконкому – Комар Антон Давидович, Заславський Іван Карпович, Давиденко Олександр Феодосійович, Петренко Степан Миколайович, Гришко Микола Кирилович, Безимяний Петро Давидович, Руденко Микола Васильович, їх заступники - Ярошенко Андрій Макарович, Медведєв Віталій Іванович. Також серед тих, хто багато зробив для розвитку місцевого самоврядування, але сьогодні немає з нами, я  з великою повагою та з глибоким сумом називаю колишніх сільських голів, секретарів Сатанівського Юрія Івановича (Зеленьків), Білана Григорія Денисовича (Мошурів), Цупкого Станіслава Тимофійовича (Вишнопіль), Гаркавого Сергія Івановича (Білашки). Нежурбіда Яків Самійлович (Тальне), Гоменюк Дмитро Петрович (Гордашівка), Чорненький Василь Дмитрович (Соколівочка), Агенська Тетяна Михайлівна (Тальне), Атаманюк Василь Іванович (Веселий Кут), Бойко Микола Дмитрович (Білашки),  міський голова, депутат районної ради попереднього скликання Харченко Олег Миколайович, депутат районної ради, волонтер – Шевченко Микола Володимирович.
  Нажаль, жити в мирі та розбудовувати Україну нам заважає підступна кремлівська  агресія спільно з бандформуваннями  на Сході України. Багато наших земляків, серед яки є і депутати  районної та сільських рад захищали і продовжують захищати цілісність і незалежність нашої держави в зоні проведення АТО. На превеликий жаль, сім наших земляків героїчно загинули при виконанні військового обов’язку в ім’я миру та збереження територіальної цілісності України. Це Безуглий Дмитро Петрович, Геш Євген Іванович, Івченко Василь Васильович, Малиш Віталій Васильович, Мельниченко Віктор Васильович, Шевцов Олександр Михайлович, Ярошенко Сергій Григорович.  За європейське майбутнє – Паращук Юрій Григорович, Герой України. Світла, добра і вічна їм пам’ять!»
  Присутні в залі хвилиною мовчання вшанували пам’ять колишніх колег, депутатів, яких, нажаль, уже немає та загиблих земляків, які з честю виконали свій військовий обов’язок  перед українським народом.
   Учасників зібрання зі святом привітав голова райдержадміністрації Василь Клименко.
  Голова обласної ради Олександр Вельбівець привітав присутніх із Днем місцевого самоврядування та вручив нагороди. Звання «Заслужений працівник сільського господарства України» отримав директор ТОВ «Промінь АА», депутат районної ради п’яти скликань Скіченко Микола Дмитрович. Почесною відзнакою «За заслуги перед Черкащиною» нагороджено керуючого справами виконавчого апарату Тальнівської районної ради Карпука Віталія Петровича.
 Заступником військового комісара Тальнівського районного військового комісаріату Закревським  Петром Володимировичем було вручено нагороди.
  Валентиною Любомською спільно з Василем Клименком було відзначено вітальними адресами теперішніх депутатів та депутатів минулих скликань, нагороджених державними нагородами: Приходька Григорія Мусійовича; Кутову Людмилу Денисівну; Скіченка Миколу Дмитровича; Багрійчука Володимира Петровича; Накопюка Віталія Івановича, Мовчана Володимира Петровича; Підгорного Анатолія Вікторовича, Доманіцьку Владиславу Валеріанівну; Скіченка Анатолія  Петровича.
   Висловили їм повагу та вдячність за активну громадську та сумлінну трудову діяльність.
   За традицією щорічно до  Дня місцевого самоврядування підводяться підсумки роботи та нагороджуються кращі представники органів місцевого самоврядування всіх рівнів, чий внесок у розвиток територіальних громад був найвагомішим. Конкурсною комісією підведено підсумки районного конкурсу на кращу територіальну громаду. Подяками райдержадміністрації та районної ради  за активну роботу з реалізації делегованих державою  та з нагоди Дня місцевого самоврядування відзначено міську та сільські громади.
  За сумлінну та відповідальну депутатську діяльність, активну громадянську позицію, внесок у зміцнення і розбудову України, району та з нагоди Дня місцевого самоврядування були вручені Подяки головам депутатських фракцій районної ради.
  Почесними Грамотами райдержадміністрації та районної ради за  багаторічну сумлінну працю, особистий внесок у забезпечення  здійснення в територіальній громаді виконавчих функцій делегованих  і власних повноважень  та з нагоди Дня місцевого самоврядування були нагороджені працівники органів місцевого самоврядування:
Бабенко Інна Анатоліївна – головний спеціаліст організаційного відділу виконавчого апарату Тальнівської районної ради.
Білозір Людмила Іванівна – секретар Глибочківської сільської ради.
Булавка Анатолій Сергійович – землевпорядник Глибочківської сільської ради.
Вовк Віра Іванівна  – діловод Майданецької сільської ради.
Галіцький Олександр Петрович – бухгалтер Білашківської сільської ради.
Глемба Галина Петрівна – бухгалтер Корсунської сільської ради.
Гресько Катерина Андріївна –  бухгалтер Гордашівської сільської ради.
Грицюк Олена Дмитрівна – бухгалтер Лісівської сільської ради.
Дідковська Валентина Миколаївна -  старший  інспектор по кадрах Тальнівської міської  ради.
Дімітрова Лариса Іванівна – заступник міського голови Тальнівської міської  ради.
Діордій Олена Вікторівна – старший бухгалтер Тальнівської міської  ради.
Канак Антоніна Павлівна – бухгалтер Колодистенської сільської ради.
Кибаленко Лариса Іванівна – головний бухгалтер Тальнівської міської  ради.
Кушенко Наталія Валеріївна – бухгалтер Здобутківської сільської ради.
Лисокінь Марія Казимирівна – бухгалтер Майданецької сільської ради.
Левицька Меланія Андріївна – бухгалтер Тальнівської міської  ради.
Лисиця Тетяна Павлівна – бухгалтер Тальнівській міської ради.
Підгірна Валентина Іванівна – землевпорядник Заліської сільської ради.
Підгірна Валентина Володимирівна – секретар Легедзинської сільської ради.
Тосич Людмила Василівна – бухгалтер Веселокутської сільської ради.
Турчак Валентина Валеріївна  –  касир Корсунської сільської ради.
  За багаторічну активну громадську діяльність, сумлінне здійснення депутатських повноважень та з нагоди Дня місцевого самоврядування  Почесними Грамотами були відзначені:
Депутати Тальнівської районної ради - Бондарчук Володимир Іванович, Глухенький Володимир Степанович, Дімітров Олександр Степанович,
Пасєка Олексій Дмитрович, Синьогуб Володимир Миколайович, Скіченко Микола Дмитрович, Танцюра Володимир Васильович, Терещук Іван Кіндратович,Тульчинський Сергій Борисович;
Депутати Тальнівської міської  ради - Довгань Анатолій Васильович, Касьян Анатолій Афанасійович, Котенко Ольга Василівна, Лабза Світлана Федорівна, Маляр Дмитро Петрович;
Депутати сільських  рад - Білоус Петро Артемович – Корсунської, Вовк Людмила Петрівна –  Кобриново-Гребельської, Голоднюк Олександр Андрійович – Тальянківської, Маленко Віктор Борисович –  Шаулиської, Нещадим Мотря Міліянівна – Шаулиської;
Секретарі сільських  рад - Кулик Таміла Петрівна – Заліської,  Чубань Надія Антонівна –  Романівської, Гук Ольга Василівна –  Веселокутської,  Скиданюк Ольга Василівна  –  Онопріївської, Мазур Галина Петрівна – Кобриново-Гребельської, Касір Сергій Миколайович – Корсунської.
   Привітали зі святом та вручили подяки працівникам сільських рад  Маринченко Тетяна Іванівна – начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації і Шпичак  Наталія Вікторівна  - начальник фінансового управління райдержадміністрації.
  Ветеранам місцевого самоврядування було вручено запашні короваї та пригостили присутніх в залі.
   Ведучими свята були депутат районної ради – Якименко Людмила Анатоліївна та депутат обласної ради – Копійченко Володимир Петрович.
    Для всіх присутніх працівники культури підготували змістовний концерт.
   По завершенню заходу голова обласної ради Олександр Вельбівець, голова районної ради Валентина Любомська та голова райдержадміністрації Василь Клименко поклали квіти до пам’ятника  захисникам України і Героям Небесної Сотні. 
 
 

 

Повернутись