Стан виконання районної Програми "Питна вода Тальнівщини" на 2010-2020 роки

  На черговому засіданні постійної комісії районної ради з питань комунальної власності, промисловості та регуляторної політики було розглянуто стан виконання районної Програми «Питна вода Тальнівщини» на 2010 – 2020 роки. З означеного питання інформував Захарчук Віталій Володимирович – начальник управління агропромислового та економічного розвитку райдержадміністрації.

 Ним зокрема зазначено, що основною метою Програми є забезпечення населення району питною водою і одним із пріоритетних завдань, що є необхідним для збереження здоров’я, поліпшення умов діяльності та підвищення рівня життя населення.

 Відмічено, що протягом 2018 року відповідно до зазначеної Програми  за кошти Державного фонду регіонального розвитку, державного та місцевого бюджетів реалізовано проекти щодо будівництва водонапірної мережі в селі Мошурів  та водозабірної свердловини в селі Майданецьке.

 Також зазначено, що відповідно до інформації наданої Тальнівським міжрайонним відділом державної установи «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України» з 84 зразків нецентралізованих джерел водопостачання 37 (44,1%) зразків води забрудненні вище нормативних показників. Централізованих джерел водопостачання було відібрано та досліджено 181 зразок питної води, з них виявлені перевищення норм по нітратах та загальній жорсткості у 38 зразках або 21,0%.

  Зазначено також, що станом на 1 квітня 2019 року  у Тальнівському районі є 6 водогонів, які знаходяться у власності сільськогосподарських підприємств, вони потребують капітальних ремонтів. Дані водогони необхідно передати у сільську комунальну власність. Комісією прийнято рішення продовжити контроль за виконанням програми та передбачених нею заходів. Зокрема щодо поліпшення стану зон санітарної охорони джерел водопостачання, благоустроюводоохоронних зон та прибережних захисних смуг водних об’єктів, очисткигромадських криниць, поновлення санітарних паспортів на комунальні, відомчі, сільські та локальні водопроводи, реконструкції систем водопостачання.

Виконавчий апарат районної рад

Повернутись