Робоча зустріч голів районної ради та райдержадміністрації з учасниками АТО

   26 січня 2017 року відбулася робоча зустріч голови районної ради Валентини Любомської та голови райдержадміністрації Василя Клименка з представниками спілки учасників та ветеранів АТО за участю міського голови Олексія Юрченка та керівників структурних підрозділів райдержадміністрації і установ району.  

   В ході зустрічі було обговорено ряд проблемних питань, які виникають в  учасників антитерористичної операції під час та після проходження служби, та членів їх сімей. Зокрема, мова йшла про надання пільг та виконання взятих на себе державою зобов’язань.

  Учасники зустрічі обмінялися думками щодо ряду проблем, які можна вирішити і вирішуються в межах району.  Голова районної ради В.Любомська  проінформувала, що депутатами районної ради прийнята і діє районна програма щодо медичного, соціального забезпечення, адаптації, психологічної реабілітації, професійної підготовки (перепідготовки) учасників антитерористичної операції, соціального захисту членів їх сімей та вшанування пам’яті загиблих учасників антитерористичної операції  на 2016-2020 роки.

   Начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Т.Маринченко надала роз’яснення щодо визначення норм  для надання пільг на комунальні послуги, користування стаціонарним телефоном, надання субсидій на тверде паливо, призначення соціальних стипендій, пільгового проїзду атовців та надання їм допомог.  Повідомила, що за рішенням комісії за кошти районного бюджету також частково відшкодовуються кошти і на придбання ліків. 

    За участю начальника відділу Держгеокадастру в Тальнівському Г.Сикалова активно обговорювалось питання виділення земельних ділянок учасникам АТО. Спілкою ветеранів та учасників АТО прийнято рішення підготувати звернення до керівника Головного управління Держгеокадастру в Черкаській області про надання роз’яснень щодо відмови у наданні дозволів на виготовлення проектів документацій для надання земельних ділянок деяким атовцям, а також виступити з вимогою зняти з аукціонів земельні ділянки, допоки їх не отримають атовці.

    Роз’яснення щодо медичного обслуговування атовців надав колишній лікар, нинішній голова новоутвореної об’єднаної територіальної громади О.Юрченко,  який  висловив стурбованість щодо недостатнього фонду для лікування атовців, проблеми придбання безкоштовних ліків та інших питань, що стосуються охорони здоров'я. Запевнив присутніх, що пріоритетним напрямком його роботи як міського голови та депутатського корпусу об’єднаної громади буде забезпечення підтримки учасників АТО та членів їх сімей.

    Підсумовуючи проведену зустріч, В.Любомська зауважила, що проблеми є, але їх можна вирішувати разом, спільними зусиллями. І вона, як голова районної ради, завжди відкрита для спілкування, конструктивного діалогу і співпраці.

  Голови районної ради та райдержадміністрації запропонували для вирішення проблемних питань започаткувати такі зустрічі з учасниками АТО щомісячно у формі «круглого столу».

Повернутись